ОСТЕОПАТІЯ- МЕТОД АЛЬТЕРНАТИВНОЇ МЕДИЦИНИ, ЯКИЙ ЗАПУСКАЄ ПРОЦЕСИ САМОЗЦІЛЕННЯ В ОРГАНІЗМІ

Поділитися:
ОСТЕОПАТІЯ- МЕТОД АЛЬТЕРНАТИВНОЇ МЕДИЦИНИ, ЯКИЙ ЗАПУСКАЄ ПРОЦЕСИ САМОЗЦІЛЕННЯ В ОРГАНІЗМІ

Для того щоб зрозуміти, що таке остеопатія і який унікальний вплив вона має на людський організм, найліпше хоча б раз випробувати її методи на собі. Знаю це з власного досвіду. На інтерв’ю до реабілітолога, спеціаліста з остеопатичного масажу та міофасціального релізу Сергія ШЕСТОПАЛЬКА, який працює в Академії цілісного світогляду, я прийшла з відчуттям тяжкості в голові та досить відчутним болем у спині, який загострювався під час руху: два дні тому невдало повернулася. Не знаючи про це, Сергій Ігоревич запропонував мені діагностику й відразу «побачив» мою проблему: «У вас була травма?» - запитав остеопат. «Ні, - пояснила я, - просто зробила різкий і невдалий рух».
Сергій Ігоревич кілька разів легко доторкнувся до певних точок у проблемній ділянці, потім поклав одну руку на задню частину голови, а іншу руку - на нижню частину спини в ділянці крижів, запитуючи про мої відчуття. Спочатку мені здавалося, що всередині мого тіла м’язи почали розширюватися та розтягуватися. А потім виникло відчуття, ніби я гойдаюся на хвилях. При цьому руки Сергія Ігоревича практично не рухалися, він їх лише інколи переставляв з однієї зони на іншу. Яким було моє здивування, коли після закінчення зустрічі, сідаючи в авто, я помітила, що мене більше не турбує біль, який так дошкуляв ще годину тому.

У пошуках ефективного методу

З «альтернативною» медициною Сергій Шестопалько ознайомився ще в дитинстві. Його прабабуся Марія була відомою в окрузі знахаркою. Вона навчила хлопчика «зашіптувати» кров, щоб спинити кровотечу, вправляти кістки рук та ніг, відкрила для нього світ лікарських трав. А також своїм прикладом розвивала в онукові потяг до духовності - навчала молитов, обрядів. Старенька двічі ходила пішки з тодішньої Херсонської губернії до Києво-Печерської Лаври, щоб помолитися Богу, прикластися до святих мощів. Мама також працювала на стезі медицини - лікарем швидкої допомоги.
Сергій Шестопалько продовжив сімейні традиції: допомагає повертати людям здоров’я. Він має свідоцтва біоенергетика, мануального терапевта, спеціаліста з остеопатичного масажу та міофасціального релізу. З остеопатією ознайомився кілька років тому. Проходив навчання в різних школах, шукаючи ефективні методи позбавлення людей від болю, нормалізації стану опорно-рухової системи. І знайшов та успішно застосовує, зцілюючи людей.

Головні принципи остеопатії

Остеопатія – термін, який походить від двох слів: «остео» - кістка, «патос» – захворювання. Засновник цього методу – американський лікар, терапевт і хірург Ендрю Тейлор Стілл. Доктор Стілл вважав, що величезна кількість хвороб людського тіла пов’язана з патологічними змінами в опорно-руховому апараті (кістками, м’язами, фасціями). Адже в людському організмі все взаємопов’язано й будь-яка зміна в одній системі спричинює зміни в усіх інших. На цьому базується один з головних принципів остеопатії. А відтак, впливаючи на патологічно змінені структури, можна відрегулювати роботу всіх систем організму. І наступний принцип остеопатії свідчить: організм - це саморегулювальна система, яка сама може усунути всі порушення. Йому лише потрібно допомогти в цьому, активуючи внутрішні ресурси.
Що стосується методу міофасціального релізу, то це вивільнення м’язів, судин, нервів від спазмів і фасціальних порушень за допомогою м’яких мануальних рухів фахівця.

