МУДРІСТЬ МУДР

Поділитися:
МУДРІСТЬ МУДР

Йога омолоджує організм, дає тілу гнучкість, зміцнює зв’язки, суглоби, поліпшує роботу внутрішніх органів, гармонізує психоемоційний стан. Вона допоможе стати спокійнішим, навчить бути терпимішим до тих, хто вас оточує, додасть упевненості у своїх силах. У йозі положення рук і тіла, які мають лікувальний ефект, називаються мудрами. Основними вважаються 25, а всього їх близько тисячі. Пропонуємо вашій увазі найпростіші. Їх можна робити вдома біля телевізора, під час перерви на роботі, в транспорті тощо. Але щоб від вправ були користь і результат, бажано дотримуватися кількох загальних рекомендацій. Перед виконанням потрібно заспокоїтися і сконцентруватися на своїх відчуттях. Бажано робити мудри обома руками. Але якщо, наприклад, ви тримаєтеся за поручень у транспорті або несете сумку, то можна і по черзі. Тримати мудру потрібно не менш як 3 хв, але не більш як 30 хв — надмірне «втручання» в роботу внутрішніх органів та емоційний стан можуть нашкодити. Ще варіант — виконувати мудри тричі на день по 15 хвилин. Якщо мудра не допомагає, можливо, ви її неправильно виконуєте або вона просто не підходить вам. Спробуйте підібрати собі ту, яку вам робити особливо приємно, і тоді, найімовірніше, результат не змусить себе довго чекати. Крім того, потрібно обов’язково вірити в те, що мудра допоможе. Перед виконанням мудр зробіть кілька глибоких вдихів. Для того щоб заспокоїтися, сповільнюємо видих. Щоб підбадьоритися, підсилюємо дихання.

1. Жест молитви (допомагає зібратися, отримати рівновагу, активізує роботу лівої та правої півкуль головного мозку — підвищує працездатність, створює ясність і чіткість мислення): складіть долоні перед грудьми.

2. Мудра життя (сприятливо впливає на роботу печінки і жовчного міхура, надає впевненості): з’єднайте кінчики великого, безіменного пальців з мізинцем, інші пальці випрямлені. Під час виконання мудри уявіть, що ви перебуваєте у квітучому саду, глибоко дихайте.

3. Мудра подолання перешкод (стимулює серцеву діяльність, зміцнює серцевий м’яз, відкриває бронхи й усуває напругу): ліву руку тримайте перед грудьми долонею вгору. Пальці ледь зігнуті. Праву руку, зігнувши пальці, долонею вниз покласти в ліву. Руки тримати близько до грудей на рівні серця. Під час видиху, не роз’єднуючи пальці, тягнути із силою руки в різні боки. М’язи плечей і грудей при цьому напружені. Під час вдиху напруження зникає. Це мудра вогню, тож під час виконання уявіть собі картину в червоних тонах або дивіться на щось червоне.

4. Мудра енергії (підвищує загальну життєву силу, знижує втому і нервозність, поліпшує зір): уявіть перед собою дерево — під час вдиху уявіть, як у корені тече сила, вони стають товщими і довшими. Під час видиху енергія спрямовується в стовбур, потім у крону і далі в небо, назустріч сонцю. У цей час на обох руках великий, середній і безіменний пальці «зібрати» кінчиками один до одного, інші пальці випрямлені.

5. Мудра «Рятівник життя» (усуває «ускладнення» на серці, швидка допомога у разі різкого погіршення самопочуття): на обох руках вказівним пальцем торкнутися подушечки біля основи великого пальця. Одночасно над вказівним пальцем з’єднати кінчики середнього, безіменного і великого пальців. Мізинець прямий. Під час виконання уявіть бутон троянди. Коли ви видихаєте, кожна пелюстка розкривається, і так доти, доки не розкриється остання.

6. Мудра індійського бога багатства Куберу (дає впевненість у досягненні мети або виконанні бажання, очищає лобові пазухи): на обох руках — з’єднати кінчики великого, вказівного і середнього пальців. Решта два пальці — на середину долоні. Під час вдиху на повні груди втягніть повітря, неначе хочете сповна відчути запах квітки.

Підготувала Оксана ОСТРЯНКО.