НІГТЕТЕРАПІЯ

Поділитися:
НІГТЕТЕРАПІЯ
 
 
Перед лікуванням потрібно уважно оглянути нігті на руках і ногах з метою виявлення найбільш зміненого за кольором (блідий, синюшний або навпаки - червоний), формою (деформований ніготь) і температурою (ніготь найхолоднішого чи найгарячішого пальця). Потім визначають чутливість кожного нігтя, рівномірно натискаючи на них. Зниження чутливості (оніміння) або ж її підвищення (болісність) у ділянці якоїсь нігтьової пластини вказує на те, що саме цей ніготь слід обрати для лікування. Крім того, під час лікування можна користуватися зв’язками між нігтями й органами тіла людини. Захворювання шлунка, кишечнику, сечового й жовчного міхура ліпше лікувати через нігті рук, а печінки, серця, селезінки й нирок – через нігті ніг.
Нігті великих пальців рук і ніг призначені для здійснення лікувального й оздоровчого впливу на тіло в цілому. Гострі захворювання ліпше лікувати через нігті рук, а хронічні – через нігті ніг.
До найзручніших і найдоступніших методів лікування належать масаж, електропунктура, тепловий чи холодовий вплив, вплив кольором, світлом або вібрацією, накладання магнітних аплікаторів.

Масаж

Це найбільш доступний і популярний метод корекції здоров'я, ефективний практично за будь-яких видів захворювань. Для масажу локальних зон використовують спеціальні діагностичні палички, виготовлені з металу чи дерева, або будь-які доступні підручні засоби на кшталт спрацьованого стержня кулькової ручки, сірника, тупого олівця та ін.
Перед масажем вибирають уражений ніготь (кілька нігтів) і кінцем діагностичної палички проводять рівномірне натискання на всі точки, що локалізуються навколо нігтьової пластини (по 8 із кожного боку). Шкірний покрив навколо нігтя рівномірно обдавлюють з усіх чотирьох сторін.
Натискання паличкою має бути не надто інтенсивним чи слабким та однаковим для всіх точок. Знаходять найболючіші точки (може бути в середньому від 3-х до 5-ти), після чого кінцем цієї ж палички проводять масаж найболісніших точок до зникнення болю. Масаж будь-якої з них здійснюють у напрямку до центру нігтя. Болісність певного нігтя або якоїсь його зони є підставою для особливо ретельного масажу.
Під час впливу можна натискати на точки діагностичною паличкою, робити клювальні чи обертальні рухи. За гострих захворювань обертальні рухи виконують за годинниковою стрілкою, за хронічних - проти. Що швидше виконувати масажні рухи, то менш болісною є процедура масажу.

«Прищіпкотерапія»

Простим, доступним та ефективним способом впливу на ніготь у домашніх умовах є використання звичайної прищіпки для білизни із не дуже міцною пружиною. Так, наприклад, у разі блідого нігтя прищіпку одягнути на зону, яка міститься в ділянці заднього валика нігтя, тобто перед коренем нігтя (палець покласти в заглиблення збоку прищіпки). У момент натискування спостерігатиметься гіперемія (почервоніння) нігтьового ложа.
У разі темно-червоного нігтя прищіпку одягають на центр нігтьової пластини. При цьому відбуватиметься поблідніння нігтьового ложа. Таким чином вплив на дану зону дасть ефект, протилежний першому варіанту впливу. У разі блідості центральної частини нігтьової пластини й почервоніння по краях (зліва й справа) - здавлюють бічні ділянки нігтя. Прищіпку ставлять на певний час (з огляду на індивідуальну переносність).

Тепловий вплив

Прогрівання нігтя особливо ефективне для пацієнтів похилого віку й ослаблених тривалими хронічними захворюваннями, тому що воно значно активізує імунні сили організму. Цей метод показаний флегматикам і особливо меланхолікам. Він також годиться пацієнтам, у яких спостерігаються ознаки слабкого кровообігу в кінчиках пальців, зниження їх температури (холодні пальці), зміна кольору нігтів - збліднення або синюшність, зниження болісності. За допомогою прогрівання також добре купірується нестерпний біль.
Нігтьові пластини можна прогріти за допомогою полинових сигарет різного розміру. Під час прогрівання полиновими сигаретами застосовують техніку обертальних рухів. Для цього сигарету встановлюють на такій відстані від нігтя, за якої пацієнт відчуває виражене, але стерпне тепло, й починають виконувати обертальні рухи навколо нігтя.
Крім цього, прогрівання можна здійснювати, поперемінно то наближаючи сигарету до нігтя, то віддаляючи від нього («клювальним» методом). Процедуру здійснюють до появи стабільного відчуття тепла в нігті. Після прогрівання потрібно якомога довше зберегти тепло в місці лікування, тому протягом приблизно 2 годин після процедури ніготь (нігті) не охолоджують холодною водою й захищають від холодного повітря.
У разі відсутності полинових сигарет можна прогрівати ніготь у домашніх умовах під струменем гарячої води або розігрітої олії.

Зв'язок із органами і частинами тіла

Кожен ніготь на руці або нозі, за уявленнями традиційної медицини, тісно пов'язаний із певним органом або однією із залоз внутрішньої секреції. Якщо з якимось нігтем негаразди, шукайте причину в дисбалансі того органа, чий меридіан пов'язаний із цим пальцем і нігтем.
Ніготь великого пальця відображає стан мозку.
Ніготь вказівного пальця відображає стан легень і товстого кишечнику.
Ніготь середнього пальця відображає стан тонкої кишки.
Ніготь безіменного пальця вказує на стан нирок.
Ніготь мізинця вказує на стан серця й жіночих репродуктивних органів.

Детальна схема

Великий палець правої руки - голова; головний мозок.
Вказівний палець правої руки - права рука; товста кишка (легені); надниркові залози.
Середній палець правої руки - права нога; зовнішні статеві органи (внутрішні статеві органи); куприкова залоза.
Безіменний палець - ліва нога; сечовий міхур (нирки); яєчка і яєчники.
Мізинець - ліва рука; шлунок (селезінка); підшлункова залоза.
Великий палець лівої руки - голова, головний мозок.
Вказівний палець лівої руки - ліва рука; тонка кишка (серце); щитоподібна залоза.
Середній палець лівої руки - ліва нога; епіфіз.
Безіменний палець лівої руки - права нога; спинний мозок (головний мозок); гіпофіз.
Мізинець - права рука, жовчний міхур (печінка); тимус.
Перший (великий) палець правої ноги - голова; головний мозок.
Другий палець правої ноги - права рука; легені (товста кишка); надниркові залози.
Третій палець правої ноги - права нога; внутрішні статеві органи (зовнішні статеві органи), куприкова залоза.
Четвертий палець правої ноги - ліва нога; нирки (сечовий міхур); яєчка і яєчники.
П'ятий палець (мізинець) правої ноги - ліва рука; селезінка (шлунок); підшлункова залоза.
Перший (великий) палець лівої ноги - голова; головний мозок.
Другий палець лівої ноги - ліва рука; серце (тонка кишка); щитоподібна залоза.
Третій палець лівої ноги - ліва нога; епіфіз.
Четвертий палець лівої ноги - права нога; головний мозок (спинний мозок); гіпофіз.
Мізинець - права рука; печінка (жовчний міхур); тимус.
 
Юрій ХМЕЛЕВСЬКИЙ.
Здоровье-МЭИ.