Руки остеопата – унікальний інструмент

В остеопатії і діагностика, й лікування пацієнта відбуваються за допомогою рук фахівця. Річ у тім, що тканини здорової людини мають певну форму, пружність, температуру, щільність. Коли в них стаються патологічні зміни, ці характеристики змінюються: м’язи спазмуються, ущільнюються, стають гарячими чи навпаки, холодними, зміщуються вправо чи вліво, вгору чи вниз. Професійний остеопат, легко доторкуючись до поверхні тіла людини, відразу визначає всі зміни, навіть, якщо пацієнт їх ще не відчуває. Це називається перцепцією. Віртуозне відчуття стану м’язів, сухожиль, судин та органів і є запорукою успішного лікування. Крім того, фахівець встановлює й першопричину нестерпного болю та інших страждань пацієнта. Часто вона є досить несподіваною для хворого.
- Нещодавно на прийом прийшла пацієнтка зі скаргами на гострий біль у шиї,- розповідає Сергій Ігоревич. - Її очі виражали неймовірні страждання, вона зовсім не могла повертати голову й просила допомогти позбутися дискомфорту. Як тільки хвора лягла на масажний стіл, я став працювати з її шийним відділом. Але досить швидко мої руки відчули, що «тяга» йде вниз: зміщені лопатка, грудна клітка, таз, м’язи стегна - аж до коліна. «Що у вас з коліном?» - запитую. «Місяць тому впала, дуже вдарилася, не могла ходити, Але завдяки примочкам та компресам, уже все добре», - відповіла хвора.
На жаль, насправді це було не так. Бо хоча біль у коліні минув, спазм, спричинений ним, залишився, охопивши велику групу м’язів, і дібрався аж до шиї. Тому я почав працювати з м’язами та фасціальною тканиною стегна в ділянці коліна й вище, нормалізуючи їх стан. Через кілька хвилин відчув, що перекос таза зменшується, нормалізувався стан грудного відділу хребта, лопатка та ключиця стали на місце. Спазм м’язів шиї зник. Ще через 20 хвилин сказав пацієнтці, що вона може вставати з масажного столу. «Дивна ви людина, Сергію Ігоревичу, - промовила жінка на прощання. - Я прийшла до вас з «шиєю», ви працювали з «коліном», але біль зник і почуваюся я чудово».

Як ноги пов’язані з головою

- Якщо добре знати анатомію людського тіла, то нічого дивного немає, - пояснює остеопат. У тілі м’язи об’єднуються в групи, які охоплюють величезні ділянки. Приміром, одна група взаємопов’язаних м’язів може охоплювати всю передню частину тіла, починаючи від стопи й закінчуючи черепом (передній апоневроз), друга – всю задню частину тіла (задній апоневроз), третя – починається на внутрішньому боці литки, переходить на зовнішній бік стегна, потім на живіт, центральну частину спини, череп (бічний апоневроз).
Дуже важливо знати цей зв’язок і відчувати його стан руками. Лише тоді можна знайти місце, яке «винне» в стражданнях. Якщо усунути дисфункцію на цьому рівні, досить швидко відбудеться нормалізація на всіх інших ділянках тіла.

Три стадії хвороби

Остеопати розглядають кілька стадій розвитку хвороби. Перша стадія – виникнення патології: людина зробила різкий рух, травмувалася, пережила нервовий стрес, внаслідок цього спазмувався м’яз чи ушкодилася фасція й з’явився запальний процес. Якщо людина не лікується, її проблема поглиблюється й переходить на другу стадію розвитку – фібротизацію. Тобто в судинах, які затиснуті спазмованими м’язами, починають хаотично відкладатися фібринові волокна. Унаслідок цього в судинах зменшується просвіт, до тканин і клітин організму надходить менше поживних речовин, кисню, погіршується відтік лімфи та венозної крові, а відтак виведення відпрацьованих продуктів життєдіяльності (шлаків).
І третя стадія - коли внаслідок усіх наведених вище патологічних процесів у місці запалення починають відкладатися шлаки та солі. Це називається склеротизацією.
- Кілька днів тому пацієнтка повідомила мені, що після сеансів вона помітила зміни в сечі, яка стала темною й мутною, - розповідає Сергій Ігоревич. - Я заспокоїв її, що це нормально: унаслідок поліпшення крово- та лімфообігу організм починає звільнятися від непотрібних йому відкладень, відбувається процес самовідновлення та саморегуляції.

