Після падіння та забиття коліна в мене утворилася кіста в підколінній ямці (кіста Беккера). Чи є народні методи її лікування?
З повагою Ніна Іванівна.
Дніпропетровська обл.
Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.
Кіста Беккера — це наслідок запального процесу слизових оболонок міжсухожильних сумок між сухожиллями середньої голівки литкового та напівперетинчастого м’язів. Під час запалення внутрішньої оболонки колінного суглоба уражена рідина з порожнини суглоба потрапляє до сумки, накопичується там і спричинює розвиток захворювання. Показаннями до хірургічного лікування є тільки великий розмір кісти, здавлювання підколінного судинного нервового пучка. У разі оперативного лікування кісти Беккера роблять її висічення. В інших випадках треба обходитися без операції, тому що операція найчастіше призводить до ускладнень.
Починати рекомендую з мазі герані за 2 години до сну. Мазь втирайте 20 хв (дрібно нарізати листя запашної герані й розтерти зі свинячим салом — по 1 ст. л.), потім обмотайте вовняною тканиною. На ніч робити компреси зі спиртовою настоянкою прополісу (1:10), чергуючи їх із компресами з аптечної емульсії жовтих скипидарних ванн: на 1 склянку теплої води — 1 ч. л. засобу. Місце кісти закривають поліетиленом, далі вовняною тканиною, надягають наколінник.
Доповнюйте лікування мазями й компресами золотого вуса. Мазь можна брати аптечну. А для компресів подрібніть листя й стебла рослини, покладіть у трилітрову банку, залийте банку по вінця горілкою. Витримайте в темному місці 3 тижні.
Пийте також сечогінні чаї із кукурудзяними приймочками чи зі стулками квасолі, що поліпшить обмін речовин і виведе надлишок рідини.
Лист коментує дослідник у галузі здоров’я Валерій ПЕТУЩАК.
Я вилікував подібну кісту своєму внукові за допомогою водних компресів. Почав ставити компреси хлопчику, коли в нього вже був набряк на колінному суглобі й рідину відкачували 4 рази. Саму процедуру робив таким чином. Перед накладанням компресу заводив онука до ванни, де він підставляв хворий суглоб під ледь теплу, але приємну на відчуття воду й так 30 хв грів коліно.
Опісля, вже в спальні, я обгортав йому ногу мокрим полотном, намоченим у воді температури близько 16 С, у півтора-два оберти. Причому ногу бажано обгортати від кісточки до вище коліна. Зверху, крім вовняних светрів, шарфів чи хустин, жодних целофанів класти не треба. Увесь компрес треба ретельно закутати, може де й підколоти шпилькою, аби мокра тканина не виглядала. Проте потрібно стежити, щоб не перетиснути судини, бо це буде перешкоджати активному кровообігу. Компрес слід накладати на ніч і знімати в разі пробудження - а це може бути й через 1,5 години, й 3-4.
Таку процедуру, починаючи з розігрівання коліна у ванні, я робив онукові щодня впродовж місяця. Уже після перших компресів зник біль і коліно перестало набрякати, але треба зауважити, що в нього молодий організм. Якщо читачка вже у віці, то місяцем водної терапії тут не обійдешся, тому треба набратися терпіння, можливо, компреси доведеться ставити кілька місяців. Раз на тиждень можна робити перерву.
Для того щоб швидко зігрітися (особливо в перші дні), перед тим, як поставити компреси, слід приготувати гарячу грілку: налити в неї окропу, обмотати мокрою полотнинкою та покласти у вовняну торбинку. Прикладати її до тих місць, де відчувається холод під компресом. Коли нога зігріється, грілку приберіть. Лікувальний ефект дає внутрішнє розігрівання, грілка лиш прискорює початок цього процесу.