ОМЕЛЯНУ МАНДЗЮКУ БДЖОЛИ ВРЯТУВАЛИ ЖИТТЯ

Поділитися:
ОМЕЛЯНУ МАНДЗЮКУ БДЖОЛИ ВРЯТУВАЛИ ЖИТТЯ

«Без бджолиних укусів почуваюся погано»

«Бджоли – то моє спасіння», – каже тернопільський пасічник Омелян Мандзюк. Ця Божа комаха врятувала йому життя. Коли Омеляну Мирославовичу виповнилося 49 років, з ним сталося нещастя: він упав, травмувавши серйозно спинний мозок. У лікарні дружині сказали, що з такою травмою чоловік довго «не протягне».
– Саме тоді в одному журналі прочитав про монастирську пасіку, де був вулик у вигляді церкви, – згадує чоловік. – Тоді дав собі обітницю: якщо виживу, зроблю такий само. Коли руки почали мене слухатися, виконав свою обіцянку: змайстрував вулик-церкву. Згодом зробив другий, третiй... I тепер щороку на свято меду привожу новий вулик-церкву. Нерiдко мене просять його продати. Я ж здебiльшого їх дарую, бо роблю кожен новий ліпшим за попереднiй.
Влітку Омелян Мандзюк працює бiля вуликiв без верхнього одягу. Бджоли його обсiдають, i вiд їхніх жал вiн вiдчуває лише полегшення. А взимку без бджолиних укусів почувається недобре: дається взнаки стара хвороба.
Пан Мандзюк стверджує, що всi недуги можна вилiкувати завдяки бджолопродуктам, якi додають сили та здоров’я.
– Моя онука Лiля пилком вилiкувала збiльшену печiнку, – розповідає пасічник. – Коли повторно медики її обстежили, то жодних проявiв недуги не виявили. А холодної пори моя дружина Вiра постiйно користується лляною полотнинкою з прополісом, . Вiн рятує її вiд болю голови, нежитю, кашлю…
Для цього, як розповів пан Омелян, заздалегідь спеціально готують лляне полотно. Навесні шматок тканини кладуть на рамку прямо у вулик і залишають так на тривалий час, щоб бджоли над нею «попрацювали». Виймають тоді (зазвичай восени), коли лляне полотно набуде жовтуватого кольору, просякне прополісом та іншими продуктами бджіл і стане цупким. У теплі, за кімнатної температури, тканина стане трішки м’якшою, її можна навіть згорнути.
У разі головного болю, захворювань дихальних шляхів вдихають аромати цього полотна. Також його кладуть на всю ніч на подушку поряд із хворим, аби випари прополісу знешкоджували хвороботворні мікроорганізми.

Мед - незамінний профілактичний засіб

Для профілактики Омелян Мирославович радить їсти мед постійно:
У ньому є всi потрібні людському органiзмові речовини. Ложка меду та склянка води - й людина отримує весь денний набiр вiтамiнiв. Отодi про нерви та застуду забудете, шлунок нормально працюватиме, бо iмунна система буде в порядку. Пiсля Чорнобильської катастрофи мед, вiск, квiтковий пилок, бджолине маточне молоко має вживати кожен українець, адже це – чудовi радiопротектори. Примiром, генофонд Японiї пiсля ядерних бомбардувань було врятовано завдяки бджолопродуктам.
Прополiс убиває шкiдливi мiкроорганiзми, ним лiкують рани та виразки, якi довго не гояться. Допомагає вiн у разі опiків та обморожень, запальних процесів, туберкульозу. Що й казати, в ньому міститься 400 корисних для здоров’я компонентiв!
Пасічник розповів, як бджоли врятували від ампутаціїї ногу його родичу:
- Жалячи ноги, комахи вiдновлювали циркуляцiю кровi. Тож невдовзi чоловiк одужав.

Сон на вуликах та інші цілющі методи

Шість років тому Омелян Мандзюк на своїй пасіці звів апітерапевтичний будиночок.
- Влітку чи не щодня в ньому ночую, – каже пан Омелян. – Сон на вуликах цілющий, вранці прокидаюся оновленим і бадьорим.

