ОСНОВА ЗДОРОВОГО ДОВГОЛІТТЯ ЛЮДИНИ - ФІТОМЕДИЦИНА ТА ЯКІСНА ПИТНА ВОДА

Поділитися:
 ОСНОВА ЗДОРОВОГО ДОВГОЛІТТЯ ЛЮДИНИ - ФІТОМЕДИЦИНА ТА ЯКІСНА ПИТНА ВОДА

Цілюща сила   плодів і трав

Характерною ознакою профілактичної медицини ХХІ століття   стає фітомедицина, чи натуральна медицина.  
Саме  засоби  фітомедицини здатні м’яко, стабільно, на тривалий час, без  побічних ефектів і відносно дешево купірувати  гострі, хронічні захворювання, виявляючи при цьому гомеостатичний, гомеопатичний, натуральний вплив. Це сприяє  мобілізації власних резервів організму в боротьбі  із захворюванням.
Ще в 1987 році  експерти ВООЗ засвідчували, що 75% хворих можуть бути ефективно  вилікувані  лише  за допомогою фітомедицини.   Нагадаємо, що в 1992 році вперше в  Україні створено, й досі це єдиний в Україні,   Науково-дослідний інститут фітотерапії при Ужгородському національному університеті, головним завданням якого  стало клінічне дослідження лікарських  природних рослин із перспективою їх використання  в профілактиці захворювань і збереженні  здоров’я людини.  Колектив Інституту розробив та впровадив  у медичну практику десятки оригінальних фітозасобів  (чаї,  сорбенти, різні настоянки тощо), які стали незамінними  в профілактиці багатьох хвороб у  населення, особливо дітей, вагітних, ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Рік  водної співпраці

Вода в природі - найпоширеніша речовина, і разом з тим вона найзагадковіша та  таємнича. Незважаючи на ріст різних досліджень її властивостей, таємниці води  в Природі залишаються  далекими від  глибокого пізнання. Можливо, це якоюсь  мірою й  сприяло  тому, що 2013 рік названо  Міжнародним роком  водної співпраці.
Нагадаємо, що в Україні прийнято закон   про  загальнодержавну  програму «Питна вода України на 2011–2020 роки». Вважають, що людина має пити від першого дня свого народження воду так званої найвищої якості, тобто таку, яка своїми фізичними й, особливо, структурними  якостями відповідає властивостям  внутрішньоклітинної води організму людини.
На жаль, Україна, за матеріалами ООН стосовно водних ресурсів  країн світу, посідає 95 місце серед 122 країн. Прикро те, що до водопроводів України надходить вода із річок, більшість із яких   належить до  забруднених та дуже забруднених .

Є дві води: внутрішньоклітинна й міжклітинна 

Усе в природі  пов’язане з якістю прісної, природної води: організм людини, рослинний і тваринний світ. Немає на Землі  природних об’єктів, які б не містили в собі воду. Але особливе значення має вода   саме для  існування й функціональної активності для  живих організмів.
У кожній живій структурі є  дві  води: внутрішньоклітинна й міжклітинна. Вони відрізняються між собою. Внутрішньоклітинна вода  має живу структуру.   Вона характеризується кількома важливими показниками. Один із найважливіших, від’ємний (мінусовий) окисно-відновний потенціал (ОВП).  Для нормальної життєдіяльності організму ОВП питної води, яку ми вживаємо, має бути також  від’ємним.  Наприклад, вода з ОВП (- 200)  має навіть протипухлинні властивості.
На жаль, у більшості випадків вода, яку ми п’ємо (з крана, фільтрована, пляшкована), має плюсовий ОВП. Організм змушений витрачати велику кількість енергії на перетворення плюсового ОВП води, яка в нього надійшла, на мінусовий. Тому дуже важливо вживати вже підготовлену воду, яка має такі параметри, як внутрішньоклітинна.

Гальваноактиватор якості води

Цього року відбулася чергова Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція  на тему «Вода і здоров’я людини»,  присвячена 150-річчю  В.І. Вернадського.
У конференції взяла участь низка інститутів, які мають стосунок до вивчення  рослинного світу Землі, зокрема,  Інститут збереження біорізноманіття в Нітрі (Словакія), Національний ботанічний сад НАН України  ім. М.Н. Гришка,  та інші.
Тематику конференції було присвячено різним і вкрай важливим аспектам впливу води, водних середовищ на  біосферу та здоров’я людини.
  На конференції відбулася  презентація принципово нового активатора якості води: на  основі використання гальванічного ефекту.  Це явище виникає під час  занурення двох пластин: мідної та цинкової, у  воду й під час замикання цієї  пари на  вимірний пристрій. На цьому  принципі вчені зі Словакії та з України   розробили  гальваноактиватор у вигляді  корка для  пляшки, і вода з пляшки,  виливаючись через гальваноактиватор, набуває додаткової біоенергоінформаційної, питної якості.  Цього  року пристрій отримав Золоту медаль Екологічного форуму словаків. Застосування гальваноактиватора відкриває нові  можливості використання якісної води у фітомедицині.   

Михайло Курик,
директор
Українського інституту екології людини, професор.