НАЛАШТОВУЄМО ОРГАНІЗМ НА ПЕРЕМОГУ НАД ВІРУСАМИ

Поділитися:
Налаштовуємо організм на перемогу над вірусами

«Крий Боже жити в епоху змін. Але якщо вже так сталося, то дай вам Боже скористатися новими безмежними можливостями!» – каже старовинне китайське прислів'я. Цей воістину незвичайний рік ми запам'ятаємо атакою нового агресивного вірусу COVID-19. Але цей-таки рік може стати для нас і відправною точкою, щоб навчитися жити в здоров'ї, щоб знаходити час на виконання простих методів зі зміцнення імунітету. А, можливо, ми взагалі переглянемо наші пріоритети, ставлення до здоров'я. За прогнозами, що ближче до зими, то коронавірус атакуватиме більшу кількість людей. Захворіємо чи ні – зараз багато що залежить від нас: чи будемо дотримуватися правил гігієни, які зробимо кроки, щоб наша імунна система відбила атаку вірусів. Бо за потужного імунітету ми або не хворіємо, або, якщо людина захворіє, то перенесе коронавірус у легшій формі. Ведичні правила здоров'я мають набір алгоритмів, як зміцнити свій організм і взагалі жити здорово. Їх просто треба знати й дотримуватися. Сьогодні викладач йоги, майстер тілесних практик Юлія ЯКОВЕНКО поділиться багатьма з них, які перевірені роками практик.

Полин очистить від паразитів

- Юліє, що передусім треба зробити, щоб наш організм впорався з атакою вірусів і забув, що таке постійна сезонна застуда?

- Наше здоров'я, надто в цей час, тримається на кількох китах. Це чистий від забруднень організм, процедури зі стимулювання імунітету, позитивні думки, усвідомлений підхід до того, що ми кладемо в рота: піде воно нам на користь чи сприятиме хворобам і старінню.
Перше, з чого варто почати, – очищення від паразитів. Адже, хай скільки ви з'їдаєте корисного, та якщо до вас підселилися паразити, то цими корисними речами ви годуватимете їх, а не ваше тіло. Своєю чергою, продукти їхньої життєдіяльності забруднюватимуть організм, провокуючи занепад імунітету, життєвих сил.
Я рекомендую провести семиденне очищення сухим полином. У стародавніх слов'ян полин вважався культовою рослиною, здатною очищати як духовно, так і фізично, відлякувати злих духів, берегти від пристріту й зурочення. Паразити теж бояться полину.
Для очищення беремо 100 г сухого полину, подрібнюємо. Зі стебел вийде велика фракція, ми це використовуємо на клізми та спринцювання; з листя – дрібна. Останню дотираємо на порошок і в перші 3 дні вживаємо раз на 2-2,5 години по 1 неповній ч. л. полину, запиваючи водою. Загалом виходить 5-6 доз на день. У наступні 4 дні зменшуємо кількість доз до 3-4 на день. До часу вживання їжі не прив'язуємося.
Краще вживати сухий полин, а не відвар. Як показала практика, відвар не доходить до деяких ділянок товстого кишківника. Він всмоктується, на шляху втрачаючи належну концентрацію, а отже, й свій згубний вплив на глистів.
Під час очищення треба їсти вегетаріанську їжу й бажано робити полинові клізми 1 раз на день, а жінкам – також спринцювання (вранці та ввечері).
Як розчин для клізм та спринцювань використовуйте настій полину: 1-2 ч. л. сухого подрібненого полину залити 1 л окропу, настояти, теплим перецідити й ввести клізмою всередину.
Майте на увазі: під час очищення можлива слабкість.    Цей метод протипоказаний вагітним, людям із виразковою хворобою шлунка, ерозійними гастритами, у разі індивідуальної непереносимості.
За таке очищення полином вам віддячать і печінка з жовчним міхуром. Адже гіркий смак поліпшує стан і роботу цих органів.

Не бійтеся й підзарядіть   свій організм енергією води

- А що ще, крім паразитів, «садить» наш імунітет, чого слід позбуватися, щоб не хворіти?

- Дуже пригнічує імунітет почуття страху, який зараз накидається нам обставинами й самою загрозою захворіти. Почуття страху не дає повноцінно працювати нашим органам та системам. Тому що стан стресу й страху спазмує не тільки мозок – завмирають усі наші системи.
Наскільки шкідливим є страх, свідчить експеримент, проведений відомим стародавнім медиком та філософом Авіценною. Двох ягнят помістили у дві різні клітки й годували абсолютно однаково. Але одна клітка з ягням стояла поряд із кліткою вовка, й воно його постійно бачило, а з другої клітки відкривався краєвид на луки. По певнім часі те ягня, яке не бачило вовка, було сповнене сил. Друге ж, яке бачило хижака, було пригнічене, нездужало й незабаром здохло.
Якщо ми не хочемо повторити долю хворого заляканого ягняти, наше завдання – позбутися постійного джерела стресу та негативу. Це можуть бути спілкування мобільним телефоном, негативна інформація в соціальних мережах, по телевізору, в газетах. Бо через це наш мозок постійно виробляє зайві дози адреналіну, з якими дуже важко впоратися органам, вони поступово руйнуються, як і наша імунна система.

