«Жива» вода очистить та омолодить організм
Огірок на 95-97% складається з води, проте це не звичайна вода з крана, а «жива», структурована самою Природою, яка має цілющу силу. Учені з’ясували, що в разі вживання огіркового соку відбувається омолодження всього організму людини. Цей природний еліксир має здатність розчиняти й виводити шкідливі речовини, які роками накопичувалися в організмі - травному тракті, печінці, нирках, сечовому міхурі тощо. До того ж він очищає кров від токсинів. Застосування огіркового соку як сечогінного засобу, на відміну від інших, не призводить до втрати організмом калію, сірки, кремнію та інших мікроелементів.
Відомі випадки, коли вживання по 0,5 л огіркового соку на день за кілька місяців призводило до повного розчинення каменів у жовчному міхурі. Однак, якщо справді підтверджено, що є камені в одному з внутрішніх органів, лікування варто починати обережно, прислухаючись до своїх відчуттів: якщо сольові відкладення значні, то може виникнути дуже болісна колька.
Крім очищення, огірковий сік відновлює кислотно-лужний баланс, зміцнює та поліпшує ріст волосся. Для цього вживають зазвичай суміш соків огірка, моркви, шпинату й салату. При цьому волосся починає рости навіть у разі облисіння. Також він добре діє на пам’ять, стан нігтів і зубів.
«Жива» огіркова вода є чудовою профілактикою атеросклерозу, ішемічної хвороби, нормалізує кров’яний тиск. У разі туберкульозу сік огірка сприяє засвоєнню організмом білків з їжі. Йод, що міститься в цьому соку, практично повністю засвоюється організмом, що робить огірок корисним для профілактики захворювань щитоподібної залози.
А ще огірок - це своєрідний каталізатор, і в суміші з іншим фрешем він посилює корисні якості свого «сусіда». Наприклад, яблучно-огірковий сік поліпшує склад крові й бореться із захворюваннями серцево-судинної системи набагато успішніше, ніж ці два напої, випиті окремо. Дія самого огіркового соку підвищується в комбінації з соками чорної смородини, яблучним, грейпфрутовим (у співвідношенні 2:2:1:1) чи томатним і часниковим (у співвідношенні 20:20:1).
Однак усі перелічені вище цілющі властивості мають лише огірки, вирощені на присадибній ділянці й не удобрені різними хімічними сполуками.
Огірковий сік можна отримати за допомогою сокоробки чи відтиснувши перетертий огірок. Для приготування слід брати свіжі неперестиглі плоди. Шкірку зрізати з них не варто: в ній багато корисних речовин. Випити цілющу воду огірка слід протягом 30 хв з моменту її приготування, потім сік починає втрачати корисні властивості. За добу огіркового соку можна випити до 1 л, але не більше 100 мл за один прийом.
І серце зміцнить, і печію «прожене»…
Як відхаркувальний засіб у разі кашлю, хронічного бронхіту рекомендується приймати огірковий сік із медом чи сиропом по 2-3 ст. л. тричі на день.
За порушень скорочення серцевого м’яза огірковий сік добре вживати по 1/3 склянки 2-3 рази на день.
Узагалі, такий сік дуже корисно пити, оскільки він одночасно з очищенням наповнює організм калієм і магнієм. Його рекомендується вживати по 0,5 склянки тричі на день. Але починати прийом бажано з половини дози, прислухаючись до того, як організм реагуватиме.
У разі закрепів пити по 0,5 склянки соку натщесерце. За стійких закрепів дозу слід збільшити: по 200 мл з 1 ст. л. меду 2-3 рази на день перед їдою.
У період ремісії та загострення гастриту й виразкової хвороби рекомендується вживати по 0,5 склянки суміші огіркового соку з медом, двічі на день за годину до їди.
За допомогою огіркового соку в разі гастриту можна позбутися й печії. Адже вона буває зумовлена підвищеною кислотністю, а фреш з огірків здатен її погасити. Проте слід пам’ятати, що в період загострення виразкової хвороби та гастриту жодних фруктових та овочевих соків не можна вживати, й огірковий тут не виняток!
Добре очистить лімфу суміш: морквяний, огірковий і буряковий соки. Для цього потрібно приготувати 2 л сокової суміші. Співвідношення має бути таким (порушувати пропорції не можна): 6 частин - морквяний, 3 частини - огірковий і 1 частина - буряковий сік. Приймати по 1 склянці цієї суміші через кожну годину.
Для заспокоєння та зміцнення нервової системи, запобігання атеросклерозу та для поліпшення пам’яті приймати до 100 мл соку раз на день.
Огіркова сокотерапія для шиї
Крім внутрішнього застосування, огірковий сік дуже добре впливає на шкіру обличчя та шиї. Він відбілює, пом’якшує, підсушує та живить - усе залежить від того, яким чином його застосовувати.
Усі жінки знають, як складно боротися зі зморшками на шиї, а ось такий дарунок природи, як огірковий сік, допоможе шкіру на шиї підтягнути й освіжити. Для цього на проблемну ділянку шиї треба накласти компрес із соком на 25 хв, опісля змастити шкіру звичайним зволожувальним кремом.
Маска для в’янучої шкіри обличчя: узяти по 1 ст. л. огіркового соку, вершків та води. Збити все в однорідну густу масу й грубим шаром нанести на 20 хв на обличчя. Потім прибрати маску тампоном, змоченим у трояндовій воді.
Якщо влітку шкіра на обличчі дуже пітніє, можна її освіжити огірковим соком.
У разі набряків, почервоніння та свербіння очей слід прикласти до них ватні тампони, змочені в огірковому соку, чи скибочки звичайного огірка.
На жаль, огірковий сік не має здатності довго зберігатися, тому всі домашні косметичні засоби, до складу яких входить цей інгредієнт, можна тримати лише 2 доби, після чого потрібно готувати нові. Однак його можна заморожувати, зокрема невеликими кубиками. Уранці чи ввечері після умивання чи замість нього корисно протирати такою «огірковою крижинкою» обличчя, це дасть чудовий тонізувальний ефект, а найголовніше - забезпечить зволоження, якого в сезон вітрів і морозів шкірі так бракує.
Підготувала Алла ГРІШИЛО.