НАДНИРКОВІ ЗАЛОЗИ ОБЕРІГАЮТЬ НАС ВІД… ПЕСИМІЗМУ

Поділитися:
НАДНИРКОВІ ЗАЛОЗИ ОБЕРІГАЮТЬ НАС ВІД… ПЕСИМІЗМУ

Чи можна  дізнатися, яку роль в організмі виконують надниркові залози? У мого чоловіка з ними проблема.
З повагою Надія Шиман.
Львівська обл.

Лист коментує натуропат, народна цілителька Олена СВІТКО. 

У корі надниркових залоз під дією печінки  утворюються  гормон кортизол і статеві гормони,  тобто  більшість гормонів, які   беруть участь у регуляції мінерального та водного обміну;   впливають на вуглеводний обмін, пригнічують запальні реакції тощо.  
А всередині надниркових залоз утворюються адреналін та гормони, які відповідають за постачання рідини. Кортикостероїди,  вироблені наднирковими залозами, -  гормони, які  виконують в організмі дуже важливі фізичні й енергетичні функції.  Саме вони в тяжких і складних ситуаціях спричиняють  потужний викид адреналіну, який інколи нам «лоскоче» нерви, допомагає пережити стреси. Вони ж оберігають нас від песимізму. Цікаво, що в разі хронічних захворювань суглобів бракує саме кортикостероїдних гормонів.  
Надниркові залози разом із нирками утворюють  потужний цілісний «апарат», на якому тримаються не лише наша життєва сила,  антистресові можливості, настрій і статеві функції, а й протизапальні властивості.
У разі захворювання  надниркових залоз важливо відновити гормональний фон.  Успіх   лікування також залежить від   дієти,   яка включає  овочі та фрукти   з великим вмістом вітамінів та мікроелементів, зокрема   смородину, картоплю, буряки, капусту, лимони, апельсини, волоські горіхи, кисломолочні продукти. Щодо  м’яса, то варто ввести в раціон  парові   страви   з нежирних сортів:  курятина,  кролятина,  телятина.
Гарний оздоровчий ефект дають приємне спілкування, позитивні емоції, легкі фізичні вправи та прогулянки на природі.