- Що погіршує імунітет – ми з'ясували, а що ж його заряджає?

- Я вважаю, що всі ми вийшли з води, й нам, хоч би де ми були, треба підтримувати цей контакт. Отже, як мінімум двічі на рік потрібно оздоровитися, виїжджаючи на море, річку, озеро.
    Мій метод підтримання імунітету – це не закривати купальний сезон. Щотижня, незалежно від пори року, я з сином виїжджаю кудись плавати. Надто, коли бачу, що в нього починається нежить чи кашель.
Не треба боятися, що, занурившись у воду холодної пори року, ви захворієте. Бо під час такого занурення відбувається різкий сплеск імунітету, й у цей момент наша імунна система вбиває шкідливі клітини.
Це твердження ми перевірили на практиці. Адже всі, хто зі мною занурювалися, ніколи після цього не хворіли. Бо ми тримаємося головного правила: щойно занурилися – відразу виходимо й сильно розтираємо тіло жорстким рушником, поліпшуємо крово- та лімфоплин, після цього швидко надягаємо теплий комфортний одяг, таким чином не даючи собі переохолодитися.
Якщо ви не можете занурюватися у водойму за станом здоров'я або через зайнятість, то дійте за цією ж методикою: швидкий контакт із водою, розтирання тіла й надягання теплих речей, можна робити обливання прохолодною водою в душі. Кому й це важко – можуть вдатися до розтирань: спочатку змоченим у воді рушником, потім – жорстким сухим, щоб посилити кровообіг та вироблення імунних клітин організмом.
Якщо ж загартування  – не ваш метод і вам некомфортно в холоді, тоді, особливо, коли відчуваєте нездужання, наберіть ванну теплої (40 градусів) води та  вилийте туди банку бішофіту. Його можна купити в аптеці чи замовити поштою від виробника. Бішофіт – це розчин, що містить хлориди магнію, натрію та калію, сульфати кальцію й магнію, а також мікроелементи: бор, кадмій, цинк, залізо, алюміній, кремній, літій тощо. Він має протизапальний, антибактеріальний, ранозагоювальний та імуномодулювальний ефект, поліпшує мікроциркуляцію й обмін речовин.
Людям із вираженою серцево-судинною недостатністю, склерозом судин головного мозку, серця, нирок, ішемічною хворобою серця в стадії загострення перед  прийняттям ванн із бішофітом слід проконсультуватися з лікарем.
Якщо ж таких протипоказань немає, то зануртеся у бішофітну ванну, заплющіть очі й півгодини полежіть. У міру остигання додавайте теплої води у ванну. Це допоможе простимулювати захисні функції організму, призупинить розвиток захворювання, дасть цілковите обнулення, перезавантаження систем організму.
Таку ванну добре приймати ввечері, перед сном, а вранці зробіть собі ванну з морською сіллю. За вмістом солі розчин має бути 0,9%. Для цього у ванну води висипаємо кілограм морської солі й таким чином створюємо таку капсулу порятунку. Цей розчин за складом нагадує навколоплідні води, де ми жили в маминому животі до народження, й так відтворює той початковий стан затишку та спокою. Лежимо півгодини в теплій воді. У цей час відкриваються пори, й калій, магній, які є в морській солі, проникають у клітини організму, очищуючи від шлаків, токсинів.
У ванни з морською сіллю для додаткового заспокійливого ефекту можна додавати молоко (3 л на ванну води), а щоб підсилити антисептичні властивості – відвар ромашки й календули. Після такої ванни полежіть у ліжку, не виходьте надвір.

Жива їжа й цілющі напої зміцнять захисні сили організму

- А як підвищити захисні сили організму за рахунок якісної, збалансованої їжі?

