НАЙДІЄВІШІ МЕТОДИ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ МОЗКУ, НОРМАЛІЗАЦІЇ РОБОТИ ВСЬОГО ОРГАНІЗМУ, ЗАХИСТУ ВІД АТАКИ ВІРУСУ

Поділитися:
Найдієвіші методи для зміцнення мозку, нормалізації роботи всього організму, захисту від атаки вірусу

Оздоровча дія медитації та дихальних практик отримала наукове схвалення науковців Гарвардського університету. Гарвардська медична школа опублікувала посібник  з питань  здоров’я, де стверджується: йога, медитація та контрольоване дихання - випробувані часом способи розслаблення; якщо робити їх щодня, це навіть знижує ризик виникнення коронавірусної хвороби. Хоча б тому, що ці практики зменшують рівень стресу, тривожності, артеріальний тиск, покращують роботу легенів, а отже піднімають загальний та місцевий імунітет дихальної системи – органа, найбільш вразливого коронавірусом.

«Йога, медитація, контрольоване дихання - це не просто певні пози тіла із концентрацією на диханні, це філософія, спосіб життя, один із найкращих методів лікування всіх проблем у світі», - кажуть науковці Гарварда й рекомендують у час епідемії робити їх щодня.

Як ці практики підтримують наше здоров’я й імунітет у боротьбі проти вірусу, з нами поділиться лікар, фармацевт та духовний практик з Індії – країни, звідки йога та медитація поширилися світом, Девіндер джі Сінгх Судан.  Він багато років практикує їх і відстежує, який цілющий ефект отримують від них пацієнти.

Допомагає мозку керувати внутрішніми процесами

- Скажіть свою думку, як лікар та практик із медитації, як ці практики впливають на організм?

- Медитація – це, здавалося б, дуже проста практика, коли людина сидить 20-30 хвилин із заплющеними очима з рівною спиною на стільці чи на килимку в позі йога та  намагається відпустити всі свої думки, зупинити в котрий раз продумування тривожних думок, концентруючи увагу лише на вдиху та видиху та внутрішніх відчуттях у тілі.
Це найпростіший, базовий, рівень медитації, але навіть він за щоденної практики дає дивовижні результати. Це - як тренажер для розуму. Той, хто робить вправи, знає: якщо займатися щодня, то досить швидко матимеш красиві м’язи. Так і з медитацією: якщо щодня сидіти й спостерігати за своїми відчуттями, тренувати мозок уникати   прокручування в сотий раз непотрібних думок, зніметься його перенавантаження, вивільниться безліч енергії та сил як для здоров’я, так і на творення успішного життя.
          Адже мозок – це керівник тіла. Саме від того, як добре він працює і які дає команди, залежать усі процеси в організмі -  від вироблення гормонів і імунних клітин до випорожнення. Ми з вами цього не помічаємо, для нас усі процеси відбуваються автоматично, й коли захворюємо, то дивуємося - чому.
А все тому, що в нашому тілі, яке  працює значно краще за високоточний комп’ютер, відбувся збій. Він може бути спричинений багатьма чинниками: неправильне харчування, спосіб життя, атака вірусів, та все ж найчастіше це свідчить, що тіло не знайшло достатньо ресурсів, не отримало правильної команди від мозку для протидії тим чи тим чинникам і так зародилася хвороба.
Тому мозку, як і комп’ютеру, потрібно давати час на відпочинок, перезавантаження, наповнення енергією, киснем, силою. І все це дають  медитація, йога, пранаяма (контрольоване дихання).

Перезавантаження для організму

- Чи Ви згодні з висновками вчених Гарварда, що такі практики можуть підвищити захисні сили в боротьбі з вірусами?

