НЕ ТІЛЬКИ ДУХОВНЕ ЗЦІЛЕННЯ, А Й ТІЛЕСНЕ ДІСТАЮТЬ ПАРАФІЯНИ БОЯРСЬКОГО СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ХРАМУ

Поділитися:
НЕ ТІЛЬКИ ДУХОВНЕ ЗЦІЛЕННЯ,  А Й ТІЛЕСНЕ ДІСТАЮТЬ ПАРАФІЯНИ БОЯРСЬКОГО СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ХРАМУ

Протягом тривалого часу в Боярському Свято-Покровському храмі УАПЦ, що на Київщині, після недільної літургії в підвальному приміщенні для масових заходів працює пункт медичних консультацій. Починання це, як і багато інших нововведень, які дістали розвиток за активної підтримки настоятеля отця Дмитрія Присяжного, відразу вкоренилося в практику духовного й тілесного змужніння вірян.
В арсеналі заходів залучення боярчан до святої обителі, прищеплення любові до Бога, ближнього, виховання високого патріотизму - паломницькі мандрівки до Святої землі, ознайомлення з духовними й культурними пам’ятками країн Європи та світу, поїздки по місцях історичної слави й мистецької величі України.
Високим патріотичним звучанням, непідробною зацікавленістю юних і дорослих парафіян відзначаються заняття історичного клубу, недільної школи, які працюють при храмі. Бо такі мандри, зустрічі й бесіди дають змогу глибоко вивчати Закон Божий, пізнавати духовні надбання країн світу, трагічну й водночас героїчну історію рідного народу.
Ініціатором і натхненником більшості таких починань є о. Дмитрій. Енергетика його творчої праці сприяє активнішій участі парафіян у діяльності храму.
Саме християнським прагненням внести й свою лепту в життєдіяльність парафії Свято-Покровського храму була викликана пропозиція лікаря вищої категорії Никанора Присяжнюка створити при святій обителі медичний консультативний пункт, в якому парафіяни отримували б знання засад здорового способу життя, поради щодо запобігання й лікування тих чи тих захворювань.
Я пройнявся глибокою симпатією до парафіян Свято-Покровського храму. Вони якісь світлі, дружні, одухотворені. Велику приємність мав від спілкування з отцем Дмитрієм, чудовою людиною й душпастирем, патріотом України. Захотілося й мені не тільки молитися в храмі, а й зробити щось для його парафіян.
Задум лікаря Присяжнюка дістав одностайну підтримку і настоятеля храму, й парафіян. Такий досвід непоодинокий, пояснює своє ставлення о. Дмитро.
Я часто буваю в Харкові. Відвідую Свято-Димитрівський храм. При ньому понад 15 років діє єпархіальна амбулаторія. Пропозиція пана Никанора збіглася з нашим бажанням за прикладом харків’ян мати при парафії свою медичну частину, аби в храмі люди мали ліки і для душі, й для тіла.
Отець Дмитрій наголосив, що Никанор Никанорович багато часу віддає медичній просвіті парафіян. Причому, робить це абсолютно безкорисливо. Навідріз відмовився від пропозиції бодай частково компенсувати йому витрати на дорогу.
Недільна медична школа, якщо можна так назвати консультативні бесіди лікаря Присяжнюка у Свято-Покровському храмі, користується великою популярністю. Сюди зі своїми сумнівами та своїми проблемами довірливо приходять і ті, хто на богослужіння ходить до інших культових закладів. Є й такі люди, в яких повага до медичного пункту переростає в любов до храму, при якому він працює.
Є в лікаря Присяжнюка мрія, що коло медичних працівників, котрі надаватимуть у медичному пункті консультації, розшириться, а при соборі, який у перспективі планується збудувати, буде відкрито медичну амбулаторію.

Микола БЕРНИК.