- На мій погляд, немає ідеального режиму харчування. Прислухайтеся до свого організму. Багато людей чудово почуваються, коли перестають триматися правила їсти 3-5 разів на день. Вони повноцінно їдять 2 рази на день, плюс п'ють воду, настої трав, узвари, їдять фрукти. А отже – дають кишківнику й усьому травному тракту відпочити. Щоб травлення було добрим, треба щодня робити бодай 12-годинну перерву між їдою. Наприклад, не їсти з 8-ї вечора до 8-ї ранку.
А що ж їсти? Я рекомендую споживати морські водорості. Вони поповнять запаси мікро- та макроелементів, дадуть «паливо» імунній системі для роботи й захисту організму від вірусів, є природним антибіотиком.
Пам'ятайте: найкорисніша їжа – це продукти, що ростуть у нашій місцевості. Холодної пори року їжте як у сирому, так і вареному вигляді достатню кількість капусти, коренеплодів: селери, моркви, топінамбура, буряків, цибулі. Тушкуйте овочеве рагу, робіть салати до каш. Візьміть за правило: в тарілці до 60% від усього обєму їжі – це овочі, а решта – вуглеводи й білки.
Ще один унікальний продукт – насіння льону. Його слід додавати в більшість страв, а також заварювати на водяній бані 10 хв із розрахунку 1 ч. л. на 300 мл води. Вийде не дуже густий, але дуже корисний кисіль. Він очищує, оздоровлює весь наш шлунково-кишковий тракт. Адже стан кишківника дуже впливає на загальний стан організму: засвоєння вітамінів, виділення відходів. Існує думка, що нейрони є не тільки в мозку, а й у кишківнику. Відповідно, його робота та якість їжі впливають не лише на стан здоров'я, а й на загальний стан свідомості, на наше сприйняття світу.
Із-поміж напоїв налягайте на шипшину, глід, настоюючи на них вітамінні чаї. Ще один чудовий гарячий напій: на склянку гарячого молока – щіпка куркуми, по половині чайної ложки масла какао та меду. Це смачна профілактика й допомога за хвороб горла. Напій також рятує від сухості, що посилюється холодної пори року. У такий спосіб ми промаслюємо глотку, не даючи хвороботворним бактеріям потрапляти на слизову оболонку.
У цей час ми п'ємо трохи менше води, ніж улітку: до 1,5 л, але пам'ятаймо: вода дуже потрібна для багатьох процесів в організмі. Випита вранці тепла вода відновлює водний баланс і вимиває слиз та токсини з органів травлення. Отож, прокинувшись, випийте 2 склянки очищеної теплої води, одна з них може бути з лимоном та медом. За годину – сніданок.

Очищення носа й промаслювання вбережуть від інфекцій

- Вірус входить в організм через дихальні шляхи. Як їх уберегти, як очистити, щоб максимально убезпечити від такого проникнення?

- У йозі використовують спеціальні шаткарми – промивання носа підсоленим водним розчином: ті ж таки 0,9% солі. Таке промивання очищує ніс і гайморові пазухи від слизу, бактерій, токсинів, поліпшує місцевий імунітет. Для цього в літр теплої води додаємо 1 ч. л. морської солі та через спеціальний чайничок для промивання носа або через звичайний заварник з одягненою на носик соскою з обрізаним кінчиком вливаємо розчин у праву ніздрю. При цьому стоїмо, схилившись над умивальником, голову нахиляємо в протилежний бік. У такій позі вода, що потрапила в праву ніздрю, легко витікає з лівої. Потім таке саме промивання робимо й із лівою ніздрею.
Після цього виконуємо дихання Капалабхаті. Це череда інтенсивного дихання: вільний вдих і різкий видих. Спершу закриваємо праву ніздрю й так дихаємо лівою, а потім закриваємо ліву й різко видихаємо правою. Так дихаємо, аж поки не відчуємо, що обидві ніздрі цілком очистилися. Насамкінець робимо дихання Капалабхаті на обидві ніздрі: швидкий вільний вдих і різкий видих.
Після цієї процедури не рекомендується відразу виходити надвір. Треба побути в теплому приміщенні бодай півгодини, щоб уся водичка висохла. Таке очищення носа в ідеалі слід робити щодня чи бодай 2 тижні поспіль із профілактично-оздоровчою метою.
Наступний чудовий аюрведичний метод – промащування, яке слід робити як мінімум раз на тиждень. Холодної пори року для цього найліпше годиться кунжутова олія. Після лазні, гарячої ванни чи душу, коли тіло пропарене, а пори розкриті, нанесіть масажними рухами олію кунжуту на тіло від голови до п'ят. Загорніться в простирадло й полежіть 15 хвилин, щоб у цей час тіло ввібрало олію, отримало захист усіх органів та систем крізь шкіру. Поліпшаться як загальне самопочуття, так і стан шкіри, волосся, імунітет.
Перед виходом надвір, щоб захистити свої дихальні шляхи, також промащуйте ніздрі всередині – протирайте їх топленим маслом гхі. Воно працює, як хлорка для бактерій, усуваючи ментальний непотріб і не даючи вірусам та бактеріям затриматися в носових шляхах і дістатися далі.

5 вправ для підвищення імунітету

- Які йогівські вправи рекомендуєте робити, щоб утримати внутрішній вогонь, стимулювати захисні сили організму, й узагалі – чим корисна йога в боротьбі з вірусами?