- Мої спостереження збігаються з результатами досліджень науковців Гарварда.  Ці практики позбавляють від депресії, зменшують відчуття тривожності, адже людина переносить концентрацію уваги із зовнішнього у  внутрішній світ, і це справді є потужними оздоровчими практиками для всього організму.
     Із наукової точки зору силу медитації, зокрема, пояснюють тим, що наш мозок, заповільнюючись, починає працювати на частоті альфа-хвиль, а це частота, що сприяє гармонізації його функціонування, покращує продуктивність роботи.
    Численні дослідження свідчать, що переважну більшість захворювань провокують нерви та стрес. У людини, що надто емоційно реагує на все, гнівається,  це спричиняє найрізноманітніші захворювання - від серцево-судинних до навіть інфекційних. Адже особливо хронічний стрес ослаблює імунну систему. 
    Медитація є унікальним, простим методом, що позбавляє  цих деструктивних відчуттів, а відтак і запобігає хворобам, спровокованим ними.  У людей, які вісім і більше місяців регулярно займаються медитацією, покращуються продуктивність роботи та навчання, пам'ять, вони стають емоційно стійкішими, врівноваженими, задоволеними життям, що є профілактикою стресу. 
     На рівні тіла в людей, що медитують, знижується кров'яний тиск і гармонізується серцевий ритм за аритмій, покращується робота ендокринної та імунної систем, тож активніше виробляються антитіла й організм стає менш вразливим до  інфекційних захворювань, зокрема грипу.
Відчуйте себе і потреби свого тіла

- Для людей, які ніколи не медитували, чи могли б Ви пояснити, які відчуття й процеси медитація  задіює, та порадити легку приємну медитацію, щоб гармонізувати психологічний і фізичний стан, роботу мозку?

- Медитація дає цікавий ефект: поєднання розслаблення з  концентрацією. Це відчуття, коли потому виконуючи повсякденні завдання, ви не затиснуті в лещатах стресу, можете тверезо мислити та інтуїтивно швидко приймати правильні рішення. Ці щоденні 20-30 хвилин медитації – це час побути наодинці з собою, не думаючи, а відчуваючи потреби своєї душі, підсвідомості, що дає усвідомлення справжнього себе, своїх цілей.
Медитація «Відблиски місячного сяйва у водах ріки». Читачам газети пропоную зробити дуже красиву, оздоровчу медитацію «Відблиски місячного сяйва у водах ріки». Вона складається з двох частин: перша - очищення, друга - наповнення.  Ми робимо їх по 10-15 хвилин  кожну, тобто загалом до 30 хвилин зранку й увечері.
Перша частина - очищення.  Сідаємо  в позі йога або на стільці, очі заплющені, спина рівна, внутрішня усмішка, тіло розслаблене.  Бажано, щоб у кімнаті було мінімум світла. Під час неї ми вчимося концентрувати наш розум, даємо йому команду перемістити нас у темну ніч на березі річки. Ми бачимо внутрішнім зором навколишню красу: Місяць Повня, світло Місяця відбивається у швидких водах річки тисячами промінчиків, вони іскряться, приносячи радість, спокій, щось незвідане й прекрасне.
Максимально пориньте в цю атмосферу так, щоб навіть відчути температуру землі, на якій сидите, повітря, аромати та вітерець, що грає волоссям. Просто сидіть і спостерігайте, насолоджуйтеся, намагаючись максимально чітко відчути момент.
   Десь на 5-й хвилині медитації уявіть, що місячне світло, яке відбивається у  воді, переміщується в середину вас, у ділянку пупка.  На вдиху підніміть це світло в голову до третього ока (приблизно центр лоба), на кілька секунд затримайте дихання й світло в цій ділянці, а потім на видиху опустіть світло до пупа, й у такому ритмі дихайте, концентруючись на світлі, близько 10 хвилин.
Відчувайте, як відблиски Місяця у водах ріки омивають, наповнюють світлом ваше тіло, очищаючи вас від усіх блоків, прикрощів, хвороб.
Друга частина – наповнення. Під час неї концентруємося по порядку на трьох  об'єктах: Місяці, сяйві у воді, сонячному сплетенні. Відчувайте, як промені Місяця-Повні потрапляють у воду, й звідти їх енергія, помножена в рази, переміщається промінцем у ваше сонячне сплетення, наповнюючи здоров’ям, силою та спокоєм на вдиху. 
На видиху промінчик із грудей разом із подякою відправляєте Місяцю. Так створюєте невидимий прекрасний зв'язок, що наповнює всі наші органи й системи енергією.  Медитуйте так ще 15 хвилин.

Дихання, що дає силу легеням

- Дихальні практики, як стверджують йоги, розпалюють наш внутрішній вогонь, що спопеляє віруси, поліпшуючи роботу легень та імунної системи. Яку ще оздоровчу дію має таке дихання?

