ОВОЧІ — ВІД ЗМОРЩОК

Поділитися:
ОВОЧІ — ВІД ЗМОРЩОК

Багато людей мріють про пружну шкіру, блискуче волосся й здорові нігті. Для того щоб поліпшити свій зовнішній вигляд, слід вживати продукти, які містять речовини, що роблять нас красивішими.

Природним захистом від зморщок є какао, багате міддю і теоброміном. Такі овочі, як огірки, редиска або картопля, — це чудові поглиначі кислот, які гальмують «дострокове» старіння шкіри. Крім того, за даними продовольчих експертів з Німеччини, деякі вітаміни діють на шкіру як бальзам. Вітаміни C і E містять, наприклад, особливо багато антиоксидантів, які зменшують кількість так званих вільних радикалів. Ці частини молекули виникають в організмі внаслідок впливу спеки, куріння або стресу і за дуже високої концентрації спричиняють появу зморщок. Найбільше вітаміну C міститься в ківі, шипшині, червоному перці, цитрусових, чорній смородині, цибулі, томатах, листкових овочах (салат, капуста — білоголовкова, броколі, брюссельська та цвітна), печінці, нирках, картоплі.

Вітамін E містять листкові овочі, зернові (але тільки неочищені), висівки, олії, борошно, хліб житній, варені яйця, сир, свіже молоко, масло, горох зелений, квасоля, морква, картопля. Достатнє постачання організму вітаміном A важливе для еластичної та пружної шкіри.

Тому в меню постійно мають бути також зелені й жовті овочі (морква, гарбузи, солодкий перець, шпинат, броколі, зелена цибуля, зелень петрушки), боби (соя, горох), абрикоси, яблука, виноград, кавуни, дині, шипшина, обліпиха, черешні та печінка, вершкове масло, яєчні жовтки, вершки, молоко. Для стрункої фігури природі теж є що запропонувати. Гіркі речовини, що містяться в деяких видах салату і салатного цикорію, знижують апетит. У лавровому листі та цикорії містяться елементи, корисні для швидкого і безперебійного травлення.