ОЗДОРОВЧІ ЗАСОБИ З ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН І ВІТАМІНИ ЗА РІЗНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ Ч. 3

Поділитися:
ОЗДОРОВЧІ ЗАСОБИ З ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН І ВІТАМІНИ ЗА РІЗНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ Ч. 3

(Початок)

Відхаркувальні засоби

Це речовини, які, впливаючи на слизову оболонку шлунка, а через неї — на легені, сприяють виділенню мокроти з дихальних шляхів. У легенях відбувається процес розрідження мокроти й накопичення її в трахеях та бронхах, звідки вона вже легше виділяється з кашлем. Відхаркувальна дія характерна для синюхи, кореня алтеї, листя мати-й-мачухи, оману, багна болотного, кореня солодки, кореня первоцвіту (примули), термопсису ланцетовидного. Хочу зупинитися на ефективному рецепті, приготованому з унікальної рослини — термопсису ланцетовидного, що має і збудливі, і відхаркувальні, і глистогінні властивості. Також його застосовують для підвищення кров'яного тиску. Він містить у собі п'ять алкалоїдів, що мають різну дію на фізіологічні процеси в організмі. Сухий екстракт застосовують як відхаркувальний засіб у разі крупозного запалення легенів, хронічного бронхіту. У народній медицині — в разі хвороб легенів і як протипаразитарний засіб. Восьмигодинний настій (одна десята частина чайної ложки на склянку води) п'ють по 1 ст. л., запиваючи водою, 5 разів на день.
Ще одна унікальна рослина, що володіє усіма вище перерахованими властивостями, — імбир. Його корінь поліпшує травлення, лікує хвороби печінки, бронхіальну астму, підвищує потенцію. Регулярне застосування його в їжу в невеликих кількостях збільшує внутрішнє тепло, пробуджуючи апетит і стимулюючи травлення, зігріваючи шлунок і кров. Їжа, приправлена ​​коренем імбиру, ліпше засвоюється організмом. Особливо корисний він у холодну погоду. Імбир — відмінний антиоксидант, зміцнює імунітет, заспокоює нервову систему, підвищує гостроту розуму та зору, поліпшує пам'ять і концентрацію уваги. Це хороший тонізувальний засіб, корисний у разі розумової, емоційної і фізичної втоми. Імбир розріджує кров, за рахунок чого мозок ліпше забезпечується киснем. З цієї причини він дуже корисний для людей, зайнятих інтелектуальною працею, журналістів, діячів мистецтва. Я завжди рекомендую чверть чайної ложки імбиру, наприклад, перед творчими нарадами. Корисні властивості цієї рослини застосовні в разі розладів травлення, що супроводжуються нудотою і діареєю. Його також вживають за кишкових, ниркових, жовчних кольок. У разі метеоризму імбир можна використовувати як ефективний вітрогінний препарат.
У випадках застудних захворювань, грипу, застійних явищ у легенях найліпше вживати імбирний чай. Ще одна важлива корисна властивість імбиру полягає у здатності зменшувати головний, суглобовий, ревматичний і м'язовий біль. Регулярне вживання такої унікальної рослини може замінити прийом анальгетиків та інших знеболювальних засобів. Пряність використовують у разі артритів та артрозів, розтягнень і набряків. Шкірка кореня імбиру має сечогінну властивість і сприяє утворенню слини. Крім того, вона стимулює роботу щитоподібної залози. Імбир також використовується для лікування жовтяниці й паралічів. Учені дійшли висновку, що вживання кореня імбиру знижує рівень холестерину в крові, активізує мозковий кровообіг. На його основі виготовляють біологічно активні добавки для профілактики й лікування варикозного розширення вен. Корисний імбир і чоловікам. Для розв’язання чоловічих проблем раджу щодня приймати імбирний порошок із медом, запиваючи чаєм. Це підвищує потенцію, крім того, є дані про успішне використання імбиру під час лікування простатиту. Корисні властивості кореня роблять його хорошим профілактичним засобом від новоутворень. Імбир поліпшує обмін речовин, і тому використовується для зниження маси тіла. Пожувавши імбирний корінь після їди, можна позбутися бактерій у ротовій порожнині і зробити свіжим подих.

Рецепти застосування імбиру

Для поліпшення перетравлювання їжі, під час дієт схуднення, профілактики та лікування інфекційних захворювань слід повільно розжувати і потім проковтнути шматочок свіжого кореня імбиру. Разова норма — близько 3 г (приблизно як часточка часнику).
За шлункових розладів: розвести 0,5 склянки натурального кисляку навпіл із перевареною водою, додати по чверті чайної ложки імбиру і мускатного горіха.
У разі головному болю: змішати 0,5 ч. л. імбиру з теплою водою до утворення пасти. Накласти її на лоб або до носових пазух — залежно від локалізації болю. Відчуття печіння, що виникає при цьому, для шкіри безпечне.
У разі болю в спині: імбирний компрес на спину знімає біль не менш ефективно, ніж фіналгон. Явний плюс — відсутність будь-яких алергійних реакцій, подразнень на шкірі, що часто буває після аптечної мазі. Для приготування компресу взяти 2 ч. л. порошку імбиру, 1 ч. л. куркуми, 0,5 ч. л. чилі, змішати з теплою водою. Нагріти, нанести на бавовняну тканину і прикласти до хворого місця, закріпити. Від суглобового болю допомагає той же рецепт, але в поєднанні не з водою, а з гарячою олією (краще кунжутною або гірчичною).
У разі м'язової втоми й ломоти: рекомендується імбирна ванна: 3 ст. л. порошку кип'ятити в 1 л води протягом 10 хв, потім відвар вилити у ванну. Така ванна розслабляє і полегшує м'язовий біль.

