ОПЕРІЗУВАЛЬНИЙ ЛИШАЙ ЗМАЩУЙТЕ СОКОМ ЧИСТОТІЛУ ТА АЛОЕ

Поділитися:
ОПЕРІЗУВАЛЬНИЙ ЛИШАЙ ЗМАЩУЙТЕ СОКОМ ЧИСТОТІЛУ ТА АЛОЕ

Порадьте, будь ласка, як можна позбутися такої хвороби, як оперізувальний лишай.
З повагою Ольга Тихонівна.
Житомирська обл.

Лист коментує завідувач кафедри фармакології з курсом клінічної фармакології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця професор Іван ЧЕКМАН.

Оперізувальний лишай, чи оперізувальний герпес, – захворювання, спричинене вірусами герпесу. Висипання на шкірі розміщуються по ходу чутливих нервів (трійчастий, міжреберні тощо). Особливість герпесу полягає в тому, що, потрапивши в організм, вірус залишається там тривалий час, і в неактивному стані також, тому хвороба періодично повторюється.
Для позбавлення від герпесу народна медицина пропонує різні лікарські рослини. Так, місцево рекомендують 4-6 разів на добу змащувати пухирці свіжим соком алое деревовидного, міцним відваром кори дуба, настоєм трави очитку їдкого, соком трави чистотілу, 5% спиртовим розчином прополісу, настоєм трави фіалки запашної.
Крім того, місцево за оперізувального герпесу уражені ділянки змащують олією гіркого мигдалю, м’яти перцевої. Для системного впливу застосовують саліцилати чи ацетилсаліцилову кислоту.
Для зовнішнього й внутрішнього використання рекомендують арніку гірську. Настій суцвіть:10 г сировини залити 200 мл окропу, довести до кипіння, настояти 1 годину. Вживати по 1 ст. л. тричі на день до їди, а також прикладати до уражених місць. Настоянка суцвіть: готують на 60-70% спирті у співвідношенні 1:10. Настояти 8 діб. Вживати по 30-40 крапель тричі на день до їди (ліпше на молоці).
Бавовник шорсткий – рослина, з якої отримують бавовну. Відвар кори коріння: 2 ч. л. сировини залити 200 мл окропу, кип’ятити 5 хв, настояти 4 години. Процідити та вживати по 50 мл тричі на день за 20-30 хв до їди. Рідкий екстракт кори коріння: 20 г сировини залити 200 мл 40% спирту, настояти 8 діб. Вживати по 0,5 ч. л. тричі на день до їди.
Помічними є й рослинні збори, наприклад: узяти в рівних частинах листя та квіти буркуну лікарського, листя й квіти калачиків лісових, суцвіття арніки гірської. 4 ст. л. збору залити 500 мл окропу, настояти 30 хв. Пити по 50 мл чотири рази на день до їди та прикладати до уражених місць.