Діагностика й комплексне лікування

Для проведення лікувального сеансу пацієнт лягає на масажну кушетку. А остеопат працює з ним за допомогою спеціальних прийомів (зовні вони схожі на легкі дотики).
- Під час першого сеансу я проводжу обов’язкову діагностику хворого, - розповідає Сергій Шестопалько. - Звертаю увагу на положення кісток та тонус м’язів стопи, гомілки, коліна, стегна, тазових кісток, грудного та шийного відділу хребта пацієнта. Бо якщо одна нога хоча б на кілька міліметрів коротша за іншу, чи порушена симетрія між правим та лівим тазовими суглобами, чи перекошена грудна клітка, то неодмінно буде викривлений хребет для компенсації цих патологічних змін. А відтак - порушені іннервація, крово- та лімфообіг у прилеглих до них ділянках тіла та пов’язаних з ними внутрішніх органах.
Розповім ще один випадок. До мене на прийом прийшов пацієнт, який сам є професійним лікарем, хірургом з великим стажем. За його жартівливими словами, він не визнає ніяких медичних засобів, окрім скальпеля, зеленки й спирту. Він досить скептично ставився до «чудес» остеопатії, Але, зважаючи на біль у хребті та схвальні відгуки своїх знайомих, вирішив все ж таки спробувати цей метод на собі. Я попрацював з його проблемною зоною – грудною кліткою, хребцями, та призначив ще кілька сеансів.
Наступного разу чоловік привів з собою доньку й дружину, що свідчило про те, що пацієнт змінив своє недовірливе ставлення до незрозумілого для нього методу. «Мене перестав мучити біль у спині. Крім того, коли ви працювали, я чітко відчув, як змінювалася грудна клітка та положення шлунка. Зараз зникло відчуття болю та важкості в шлунку» - радісно повідомив він.
Мене це зовсім не здивувало, бо результат був прогнозований. Остеопатія діє комплексно на всі органи й системи. Адже кожна ділянка хребта пов’язана з різними внутрішніми системами: серцево-судинною, сечовидільною, статевою, травлення, ендокринною, органами зору, слуху тощо. Тому будь-яке порушення в хребті може стати причиною розвитку хвороб внутрішніх органів. І навпаки, усунення порушення в хребті сприяє нормалізації та відновленню функцій в різних системах організму.
Ще один показовий випадок. Якось я працював поруч з кабінетом лікаря-окуліста. До нього на прийом прийшла жінка, в якої розвивалася глаукома (патологія, що супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску, внаслідок чого відбувається відмирання очного нерва, порушується зір і з часом може настати сліпота). Їй поміряли внутрішньоочний тиск: показник виявився завищеним – 28 одиниць. Я запропонував жінці попрацювати з кістками черепа остеопатичними методами. Після сеансу показник внутрішньоочного тиску зменшився до 23 одиниць.
До речі, коли усувають деформації кісток черепа, дуже омолоджується й обличчя людини, зменшуються зморшки, підтягується обвисла шкіра, поліпшується її колір. Остеопатія володіє найпотужнішим косметологічним ефектом. Це новий напрямок у сучасній косметології, методи якої я також застосовую у своїй повсякденній практиці.

Як часто треба проводити корекцію свого тіла

Чому виникають порушення в опорно-руховому апараті, які часто спричинюють неймовірні фізичні страждання людей, розвиток хвороб внутрішніх органів?
- 70-80% усіх хвороб – психосоматичні, тобто в їх основі лежить стрес, - пояснює Сергій Ігоревич. - Ви бачили, як стоїть дитина, коли її сварять? Вона зіщулюється, втягує голову в плечі. І майже відразу відбувається спазмування шийних м’язів. На дорослих стресові ситуації діють так само. Звісно даються взнаки й інші чинники: сидячий спосіб життя, фізичні перенавантаження, інфекційні захворювання, переохолодження тощо. Тому остеопати радять, хоча б двічі на рік проходити корекцію опорно-рухового апарату. У Німеччині остеопатичну корекцію в обов’язковому порядку проходять усі жінки після вагітності та пологів.
Багаторічною практикою доведено, що остеопатія є високоефективною в лікуванні остеохондрозу, міжхребцевих гриж, протрузій, рухових порушень після інсультів, процесі позбавлення від посттравматичного болю, болю в суглобах, після стресових станів.
Протипоказаннями в застосуванні остеопатії є психічні розлади та онкологічні захворювання на останніх стадіях.
В Україні цей напрямок альтернативної медицини стали застосовувати відносно недавно. Але він упевнено завойовує популярність і серед лікарів, і серед пацієнтів. Бо той, хто побачив і відчув його ефективність, благотворну дію на весь організм, стає переконаним прихильником остеопатії назавжди.

Мирослава ЩЕРБА,
«Здоров’я і довголіття».