Найсерйозніші проблеми й наслідки для жіночого здоров’я спричиняє застій енергії та крові в ділянці органів малого таза.
До чого це призводить? До порушення менструального циклу, запорів, гіпертонії, сексуальних проблем і сечостатевих інфекцій (так-так, це не зараження ззовні, а здебільшого розмноження мікробів «у стоячій воді»!). А неврози й депресії взагалі є як причиною, так і наслідком застою, утворюючи «зачароване замкнене коло». Жінки взагалі найбільш гостро і з наслідками реагують на стрес. А тут іще й малорухливий офісний режим, і фітнес не дуже допомагає, як і взагалі весь західний спосіб життя...
Із часом розвивається не тільки застій, а й дефіцит енергії та крові в нирках, печінці й органах малого таза, тобто в самих жіночих органах.
Молодим усе це загрожує передменструальним синдромом і навіть неплідністю, а в більш зрілому віці — важким клімаксом і різними утвореннями в молочних залозах та органах малого таза: мастопатія, кісти й пухлини молочних залоз, міоми матки, кісти яєчників, спайки, ендометріоз тощо. Загалом, нічого хорошого...
Є супер-зброя проти всіх цих проблем! Інтуїтивно зрозуміло, що будь-який застій треба «розганяти» рухом, тому ефективні всі елементи «танцю живота»: вперед-назад, вправо-вліво, колові рухи тазом тощо… Але цього не достатньо, оскільки застій — глибше всередині. До того ж треба ще й енергію набирати в низ живота!
Даоси створили спеціальну вправу для цього. Вона не складна.
Вправа.
Стоячи, ноги на ширині плечей, на видиху зігніться вперед і в колінах, а прямі пальці обох рук глибоко втисніть у низ живота (прямо над лобком, по всій ширині живота).
На затримці дихання (на видиху) починайте м’язами різко втягувати вгору живіт, анус і взагалі всю промежину, виштовхуючи тим самим руки з живота, одночасно зажмурюючи та напружуючи очі, напружуючи витягнуті губи й навіть мізки!
Зробіть таких втягувальних-виштовхувальних рухів на затримці дихання стільки разів, скільки комфортно (наприклад, 20 разів).
Потім зробіть глибокий вдих із розпрямленням у положенні стоячи (тільки вставайте не занадто різко) та підняттям рук догори.
Після чого зробіть повільний видих носом із розслабленням і опусканням рук униз перед собою.
Робимо три таких цикли, можна двічі на день.
Також дуже добре якомога частіше (під час виконання будь-якої гімнастики, під час ходьби, сидячи вдома чи в офісі, і навіть за кермом!) виконувати так зване зворотне даоське дихання: під час вдиху втягувати анус і промежину, розширюючи груди, на видиху все розслабляти й опускати назад.
Це дуже хороші вправи, які не дозволять розвинутися застою й додадуть енергії в самі жіночі органи!