У китайській медицині будь-який суглоб є порогом у плині енергії Ци по меридіанах. Порушення плину енергії в цих місцях провокує порушення крово- та лімфообігу, розвиток запальних процесів. Тому біля будь-якого великого суглоба, вище й нижче, розміщені потужні активні точки, які допомагають відновити нормальний плин енергії, а також фізіологічних рідин (крові та лімфи). Саме на роботу з активними точками спрямовано вправи в китайській гімнастиці Ци-гун, для розігріву суглобів.
Порушення плину енергії в тілі людини й, відповідно, розвиток хвороб суглобів часто пов’язані з неправильним способом життя. Сучасна людина мало ходить пішки (а норма - 10 км денно), ще менше - босоніж, ізолюючи себе від землі. Коли пальці ніг і підошви перестають вільно обмінюватися енергією та інформацією із зовнішнім світом, біля суглобів утворюються застійні вихори хворобливої енергії. Виникає патологічний ланцюжок: застій енергії - важкість і тугорухливість у суглобі й кінцівці - болючість - хвороба! Згодом розвиваються дегенеративні процеси в хрящі.
Біль є сигналом про те, що організм не в силах самотужки впоратися з порушенням. Він просить активного втручання, дії, а не зняття попереджувального сигналу за допомогою болетамівних засобів.
Сучасна людина скаржиться найбільше на головний біль і важкість у ногах. Насправді це прояв однієї проблеми. Енергетичний застій у ногах та енергетичне перевантаження в голові. Голова гаряча - ноги холодні.
Проводячи голковколювання в основних точках ніг, лікар поліпшує й повертає енергетичну рівновагу в організмі, відновлюючи природний плин енергії Ци в меридіанах.
Для профілактики та боротьби із застійними явищами (енергії та фізіологічних рідин) у суглобах я пропоную нескладний пристрій із мідного й алюмінієвого дротів - браслет. Цей браслет сполучає, розвантажує й розігріває всі точки суглоба, на який він одягнений. Він не тільки зніме запалення, а й запустить відновні процеси в хрящі суглоба.
Виготовлення браслета.
Для виготовлення одного браслета потрібні три дроти - два мідних і один алюмінієвий ― завдовжки 60 чи більше сантиметрів, залежно від діаметра суглоба. Кожен дріт має 3-4 рази оповити суглоб.
Як відомо, між різними хімічними елементами в рідкому середовищі протікає гальванічний струм. У даному випадку струм виникне між міддю та алюмінієм ...
Що товщим буде дріт у перетині (діаметрі), то ліпше! У грубого дрота - менший опір і краща провідність струму. Він має бути неізольованим, рівним і достатньо м’яким.
Застосування. Вище суглоба (наприклад, променезап’ясткового - там, де носимо годинника) - навивати кілька витків мідного дроту (не туго!). Якщо дріт жорсткий - навивати спершу на пляшку, щоб він набув форми браслета, тоді його легше буде надягнути на руку. Потім навивати кілька витків алюмінієвого дроту, далі - знову мідного. Тобто, браслет складається з витків трьох дротів: у середині - алюмінієвий, з боків ― мідні.
У разі гострого запалення, наприклад, у колінному суглобі, - надягаємо два браслети: один вище суглоба, другий - нижче. Найліпше надягати браслети парно-симетрично. Тобто, якщо на правій руці браслет на ліктьовому суглобі - то там же й на лівій.
У важких випадках, для посилення ефекту й потоку енергії - поверх браслета накладаємо сольову пов’язку (смужку бавовняної чи лляної тканини змочити в сольовому розчині: 1-2 ч. л. солі на 1 склянку води), зверху - харчову плівку (чи клаптик целофану) й закутуємо все шаликом. Цей компрес можна тримати не більше 15-20 хвилин, тому що буде гостре відчуття жару й пощипування.
Знявши компреса та браслета, потрібно розтерти суглоб медом. Після цього можна зробити кілька вправ лікувальної фізкультури.
Надягати браслети можна вранці та обов’язково - ввечері, перед сном, тоді сон буде глибоким і цілющим.
Володимир БОЛСУН,
лікар-невролог.