Із літами організм закислюється
Помічено, що після 40 років у людини знижується інтенсивність основного обміну речовин, а апетит залишається, як і був. Якщо людина не зайнята цікавою роботою чи не «горить» у коханні, то апетит навіть стає дужчим, а маса тіла стрімко зростає.
За стресу в людини спрацьовує прадавній рефлекс: «заїдати» страждання.
Основний обмін («пічка») ― це спалювання їжі у «вогні» кисню. Їжа ― це білки, жири, вуглеводи («дрова»). При цьому організм отримує з їжі енергію у вигляді електронів, які акумулюються в АТФ (тепло й сила). А як шлаки чи попіл ми на виході отримуємо різні органічні кислоти (сечова, оцтова, молочна, вугільна, аміак, вільні радикали) ― це і є недоокиснені продукти. Із літами їх відсоток збільшується.
Висновок: зі старінням відбувається загальне закислення організму органічними солями. Кислотність крові залишається тією самою, але кислотність тканин зростає, й організм витрачає свої енергоресурси на усунення цього неподобства.
При цьому зайвина органічних солей відкладається в тих тканинах, де й без того знижена циркуляція крові. Це передусім ― хрящі великих суглобів (ноги болять у всіх літніх людей), кришталик і нирки. Наприклад, за надмірного надходження мінеральних солей у нирках утворюється каміння. Спостерігається метаболічний синдром (підвищений рівень цукрів, ліпідів, холестерину, сечової кислоти...).
Горезвісна «велика трійця»
Також у разі порушення обміну речовин з'являється «велика трійця» хвороб.
Перша група: гіпертонічна хвороба, хвороби серця й навіть сітківки (загроза інсульту, інфаркту, відшарування сітківки).
Друга група: діабет другого типу (всім після 45-ти варто здавати аналіз на глюко-гемоглобін. Тільки цей аналіз є точним за діабету).
Третя група: ожиріння, хвороби опорно-рухового апарату. У разі хорошого обміну (як у дітей) органічні кислоти розпадаються далі, до простих речовин ― вуглекислоти та води. Вуглекислота легко, як газ, виводиться легенями.
У разі накопичення сечової кислоти, наприклад, виникає подагра. Лікування болю в ногах ― важка й малоуспішна справа, бо не усувається причина ― закислення організму.
Як зняти це постійне кислотне навантаження з організму (іншими словами, посилити тягу пічки та зменшити утворення попелу)?
Люди намагаються поліпшити якість дров ― безсольова дієта, роздільне харчування, веганство й т.ін. Це допомагає до певного віку. Дуже старі люди навіть кисло пахнуть, на відміну від немовлят, які виділяють аромат. Усе залежить від чистоти горіння внутрішнього полум'я, яке називається загальним обміном речовин.
Залужнення через шкіру
Будь-яка органічна кислота нейтралізується лугом, наприклад содою, й при цьому утворюються нейтральні солі. У разі надміру солей посилюються атеросклероз судин і ріст ниркових каменів.
Нині набирає щораз більшого розмаху методика прийому соди. Я пропоную залужнення організму через шкіру.
За ніч людина накопичує багато застійних кислих продуктів, тому рекомендую щоранку після душу натирати тіло господарським милом. Саме господарським, бо воно має максимальний лужний ефект. Іони гідроксильної групи лугу (ОН) легко всмоктуються через шкірні покриви в кров у достатній кількості. Організм сам регулює кількість цих цілющих іонів. Волога шкіра легкопроникна. Намилити треба повністю, особливо голову, пах і пахви.
Прямо стоячи у ванній, ми розминальними рухами робимо самомасаж тіла ― від центру до периферії. Спину обов'язково жорстко розтираємо рушником із милом. Після п'яти хвилин масажу можна змити мило прохолодною водою й злегка змастити тіло, обличчя медом.
Жінкам із ніжною шкірою обличчя можна використовувати дитяче мило, але ефект буде значно слабшим.
На мою думку, вікові хвороби мозку (недоумкуватість) виникають саме через застійні обмінні порушення в голові. Потім настає каскад біохімічних змін у нейронах мозку...
Ця методика добра тим, що не передбачає прийому соди всередину й не відбувається бурхливої реакції в шлунку між содою та соляною кислотою. Не утворюється багато мінеральних солей, які всмоктуються в кров й здатні посилити атеросклероз судин.
Процедуру треба виконувати в один і той само час уранці ― організм налаштується, звикне, й позитивна реакція буде яскравішою.
Прийом чистої криничної чи перевареної води вітається.
Після цієї процедури з милом і душем обов'язковою є прогулянка на свіжому повітрі. Добре б обпертися спиною об гарне дерево ― «подихати ногами» в землю. Зробити оздоровчу легку гімнастику для літніх. Тіло «загуде» й прокинеться, захочеться жити й любити.
Володимир Болсун,
лікар-невролог.