- Дихальні вправи бажано робити також двічі на день перед медитацією протягом 10-15 хвилин. Уже за тиждень-другий помітите, що ви у значно кращому настрої й самопочутті проводите день, почуваєтеся сконцентрованими, наповненими силами.
          У час вірусних захворювань і ослабленого імунітету після зими добре робити 2 очисні дихальні практики - Капалабхаті та Бхастріка пранаяму. Ці енергетичні зігрівальні практики наповнять енергією, дарують ясну свідомість, поліпшать роботу дихальної системи. Вони розпалюють, як міхи, наш внутрішній вогонь, який спалює токсини, захворювання, що пов’язані з диханням, легенями (астма), сприяють оновленню крові, прискорюють метаболізм, поліпшують травлення, помічні в разі запалень горла.
Практика вогняного дихання. Ця практика має назву Капалабхаті. Її слід виконувати, сидячи з прямою спиною, прибравши позу напівлотоса (або на стільці). Заплющте очі й зосередьте увагу всередині себе, розслабтеся. Дихаєте через ніс рівно й спокійно - глибокий вдих і різкий видих.
Ви маєте скорочувати м'язи живота, виштовхуючи ними повітря з легенів під час видиху. Видих максимально повний і потужний, супроводжується відчуттям, що живіт притискається до хребта.
     Пасивний вдих виконується автоматично, всю увагу приділяйте видиху. Пам'ятайте: рухається тільки живіт, решта тіла - в нерухомому стані.
      На початку освоєння техніки Капалабхаті можна робити 36 повторень, коли почнете регулярно практикувати - 108. Після виконання останнього вдиху затримайте дихання на максимально комфортний для вас час.

Почергове дихання лівою і правою ніздрями. Ця практика має назву Бхастріка прана яма. Для виконання практики посидьте хвилину, спостерігаючи за диханням, відпустіть думки. Потім щільно затисніть праву ніздрю великим пальцем правої руки та зробіть 10 циклів дихання, як попередньо, як «ковальський міх», акцент на сильному видиху через ліву ніздрю. Потім зробіть те ж саме з правою ніздрею, затиснувши ліву.  Так дихайте протягом 5-10 хвилин.
Потому вдихніть через ліву ніздрю, затисніть обидві ніздрі й затримайте дихання на стільки, на скільки комфортно. Повільно видихніть через ліву ніздрю.

Вітаміни та спеції від вірусів

- Які спеції та напої приймають в Індії для поліпшення опірності організму в період вірусних захворювань?

- Прокинувшись, випийте 400 мл теплої води (40 С), підкисленої за смаком лимоном.  Вода температури тіла легко засвоюється, а кислота сприяє створенню здорового лужного середовища в організмі, допомагає очищенню кишківника від токсинів і застійних явищ, які, як відомо, знижують опірність організму до інфекцій. Окрім того, вітамін С, що міститься в лимоні та всіх цитрусових, сприяє підвищенню рівня кров'яних тілець. 
     Робіть сольові полоскання горла гарячою водою вранці та ввечері (з розрахунку 1 ч. л. солі на склянку води температури 40-45 С). Це сприятиме очищенню та профілактиці ротової порожнини, через яку найчастіше віруси потрапляють в організм, від хвороботворної мікрофлори.
         Покращують роботу імунної систему продукти, багаті на селен. Цей мікроелемент має унікальні антиоксидантні, імуномодулювальні та протиракові властивості. Тож збагатіть свій раціон висівками - пшеничними та вівсяними, яйцями, насінням соняшнику, домашнім сиром, нутом.  А також щодня споживайте куркуму, імбир, часник, що є потужними антиоксидантами. 
       Вітамін D також поліпшує роботу імунної системи. Одна з функцій вітаміну D - стимуляція вироблення особливого білка (кателіцидину), який допомагає організмові справлятися з будь-якими інфекціями та запаленнями.  Вітамін D виробляється тілом під час прямого потрапляння сонячних променів на шкіру.
Але, якщо ви зараз переважно перебуваєте вдома, то цей вітамін можна придбати в аптеці або ж отримати з продуктів, які  багаті на нього: яйця, печінка, соєве молоко, морепродукти.
    

На рівні тіла в людей, що медитують, знижується кров'яний тиск і гармонізується серцевий ритм за аритмій, покращується робота ендокринної та імунної систем, тож активніше виробляються антитіла й організм стає менш вразливим до  інфекційних захворювань, зокрема грипу.