НАСТОЇ, НАСТОЯНКИ ТА РОЗТИРАННЯ, ЩО ЗАРАДЯТЬ ЗА АРТРОЗУ ТА АРТРИТУ

Поділитися:
Настої, настоянки та розтирання, що зарадять за артрозу та артриту

Захворювання опорно-рухового апарату часто обсідають людину у віці. Лікарі зазначають: найчастіше це стається через деструктивні зміни хрящової, кістково-м'язової систем, нестачі змазки між суглобами, яку називають синовіальною рідиною. Від цього суглоби достатньо не живляться, починають стиратися. Це з часом призводить до їх малорухомості, розвитку таких поширених недуг, як артрит та артроз. Людина застосовує різні мазі, обгортування, робить масажі, п’є ліки, але часто це є малоефективним, а за похибок у застосуванні може призводити до загострення недуги.
Які перевірені народні засоби слід використовувати внутрішньо та зовнішньо? Як зняти запалення, біль, скутість руху? Відповіді на ці запитання в матеріалі травозная Андрія Миколайовича з династії травозная Север’яна Боровика.

Внутрішнє застосування помічних за артриту та артрозу засобів

Кореневище вовчого тіла болотного є одним із найдієвіших у народній медицині засобів за артриту та артрозу. Його заготовляють саме зараз, восени, викопують, чистять від землі, миють і сушать на відкритому повітрі.

Засоби з кореневища вовчого тіла використовують як жарознижувальний, в'яжучий, болетамувальний і кровоспинний засіб, при ревматизмі, артрозах і артритах. Вони ефективні за болю в суглобах, кістках, від чого людина страждає під час розвитку цих захворювань. За внутрішнього прийому вовче тіло болотне ефективно впливає на процеси відновлення хрящової тканини суглобів та хребців, а також синовіальної рідини. У перші 2-3 тижні застосування  можливе симптоматичне загострення хронічних процесів, яке згодом минає.

Спиртову настоянку готують таким чином: 100 г ретельно подрібненого кореневища залити  1 л 40% горілки, настояти близько 1 місяця в темному місці за  кімнатної температури, процідити. Приймати по 1 ч. л. 3 рази на день до їди, протягом 8 тижнів (із перервою після першого місяця  на 7 днів).

Для приготування відвару з кореневища вовчого тіла 2 ст. л. подрібненої сировини залити 2 склянками води, довести до кипіння, зняти з вогню, 1 годину настояти, процідити. Приймати по пів склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Однак врахуйте: якщо у вас проблеми з нирками, прийом відвару може бути протипоказаний.

Яглиця звичайна чинить протизапальну, знеболювальну та ранозагоювальну дію. Навар трави вважають добрим засобом для поліпшення стану уражених артритом, подагрою, ревматизмом суглобів. 2 ст. л. подрібненої трави залити 2 склянками окропу. Варити на водяній бані протягом 15 хв. Після цього настій яглиці обгорнути теплим рушником, залишити до повного охолодження. Потому процідити. Приймати до п’яти разів за добу, однаковими порціями протягом 2 місяців.

Яглиця практично не має протипоказань. Можлива індивідуальна непереносність, не слід застосовувати в разі вагітності та в період годування груддю.

Конюшина повзуча (біла) – використовують траву, яку збирають під час цвітіння рослини. Відвари з рослини відомі як тонізувальний, знеболювальний, ранозагоювальний і антитоксичний засоби. У невелику ємність налити трохи більше склянки води, поставити на вогонь, коли вода нагріється, додати 15 г сухих суцвіть, кип’ятити 4-6 хв. Коли охолоне, відвар процідити та приймати по 1 ст. л. 4 рази на добу. Тривалість курсу - 1-2 місяці.
Протипоказання: вагітність, новоутворення, після перенесеного інсульту, якщо рідка кров.

Також дуже корисним за проблем із суглобами буде навар із суміші всіх перелічених вище трав.
Змішати  по 50 г подрібненої конюшини повзучої, яглиці, вовчого тіла. 2 ст. л. суміші лікарських рослин залити  300 мл води. Варити на водяній бані 20 хв, настояти 2 години, процідити. Випити протягом дня за  3-4 прийоми. Курс – 2 місяці. Таких курсів можна зробити три або більше, з перервою між ними 14 днів.

Засоби для зовнішнього застосування

Ванни на основі відвару  суцвіть пижма звичайного застосовують у разі подагри та ревматизму. 5 ст. л. подрібненої сировини варити в 1 л води 20 хв. Настояти 30 хв. Додавати у ванну, яку приймати 20 хв щодня протягом 2-4 тижнів.

Відвар  багна звичайного зовнішньо застосовують при різних формах артропатії, набряках, у разі забиття та для посилення циркуляції крові. Роблять добре теплі ванночки протягом 20 хв при подагрі, ревматизмі, артрозі, артриті, поліартриті дрібних суглобів. Для цього 5 ст. л. додати у 0,5 л води, кип’ятити протягом 10 хв, настояти 1 годину, процідити. Робити ванночки для кінцівок, трішки розвівши теплою водою. Або вилити настій у ванну.

Температура ванни +38 С. Із відвару також можна робити компреси на хворі суглоби. Для цього натуральну тканину змочують у відварі, трішки віджимають (щоб не текла рідина), прикладають компресний папір чи целофан і зверху закутують теплою тканиною.

У разі подагри й ревматизму для знеболення використовують компреси зі свіжоподрібненого листя яглиці. Подрібнити рослину до стану кашки та  прикладати до суглобів.

Відвар коренів яглиці використовують при поліартриті та міозиті для зовнішнього застосування: 40 г яглиці залити 1 л води, повільно кип’ятити 10-15 хв. Настояти 30 хв, процідити, додати трішки теплої води, прийняти теплу ванночку для ніг чи рук протягом 20 хв. Курс – 3-4 тижні.

Рута садова. Використовують свіжу або сушену траву рути, зібрану в період цвітіння рослини. Із неї готують спиртову настоянку: 50 г сировини залити 500 мл горілки, настояти 20 днів у темному місці.  Натирати хворі місця за наявності ревматизму, подагри, невралгії й люмбаго.

Спиртову настоянку із сушених квіток дивини густоквіткової місцево використовують для натирань при невралгії й болю в суглобах. 50 г сировини залити 500 мл горілки, настояти 20 днів у темному місці.  Потому можна натирати суглоби та м’язи.

Суміш  трав для розтирань та компресів за болю в суглобах та м’язах. Узяти по 50 г подрібнених коренів та трави вовчого тіла, 50 г трави рути та 100 г квітів дивини, залити 1 л 70% спирту або горілки, настояти 15 діб у щільно закритій посудині, щодня збовтувати, потім процідити. Настоянка готова для зовнішнього застосування.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.