- Асани (вправи) в йозі допомагають запобігти розвитку багатьох захворювань, зокрема й інфекційних. Вони розганяють кров та лімфу в нашому тілі. Відповідно лімфоцити – одні з видів солдатів імунної системи – починають працювати повноцінно, обеззброюючи й виводячи віруси з організму. Тому, якщо займаєтеся йогою два-три рази на тиждень, то, найпевніше, хворітимете набагато менше або майже перестанете хворіти. Йога також робить нас спокійнішими, зменшує вплив стресу, вчить насолоджуватися усіма моментами життя.
Із настанням холодів дуже сприятливими є вправи в перевернутому положенні тіла, коли голова перебуває нижче тулуба. Так серце розвантажується, висячи у вільному польоті, перебуває ніби в невагомості. У результаті мозок відпочиває, серце витрачає менше зусиль на кровопостачання, розслаблюється парасимпатична нервова система, яка відповідає за рух, бажання діяти. У стані такого розслаблення тіло переспрямовує енергію в місця, що потребують відновлення; з'являються сили на самозцілення.

Вправи для початківців

1. Лягаємо на спину, підкладаємо валика чи товстого рушника під спину в ділянці грудей та попереку, щоб максимально витягнути хребет. Ноги рівні, руки закинуті за голову. Це теж своєрідна перевернута поза, коли голова й серце перебувають нижче живота. У цій позиції, як і в усіх наступних, робимо 15-30 циклів повного йогівського дихання.
Йогівське дихання – це максимально спокійні, глибокі вдихи та видихи. Так, дуже повільно дихаючи, ми розробляємо, наповнюємо всі ділянки дихальної системи, поліпшуємо місцевий імунітет у легенях. На вдиху спочатку наповнюємо повітрям таз, розширюючи живіт, і лише потім – грудну клітку. На видиху, навпаки, повільно очищаємо від повітря груди, а під кінець повністю випускаємо повітря з живота, втягуючи його.

2. Ноги на ширині пліч, із положення стоячи або, якщо не можемо стояти, то з положення сидячи, нахиляємося вперед. Максимальний нахил, головою тягнемося до підлоги, долоньками по можливості дотягуємося, притискаємо їх до підлоги по обидва боки, відразу за ступнями. Тіло розслаблене. У цій перевернутій позі робимо 15-30 циклів повного йогівського дихання.

3. «Поза лева» чудово допомагає за ангіни, усіх хвороб горла. Для її виконання стаємо на коліна, зводимо разом ступні, таз опускаємо на п'яти, коліна розведені в боки. При цьому ми спираємося на рівні руки, розташовані між колін (долоні – вперед, пальці повернені до тулуба).
Голова – рівно вперед, відкриваємо широко рота, висовуємо язика й тягнемо його якомога ближче до грудей. У цей час очима тягнемося максимально вгору. У такій позі перебуваємо на затримці подиху після видиху якомога довше. Спочатку – 10-20 сек, потім доводимо до максимальної затримки. Так робимо 10-15 разів.
У такий спосіб ми посилюємо кровоплин у горлі, завдяки чому знімаємо запалення. І, звісно ж, якщо горло болить, полощемо його розчином солі – 0,9%. Перед полосканням обов'язково треба чистити язика, бо на ньому накопичується значна частина хвороботворних бактерій.

4. Поза напівмосту також позитивно впливає на ділянку грудного відділу, допомагає впоратися з застудою, ангіною, всілякими хворобами горла. Для її виконання лягаємо на підлогу, ноги згинаємо в колінах, ставимо стопи на підлогу на ширині таза. Руки – вздовж тіла, стопи стоять паралельно до таза. Із цієї позиції піднімаємо таз угору, комфортно, без болю в попереку. Опора – на стопи й плечі. Робимо глибоке йогівське дихання й затримуємося в цій позі від 40 секунд до 3 хвилин. За цей час ми отримаємо бажаний ефект: запустимо енергію не тільки в м'язи, а й у фасції, сухожилля й кістки.

5. Ще одна дуже проста вправа самомасажу. Візьміть широку (10 см) спортивну прогумовану тасьму або тканинний пояс і по черзі обмотуйте ним руки й ноги. За спіраллю замотуємо від плеча до долоні всю руку, фіксуємо пояс і потім сильно стискаємо й розтискаємо руку на кілька секунд, і так – кілька разів. Те саме робимо з другою рукою та з ногами. У такий спосіб посилюємо приплив крові, лімфи й загалом енергії до наших кінцівок, знімаємо зайве напруження.

Перед застосуванням рекомендацій обов'язково порадьтеся з лікарем.

Розмову вела Валентина Берник.