ОЧИЩЕННЯ ОРГАНІЗМУ ДИХАННЯМ

Поділитися:
ОЧИЩЕННЯ ОРГАНІЗМУ ДИХАННЯМ

Усі знають, що існує багато різних способів очистити організм. Це і промивання кишечнику, й очищення крові за допомогою голодування і різних монодієт. Але мало кому відомо, що існують спеціальні йогівські дихальні вправи, за допомогою яких можна чудово очистити і легені, і нирки, вивести шлаки, наситити кров киснем і привести до ладу нервову систему.

Для початку сядьте в позу лотоса (або зі схрещеними ногами). Покладіть руки на коліна долонями догори. Сконцентруйтеся. Випряміть спину, підборіддя дивиться вперед. Спокійно посидьте 2—3 хв. Потім устаньте.

Вправа 1 — грудне дихання. У положенні стоячи, руки вільно звисають, ноги трохи розставлені, повільно і глибоко дихати грудьми. Вдих — грудна клітка максимально розширюється, видих — грудна клітка втягується всередину. Живіт нерухомий, задіяна лише верхня частина тулуба.

Вправа 2 — черевне дихання. Поза та само. Повільно дихати тільки животом. Вдих — живіт максимально випинається і наповнюється повітрям, видих — живіт втягується всередину, ніби прилипає до ребер.

Вправа 3 — повне дихання. Цю вправу виконувати лежачи на спині. Об’єднати грудне і черевне дихання. На вдиху повільно наповнювати повітрям спочатку живіт, потім легені, піднімаючи діафрагму, ключиці й плечі. На видиху поступово виштовхувати повітря теж у напрямку знизу вгору. Не слід поспішати, потрібно контролювати дихання і тримати тіло нерухомо. Дихання повинне бути глибоким.

Вправа 4а — тонізувальне дихання. Виконується в позі лотоса або зі схрещеними ногами. Робити три підряд вдихи із затримками дихання між ними на 2—3 секунди і плавний, повний видих. Дихати дуже повільно, намагатися робити рівномірні інтервали між вдихами. Очі заплющити.

Вправа 4б — заспокійливе дихання. Зробити глибокий плавний вдих і три видихи з інтервалами між ними 2—3 секунди. Намагатися сидіти рівно і не нахиляти голову під час видиху.

Вправа 5 — кровоочисне дихання. Виконується в позі лотоса, або зі схрещеними ногами, чи стоячи на колінах. Глибокий вдих через ніс і глибокий видих через рот, губи витягнути дудочкою, повітря повністю заповнює все тіло, а потім повністю виходить з нього. Не слід напружувати шию, спина повинна бути абсолютно прямою.

Вправа 6 — розслаблення. Лягти на спину, дихати рівно й спокійно, всі м’язи розслаблені, очі заплющені. Намагатися не ворушитися, уявити, що весь бруд і шлаки з видихом виходять з організму, а з кожним вдихом тіло наповнюється чистою і світлою енергією. Залишатися в цій позі мінімум 10 хвилин. Вправи слід виконувати в зазначеному порядку і на голодний шлунок. Кожну вправу, крім останньої, повторювати по 12 разів. Між вправами робити 3—4 вільних вдихи-видихи. Дихати носом! Бажано після цього комплексу хоча б годину не курити, нічого не їсти й не пити, крім мінеральної води. Найліпший час для виконання — вечір або рано-вранці.Увага! Якщо є такі захворювання, як астма, атеросклероз, серцеві або застуда, виконувати ці вправи не слід: стан може погіршитися.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.