Гарбузове насіння - це універсальний продукт, який містить у собі безліч потрібних нашому організмові речовин. Зокрема вітаміни: А, С, D, К, фолієву кислоту та інші вітаміни групи В. Але найбільше в них вітаміну Е, а це ефективний антиоксидант. На мінерали насіння гарбуза теж багате, воно містить: залізо, марганець, мідь, цинк, фосфор, селен, кальцій, калій, магній, а також амінокислоти, смоли, ефірні олії, глікозиди та алкалоїди. Цей унікальний склад дає змогу полегшити й зцілити багато захворювань.
Якщо регулярно вводити у свій раціон гарбузове насіння, то можна позбутися кишкових паразитів, почистити судини, відрегулювати рівень холестерину й активізувати роботу нирок. Крім того, вживання насіння сприятливо впливає на нервову систему та діяльність усіх залоз.
До того ж фахівці стверджують, що гарбузове насіння значною мірою допомагає поліпшити роботу серця й усієї серцево-судинної системи, запобігаючи тим самим інфаркту. Воно є одним із найбагатших природних джерел цинку. Основна його кількість міститься в тонкому зеленому верхньому шарі насіння. Як відомо, цинк нормалізує роботу підшлункової залози, допомагає виробленню інсуліну, сприятливо впливає на діяльність передміхурової залози, нормалізує виділення тестостерону, запобігає безплідності в чоловіків. Дефіцит цинку своєю чергою уповільнює регенерацію клітин й ослаблює імунну систему, підвищує масу тіла, порушує вуглеводний обмін, пришвидшує старіння.
У допомогу чоловікам і не тільки їм...
У разі простатиту рекомендується такий рецепт. Обчистити 0,5 кг гарбузового насіння й перекрутити на млинку для м’яса. Насіння має бути обов’язково несмаженим, інакше лікувального ефекту не досягнути. Додати 200 г меду, добре перемішати й сформувати з цієї суміші кульки, розміром як лісовий горіх, а то й більші. Зберігати кульки слід у холодильнику, з’їдати по одній за 30 хв до їди 1-2 рази на день. Кульку не слід відразу ковтати, її слід жувати й смоктати протягом 2-3 хвилин. Також важливо перед вживанням викласти кульку з холодильника заздалегідь, аби вона нагрілася до кімнатної температури. Це народне лікування простатиту має дуже виражений лікувальний ефект, тому одного курсу на рік цілком достатньо.
Для профілактики простатиту чоловікам після сорока потрібно з’їдати не менше 70 насінин на день. За такого вживання знижується й ризик виникнення раку передміхурової залози.
Гарбузове насіння помічне за хвороб нирок і сечовивідних шляхів. Для збереження цілющих властивостей гарбузове насіння має бути без обробки, тобто необчищене й несмажене.
Відвар з насіння гарбуза: 150 г насіння залити 450 мл гарячої води, поставити на водяну баню на 15 хв, не доводячи до кипіння. Потім остудити й перецідити. Випити засіб протягом години після приготування.
Порошок з насіння гарбуза. Порошок готують з висушеного, обчищеного насіння, подрібнюючи його й розтираючи в ступці. Далі в порошок слід поступово підливати окріп, довівши до консистенції згущеного молока. Остудити й пити протягом дня.
Нирковий чай: підсушене насіння подрібнити на млинку для кави, 1 ч. л. сировини залити 1 скляною окропу, трохи настояти й пити як чай.
Компреси: змішати по 100 г потовченого насіння гарбуза й льону, додати трохи води, аби вийшла кашкоподібна маса, й накласти на ділянку нирок.
У разі захворювань нирок, циститу, холециститу, хронічного гепатиту також помічне гарбузове «молочко». Для цього потрібно 50 г обчищеного насіння розтерти з 20 г цукру й 80 мл води. Приймати перед їдою.
Ефективний засіб від глистів: подрібнити до порошкоподібного стану близько 300 г насіння, додати мед, розтерти до однорідної маси й дуже повільно, невеликими порціями з’їсти протягом години натщесерце. Через 4-5 годин потрібно прийняти рицинову (касторову) олію чи інший проносний засіб.
Для профілактики дітям дають від 10 до 15 насінин щодня, дорослим - від 20 до 30 шт. Після прийому через 30 хв випити 0,5 ч. л. рицинової олії. Насіння потрібно ретельно жувати.
Увага! Не купуйте вже обчищене насіння на базарі. Коли обчищаєте насіння, стежте, щоб не зняти з лушпинням внутрішній зелений шар. Щоб лікування було успішним, внутрішній шар шкірки потрібно з’їсти разом із насінням.
Підготувала Алла ГРІШИЛО.