 Насамкінець Омелян Мирославович радо поділився з нашими читачами деякими рецептами ліків із бджолопродуктів:
Спиртовий розчин прополісу: 100 г дрібного тертого прополісу покласти в склянку й поступово додавати 500 мл 96% розчину спирту, збовтуючи протягом 30 хв. Зберігати 2-5 днів, періодично збовтуючи, потім процідити через марлю.
Приготовлена таким методом настоянка може зберігатися роками. Спиртовий розчин приймають у вигляді водно-спиртової чи молочно-спиртової емульсії (до теплого молока чи теплої води додають 20-40 крапель спиртового розчину) тричі на день за 60-90 хв до їди. Встановлено, що прополіс створює захисну плівку на виразках, при цьому він діє як знеболювальний засіб, сприяє загоєнню виразок та ерозії, ліквідовує запальні процеси, знижує кислотність шлункового соку.
Екстракт пилку: потрібно 180 г меду, 50 г пилку, 800 мл води. Мед розчинити у воді й, помішуючи, додати пилок. Суміш залишають на кілька днів до закінчення ферментації за температури 20 С. Уживають по 3/4 склянки перед їдою. Попередньо ретельно розмішати.
 Пилок рекомендується вживати в разі фізичного виснаження організму, анемії, для відновлення сил після важких захворювань. Бджолиний пилок підвищує імунітет, а тому його радять вживати в періоди епідемій грипу. Людям, схильним до депресії, цей продукт також дуже корисний. Він підвищує настрій і позбавляє зневіри.
Бджолиний пилок полегшує стан людей, які гостро реагують на зміну погоди. Його рекомендують приймати за несприятливих метеоумов. Вважається також, що пилок має явно виражені антисклеротичні властивості. Він нормалізує кількість ліпідів у крові, чим запобігає наростанню склеротичних бляшок. Корисний він і для гіпертоніків, причому пилок знижує тиск значно м’якше, аніж синтетичні засоби.
Узагалі, для лікування серцево-судинних захворювань пилок є універсальним засобом. Так, він поліпшує стан гіпотоніків, знімає запаморочення, запобігає головному болю. Хороший ефект дає пилок за ішемічної хвороби серця, пороків серця, кардіоневрозів, міокардіодистрофії в разі ревматизму.
Одночасний прийом бджолиного пилку посилює дію фітотерапевтичних засобів. А комплексне вживання продуктів бджільництва (пилку, меду, маточного молочка) забезпечує потужний ефект у разі хронічних захворювань легенів та інших органів дихання.
 
Прополісне масло: 1 кг коров’ячого масла розтопити в емальованій посудині й охолодити до 80 С, помішуючи кілька разів, і, поки суміш тепла, процідити й розлити в слоїки. Зберігати в темному, холодному, сухому місці. У разі неможливості приймання аерозольних інгаляцій їх можна замінити на парові вдома: нагріти на вогні до утворення пари однакову кількість меду та води й вдихати носом чи ротом упродовж 20 хв.
Прополісне масло слід приймати всередину за туберкульозу, ангіни, запалення легенів по 1 ст. л. тричі на день за 1 годину до їди. Корисно змащувати хворі ділянки шкіри в разі лишаїв та опіків.
Просочені прополісним маслом тампони можна прикладати на 10 годин за хвороб шкіри, екземи, грибкових захворювань, тріщин на сосках у період лактації. За нежитю змащуйте внутрішню поверхню носа прополісним маслом.
Варто знати:
Нормальна добова доза меду – 100-150 г для дорослих,
30-50 г для дітей, розділена на кілька прийомів. Мед рекомендують затримувати в роті. Кращий мед - зацукрований темних сортів.
У разі захворювань дихальних шляхів приймають мед гірський, з материнки, з липи. За хвороб травного тракту – степовий: із м’яти, материнки; в разі серцево-судинних захворювань – з лаванди, м’яти лісової. За печінкових хвороб – каштановий, з різнотрав’я польового.

Оксана СМІЛЬСЬКА.