НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ГРИЖІ СТРАВОХОДУ

Поділитися:
НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ГРИЖІ СТРАВОХОДУ

Мені 68 років. Нещодавно під час рентгенографії виявили грижу стравохідного отвору діафрагми. Які є офіційні та народні методи лікування цієї хвороби? Якого способу життя потрібно дотримуватися?
З повагою Георгій Миколайович.
смт Глибока Чернівецької обл.

Лист коментує лікар, фітотерапевт В'ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.

Грижа стравохідного отвору діафрагми - захворювання стравоходу та зв’язкового апарату діафрагми, під час якого виникає розширення стравохідного отвору діафрагми й розтягнення зв’язок, які фіксують стравохід і шлунок. Коли підвищується внутрішньочеревний тиск, частина шлунка проникає в грудну порожнину, розширюючи еластичну діафрагму. Таке випинання й називають грижею стравохідного отвору діафрагми, чи грижею стравоходу. Під час лікування грижі стравохідного отвору діафрагми хотілося б відзначити народні засоби, які поліпшують стан. Лікування спрямоване на усунення наслідків закидів вмісту шлунка в стравохід у вигляді ерозій і виразок.
№ 1. Подрібніть і змішайте рівні частини листя мати-й-мачухи і насіння льону, трави м’яти перцевої, кореня алтеї. Залити 3 ст. л. збору 1 л холодної води й настояти ніч. Вранці поставити на слабкий вогонь і кип’ятити 5 хв на водяній бані. Пити 5 разів на день по 0,5 склянки.
№ 2. Одночасно раджу використовувати відвар купини на молоці: 1 ст. л. кореня купини залити двома склянками молока, на слабкому вогні довести до кипіння й кип’ятити 20 хв. Потім отриманий відвар охолодити, процідити й приймати по 1 ст. л. кілька разів протягом дня.
№ 3. Допоможе і настій із листя аґрусу. Залити 1 ст. л. сухої сировини 0,5 л води, настоювати 2 години. Приймати по півсклянки до їди тричі на день.
№ 4. Відвар від здуття живота: подрібнити та змішати в рівних частинах насіння кмину й анісу, плоди фенхеля та листя м’яти перцевої. Залити 0,5 л гарячої води 2 ст. л. збору й кип’ятити 20 хв на слабкому вогні, настояти одну годину, процідити. Пити по півсклянки відвару тричі на день за півгодини до їди.
У процесі лікування рекомендую строго дотримуватися дієти. Їсти треба 5 разів на день малими порціями, щоб не переповнювати шлунок. Вечеряти не пізніш як за 2 години до сну. Намагайтеся зменшувати кислотність шлункового соку, обмежуючи прийом смажених і гострих страв, солодощів та прянощів. Щоб позбутися нападів метеоризму, відмовтеся від чорного хліба, гороху, молока, квасолі, квашеної і свіжої капусти, винограду.
Від запорів слід їсти вдосталь червоних буряків, чорносливу, морської капусти й випивати натщесерце по півсклянки води. Крім того, перед сном маленькими ковтками випити склянку свіжого кефіру, додавши попередньо в нього 1 ст. л. олії (найліпше маслинової).
Потрібно також відмовитися від звички полежати після їди чи виконувати важку фізичну працю, особливо в нахиленому положенні. Закінчивши трапезу, ліпше трохи походити. Рекомендується спати на правому боці, тому що в такому положенні рідше викидається вміст шлунка в стравохід.
За відсутності ефекту від медикаментозної терапії показане оперативне лікування.