НАБРЯКАЮТЬ НОГИ ВЛІТКУ?

Поділитися:
НАБРЯКАЮТЬ НОГИ ВЛІТКУ?

Багатьом жінкам знайомий стан, коли набрякають ноги влітку. Те, що набряклість виникає саме в літній період, пов’язане з тим, що внаслідок дії високих температур відбувається розширення судин. Особливо цієї пори страждають жінки з варикозним розширенням вен.

Варикоз виникає внаслідок порушення венозного кровообігу в ногах. Набряклість ніг може слугувати симптомом уже наявного або яке розвивається захворювання. Розвитку варикозного розширення вен сприяє низка чинників: робота, пов’язана з потребою довгий час перебувати в положенні стоячи або сидячи. Причиною того, що набрякають ноги влітку, зазвичай є слабкість судинної стінки. Тому важливо за виникнення перших симптомів захворювання, одним з яких є літня набряклість ніг, негайно звернутися до лікаря. Зайві кілограми також можуть слугувати причиною розвитку варикозного розширення вен, особливо актуально це для тих, хто не може схуднути після пологів. Набряклість ніг часто спостерігається у вагітних і людей, які страждають від запорів.

Такий стан виникає через стиснення вен малого таза й черевної порожнини, внаслідок чого сповільнюється кровоплин у венах. За появи та розвитку варикозного розширення вен людина страждає не тільки фізично через печіння і неприємні відчуття в кінцівках, а й естетично. Тому відвідування лікаря та регулярна профілактика захворювання повинні посідати чільне місце.

Профілактикою варикозного розширення вен є спеціальні фізичні вправи, велосипедний спорт, плавання, ходьба, гімнастика.

Підготувала Оксана ОСТРЯНКО.