Людський чинник у будь-якій професії відіграє важливу роль, а в таких, як медик, - тим паче. Це стосується, зокрема, директора департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Олега Ременника, який, пройшовши шлях від лікаря районної лікарні до очільника медичної галузі цілої області, не втратив співчуття до чужого болю, який переймається проблемами здоров’я пересічних українців. Це дає підстави вірити, що завдяки таким фахівцям – у нашої медицини є майбутнє. Вони докладуть для цього всіх зусиль.
Чужої біди не буває
Зустріч з Олегом Ременником розпочалася з того, що я передала йому слова вдячності від багатодітної родини Ісаєвих, які виїхали з-під Маріуполя через обстріли бойовиків і нині мешкають на Київщині. Про Світлану та Євгенія Ісаєвих, їхніх 11 діток (власних – двоє) ми вже писали на сторінках газети. Громадянський подвиг Світлани та Євгенія вряд чи когось може лишити байдужим, адже діток із сиротинців вони беруть не звичайних, а хворих, більшість, крім різних діагнозів, є ще й ВІЛ-інфікованими. Своєю любов’ю, добротою Світлана та Євгеній повертають їм родину, здоров’я, наперекір невтішним прогнозам лікарів.
Коли в Євгенія стався серцевий напад і потрібне було негайне обстеження судин - коронарографія, коштів на це в родини не було. Як і часу, відпущеного чоловікові на життя, тим паче, що 10 років тому чоловік переніс операцію із шунтування (йому поставили стент у судини). Саме допомога й сприяння особисто Олега Ісаковича врятували Євгенію життя: чоловіку виконали терміново коронарографію в Київській ОКЛ, а вже за кілька днів у Центрі серця, який очолює Борис Тодуров, поставили новий стент.
Медик – це покликання
Нерідко на вибір професії людини впливає випадок. Так, зокрема, сталося й з Олегом Ременником. Професія медика не була його заповітною мрією дитинства, не планував Олег Ісакович й очолювати медичну галузь цілої області. Та все вирішилося водночас, коли хлопець уже закінчував школу. Олег був удома з хворою мамою, як раптом їй стало дуже зле. Переляканий хлопчина викликав «швидку» й не зводив з мами очей в очікуванні медиків. «Швидка медична допомога» приїхала хвилин через 40-50, маму обстежили, послухали серце, вкололи ліки. Усе закінчилося благополучно.
Відтоді Олег уже знав, що він стане лікарем, аби в разі чого надати невідкладну допомогу, й не лише своїй мамі, а й іншим, кому ця допомога може знадобитися. Після школи був Київський медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа», потім набуття спеціальності кардіолога, онколога. У 2002 році він обійняв посаду головного лікаря Київського обласного онкологічного диспансеру. У 2007-му Олега Ременника призначають начальником Головного управління охорони здоров’я Київщини, з 2013-го – Олег Ісакович очолює департамент охорони здоров’я області.
Олег Ісакович, як кажуть, - справжній фанат своєї професії, він залюблений у неї, може годинами говорити про проблеми та надбання охорони здоров’я, про близькі йому кардіологію та онкологію. У кардіології, переконаний лікар, – насамперед важливо надати швидку медичну допомогу. Інша справа – онкологія. Пухлинна хвороба поступово розвивається, а потім може різко прогресувати. Тому й лікарі мають бути дуже грамотними.
«Узагалі онкологія, - говорить Олег Ременник, – це особливий розділ медицини. Але головне, розуміти, чим ти займаєшся, тут лікар має бути і психологом, і психотерапевтом. Якщо хворий буде з хворобою, то лікар лишиться насамоті. А якщо пацієнт буде з лікарем, то хвороба залишиться наодинці. Тому ми маємо разом долати недугу, й тоді лікування дасть хороші результати, особливо за раннього виявлення хвороби. Це безмежне щастя, коли людина одужує», - говорить лікар.
Попри все, система працює
На запитання, чи в наш нелегкий час для країни, й охорони здоров’я зокрема, медичній галузі Київщини є чим пишатися, Олег Ременник відповів ствердно. Головне, за словами лікаря, що, незважаючи на всі наявні труднощі, система охорони здоров’я працює. Так, Київський обласний онкологічний диспансер розташований на базі обласної лікарні. «Це сучасний заклад, - розповідає лікар, - з чудовим персоналом, з висококласними хірургами, дитячими гематологами. Там потужне радіологічне відділення, а також мамологічне, відділення дорослої та дитячої гематології, онкогінекології тощо».
Щоб кожна жінка відчула реальну турботу держави про матір та дитину, працює Київський обласний центр охорони здоров’я матері та дитини, де надають допомогу висококваліфіковані акушери-гінекологи. Тут діють відділення гінекології, акушерської реанімації, відділення інтенсивної терапії новонароджених, передпологове та післяпологове акушерські відділення, медико-генетичне відділення.
Крім того, як зазначив директор департаменту, висококласні обласні дитячі лікарні працюють у містах Білій Церкві та Боярці. «Не залишилися поза увагою й мешканці сіл, - зауважує Олег Ременник. - У населених пунктах із понад 1000 мешканців ми перетворюємо ФАПи в сільські амбулаторії».
«Але головне - це люди. Причому працюють лікарі за дуже низьку зарплату, що вже казати про зарплатню медсестри чи санітарки. Медик – це не просто професія, це покликання. Я дуже вдячний кожному за таку самовідданість і безмежно всіх люблю», - говорить про своїх колег і підлеглих Олег Ременник.
Виробити спільний план дій
Щодо реформування та проблеми, які є в державній медицині всієї країни й в області, то їх треба розв’язувати спільно, й варто починати робити це на місцях. «Найближчим часом збираємо форум представників первинної медико-санітарної допомоги Київщини, - ділиться планами Олег Ременник, - куди запросимо першокласних фахівців галузі, представників обласної держадміністрації, міської влади, народних депутатів, представників Міністерства охорони здоров’я України».
На цьому заході, за словами Олега Ісаковича, його учасники мають визначитися з планами на майбутнє та конкретним - на найближчий час. Зокрема, як вдосконалити медичну допомогу, збільшити бюджетні асигнування, підвищити ефективність їх використання тощо. Можливо, вироблена стратегія ляже в основу плану розвитку всієї медицини України.
…На відпочинок в Олега Ременника практично не залишається часу: «Ось, бачите, - показує він кипу паперів, - усе треба розібрати, опрацювати… А ще приділити увагу своїм улюбленцям – собакам, яких у мене аж три, й вони теж чекають моїх вихідних», - усміхається лікар.
Любить лікар послухати класичну музику й сам інколи сідає за фортепіано, підбираючи мелодію, співзвучну своєму душевному стану.
Із нагоди Дня медичного працівника ми вітаємо Олега Ісаковича з професійним святом і щиро зичимо йому успіхів в улюбленій і відповідальній роботі, наснаги, міцного здоров’я, аби вистачило на втілення запланованого. І, звісно, домашнього затишку, злагоди й добробуту.
Любов Польова-Саханда.