ОРТОПЕДИЧНА ПОДУШКА ПРИРОДНО ПІДТРИМУЄ ШИЮ Й ПОТИЛИЦЮ

Поділитися:
ОРТОПЕДИЧНА ПОДУШКА ПРИРОДНО ПІДТРИМУЄ ШИЮ Й ПОТИЛИЦЮ

У газеті № 13 за цей рік була стаття про подушку для здорового сну. У якому положенні на ній має бути потилиця й голова? З повагою Андрій Федорович. м. Керч.

Лист коментує директор Інституту проблем болю заслужений лікар України, лікар- невропатолог вищої категорії Володимир БЕРСЕНЄВ.

Здоровий сон – запорука гарного самопочуття на весь день. Нерідко неспокійним і неповноцінним сон буває через незручну подушку. Якщо голова занадто високо лежить на подушці - розтягуються м’язи шиї з боку потилиці. Якщо голова звисає, розміщена занадто низько – розтягуються м’язи з боку грудей. Тобто саме ті м’язи, які мають відпочивати після трудового дня й бути розслабленими. Спеціальні ортопедичні подушки ці незручності усувають, вони сконструйовані так, щоб підтримувати м’язи шийної і потиличної ділянок голови в природно-розслабленому стані. Причому, неважливо, в якому положенні людина спить – чи на боку, чи на спині, голова не звисає. Такими подушками варто користуватися всім, а особливо тим людям, які страждають від шийного остеохондрозу. Їм потрібно корегувати положення голови під час сну і спати саме на ортопедичній подушці, яка не погіршує стан. Крім того, людям з остеохондрозом пораджу максимально обмежити повороти голови і в час загострення повертатися всім тулубом.