НАСТОЯНКИ ВІД РІЗНИХ НЕДУГ

Поділитися:
НАСТОЯНКИ ВІД РІЗНИХ НЕДУГ

ХМЕЛЕВА НАСТОЯНКА

Компоненти: 25 г шишок хмелю, 100 мл 70% спирту або 200 мл горілки. Спосіб приготування. Подрібнені шишки хмелю залити спиртом або горілкою, настояти протягом 10 днів. Застосування. Настоянку хмелю вживають по 10—15 крапель на день за циститу, холециститу, порушення обміну речовин. Її також використовують як болезаспокійливий засіб за радикуліту, втираючи у хворі місця.

ПРОТИГЕМОРОЙНА НАСТОЯНКА

Компоненти: кора калини, горілка. Спосіб приготування. Кору калини заготовляють рано навесні до появи на кущі перших листочків. Суху кору подрібнюють і заливають горілкою у співвідношенні 1:1. Застосування. Настоянку приймають по 20—40 крапель 2—3 рази на день перед їдою за геморою й маткових кровотеч.

ПРОТИЗАПАЛЬНА НАСТОЯНКА

Компоненти: 25 г квіток нагідок, 100 мл спирту або 200 мл горілки. Спосіб приготування. Квіти нагідок залити спиртом або горілкою, настояти 2 тижні. Застосування. Перед уживанням настоянку календули розводять водою (1 ч. л. настоянки на 1—2 склянки води). Застосовують за ангіни, для примочок і обробки всіляких ран та виразок. Крім того, для профілактики й лікування запальних процесів слизової оболонки ротової порожнини рекомендуються щоденні полоскання спиртовою настоянкою календули. Для більшого ефекту полоскання можна супроводжувати масажем ясен.

БЕРЕЗОВА НАСТОЯНКА

Компоненти: 50 г березових бруньок, 0,5 л горілки. Спосіб приготування. Березові бруньки заливають горілкою, настоюють протягом 10 діб. Застосування. Приймають по 1 чайній ложці, запиваючи настоянку водою, тричі на день за 15—20 хвилин до їди за захворювань печінки, гострого ревматизму, подагри, болю в суглобах і частих судом. Крім того, настоянку використовують як болезаспокійливий засіб, змащуючи нею забиті частини тіла або рани. Настоянку бруньок, розведену водою 1:10, втирають у шкіру голови для зміцнення волосся.

НАСТОЯНКА ГЛОДУ

Компоненти: 10 г квіток глоду, 100 мл 70% спирту або горілки. Спосіб приготування. Квіти глоду залити спиртом або горілкою, настояти 10 днів, профільтрувати, зберігати в темному скляному посуді. Застосування. Приймати по 20—30 крапель із водою тричі на день за 30 хв до їди за функціонального розладу серцевої діяльності, серцевої слабкості, ангіоневрозів, безсоння в серцевих хворих, гіпертиреозу з тахікардією, початкових форм гіпертонічної хвороби, атеросклерозу. Настоянка глоду знижує збудливість центральної нервової системи, тонізує серцевий м’яз, посилює коронарний мозковий кровообіг, усуває аритмію й тахікардію, знижує кров’яний тиск, задишку. Курс лікування — 20—30 днів.

НАСТОЯНКА ІМБИРНОГО КОРЕНЯ

Компоненти: 400—500 г кореня імбиру (продається в супермаркетах і на базарі), 700—1000 мл горілки. Спосіб приготування. Корінь імбиру обчистити або ретельно вимити, натерти на великій тертці, засипати в пляшку й залити горілкою. Настояти 15 днів у теплому місці, краще на сонці, періодично збовтуючи. Процідити, дати відстоятися. Застосування. Настоянку п’ють двічі на день по 1 ч. л. на півсклянки води після їди для лікування бронхіальної астми. Бажано під час лікування не вживати багато м’яса. Крім того, ноги потрібно тримати в теплі. Для поліпшення ослабленого зору потрібно щодня випивати по 30—50 мл настоянки.

Любов ДУДЧЕНКО, кандидат біологічних наук.