ОДНА ВПРАВА ОЗДОРОВИТЬ ВЕСЬ ОРГАНІЗМ

Поділитися:
ОДНА ВПРАВА ОЗДОРОВИТЬ ВЕСЬ ОРГАНІЗМ

Адхо Мукха Шванасана, більш відома під назвою «Собака мордою донизу», - одна з поз йоги, що найчастіше практикуються на планеті. Ця поза йоги зміцнює майже кожен м’яз тіла, але це далеко не єдина корисна властивість «Собаки мордою донизу». Що ж буде, коли прибирати позу собаки мордою донизу щодня?

Позбудетеся горба
Ми дедалі частіше сидимо, згорбившись над робочими столами, комп’ютерами та мобільними телефонами. Це призводить до напруження грудей і верхньої частини спини та зумовлює появу нової проблеми нинішнього покоління - так званого комп’ютерного горба.
І саме тому «Собака мордою донизу» - чудова поза для розтягнення м’язів грудей та верхньої частини спини й зняття такого роду напруження. Стабілізуючи верхню частину тіла, ви задіюєте й зміцнюєте м’язи рук, грудей, спини та плечей.

Зміцните ноги й колінні суглоби
Напруження в м’язах сідниць, стегнах та литках - явище повсякденне й дуже поширене. Поза «Собаки мордою донизу» допомагає розслабити ці групи м’язів - від сідниць аж до литок, а також зміцнити квадрицепси й коліна.

Простимулюєте органи травлення
Крім цього, задіяння м’язів живота та втягування пупка ближче до хребта допомагає поліпшити травлення завдяки стимуляції органів травного тракту.

Зробите дужими сухожилля
Поза собаки мордою донизу передбачає вагове навантаження, яке допомагає зміцнити руки та стопи, а також підготуватися до виконання стійки на руках і до стоячих поз йоги. «Собака мордою донизу» задіює пальці, руки й зап’ястки, а позаяк ви притискаєте стопу до підлоги, це допомагає зміцнити ахіллесове сухожилля, склепіння стопи й пальці ніг.

Проведете профілактику остеопорозу
«Собака мордою донизу» допомагає зміцнити кістки й збільшити їх щільність, що є вирішальним чинником у запобіганні остеопорозу. Ця поза йоги особливо ефективна для зміцнення гомілковостопних та зап’ясткових суглобів, що надзвичайно важливо для людей, які працюють цілий день за комп’ютером.

Поліпшите циркуляцію крові
Такий ефект пози собаки мордою донизу досягається за рахунок інверсії, бо голова опиняється нижче серця. Ця поза поліпшує кровоплин по всьому тілу й забезпечує приплив крові до мозку.
Поліпшення кровоплину сприяє виведенню токсинів з організму, підвищує імунітет і сприяє регуляції кров’яного тиску.

Ослабите напруження й позбудетеся стресу
Розтягнення шийного відділу хребта й шиї сприяє ослабленню напруження хребта. Це допомагає зняти напруження й позбутися стресу.
Крім цього, приплив крові до мозку заспокоює нервову систему, поліпшує пам’ять і концентрацію, допомагає зняти стрес, позбутися головного болю, безсоння, втоми й депресії.
Поза собаки донизу головою – одна з найбільш універсальних поз йоги. Вона не лише розслаблює, а й наповнює енергією. Усього одна хвилина заняття кожного дня поповнить нестачу енергії та дасть змогу насолодитися описаними вище перевагами цієї пози.

Правильне виконання  пози собаки

Це асана, яка розслаблює, перебування в ній має бути приємним, релаксувальним.
Початківцям ліпше виконувати асану йоги «Собака мордою донизу» на носочках, а не на повній стопі, а потім, з кожним новим заняттям, опускатися щораз нижче. Тільки з хорошим розтягненням можна опуститися на всю поверхню стопи й почуватися чудово.

Для йога поза собаки є базовою, він стає в неї без проблем. Новачкові ж треба дотримуватися кількох правил:

*пальці на руках мають бути широко розчепірені;
*руки треба тримати на ширині плечей;
*спина має бути повністю випростана, а «хвостик» (куприк) має тягтися догори;
*ноги бажано не  згинати в колінах. Якщо важко, ставайте на пальчики, а не на цілу стопу.

Будь-яке напруження в тілі під час виконання пози собаки свідчить про те, що щось іде не так. Ані шия, ані поперек, ані ноги не мають бути напруженими. Максимальне розслаблення й глибоке дихання - це ключ до оздоровлення.