Поєднуючи лікарські препарати з вітамінами, підсилюємо результат

Наукою відкрито понад 30 вітамінів, із них 20 використовуються в медицині для подолання різних хвороб. Насамперед корисні ті вітаміни, які входять до складу овочів та фруктів. Вони допомагають організму боротися з небезпечними вільними радикалами, регулюють кров'яний тиск, а також містять речовини, потрібні для серцевої діяльності, м'язового тону і для рівноваги рідинного балансу, допомагають у профілактиці пухлинних захворювань. Так, наприклад, вітамін С посилює імунний захист, а за останніми науковими даними, зменшує рівень так званого «поганого» холестерину і збільшує вміст «хорошого», що позитивно діє на артерії, і є профілактикою щодо запобігання пухлинним захворюванням шлунка і стравоходу. Вітамін Е очищає артерії, а вітамін В12 посилює імунну систему організму. Відомо також, що без прийому вітамінів значно слабша дія різних медичних препаратів.

Основні властивості вітамінів

Вітамін В1 (тіамін). Міститься у свинині, печінці, маслі, горосі, квасолі, крупах, картоплі, шпинаті, дріжджах. Він потрібен для засвоєння вуглеводів і жирів. Допомагає під час лікування неврастенії, радикуліту, псоріазу, екземи, виразок, корисний під час вагітності. Відсутність вітаміну в раціоні призводить до втоми, втрати апетиту, поліневриту, судом. Курс лікування — до 30 днів.
Вітамін В2 (рибофлавін). Нестача його в організмі призводить до зниження зору, сухості в носі, сльозотечі. Міститься в м'ясних і молочних продуктах.
Вітамін В3 (пантотенова кислота). Застосовується в медицині у разі випадання волосся і всіх розладів, які виникають у разі його нестачі.
Вітамін В6 (піридоксин). Міститься в продуктах тваринного і рослинного походження. Стимулює жировий і білковий обмін, регулює засвоєння організмом мікроелементів заліза й міді. Застосовується у всіх тих випадках, що й вітамін В1.
Вітамін В12. Міститься в печінці. Використовується практично в усіх випадках судинних захворювань.
Вітамін В13 Стимулює утворення нейрофілів, еритроцитів, тромбоцитів, кісткового мозку. Найчастіше призначається під час хвороб печінки і в гематології за порушень структури крові.
Вітамін В15 (пангамова кислота). Корисний людям похилого віку. Його рекомендують вживати в разі атеросклерозу, емфіземи легенів, хвороб печінки, облітеруючому ендартеріїті серцево-судинної недостатності. Міститься в печінці.
Вітамін РР (нікотинова кислота). Випускається як лікарський препарат. Міститься в печінці, нирках, м'ясних і молочних продуктах, ячмені, рисі, житі.
Фолієва кислота. Стимулює діяльність еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів і кісткового мозку. Лікує анемію, цироз печінки, регулює склад крові. На фолієву кислоту багаті дріжджі, печінка, шпинат, гриби, капуста, зелень.
Вітамін U (противиразковийфактор)і з соку капусти. Застосовується під час лікування гастриту, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки.
 Вітамін Р (рутин). Добувають із рути, чаю, цвіту гречки. Застосовується під час лікування діатезу, крововиливів, променевої хвороби, капіляротоксикозу, гломерулонефриту, гіпертонії. Вживають для лікування шкіри та атеросклерозу. У вільному продажу є крем після гоління з вітаміном Р.
В аптеках продаються набори різних вітамінів (у вигляді драже), але ліпше вживати вітаміни, які містяться в продуктах, фруктах, овочах, у рослинах, тобто, в усьому, що дала нам природа.
Використовуйте продукти харчування, лікарські рослини, отримуючи з них потрібні лікувальні засоби, вітаміни, і будьте завжди здорові.

Вітамін С (аскорбінова кислота). Багаті на вітамін С шипшина, чорна смородина, примула, яблука, зелений волоський горіх, капуста, помідори. Застосовується під час лікування цинги, крововиливів, опіків, гіпертонії, переломів. Курс лікування аскорбіновою кислотою триває не більш як 20 днів.
Вітамін А (ретинол). Має особливе значення для розвитку і росту організму, функціонування сечостатевої системи, посилює гостроту зору і залоз внутрішньої секреції. У рослинному світі є каротин, який засвоюється організмом і переходить у вітамін А. Міститься каротин у моркві, гарбузах, обліписі, череді, квітках календули. Ним лікують себорею, псоріаз, вугрі, лишаї, атрофію зорового нерва, кон'юнктивіти.
Вітамін Е (токоферол). Сприяє дозріванню сперматозоїдів у чоловіків, стимулює вагітність, знижує рівень холестерину в крові. Застосовується під час лікування імпотенції, простати, склерозу, м'язової дистрофії. На вітамін Е багаті пророщені зародки пшениці, салат, листя кропиви, жовток яйця, масло, печінка, молоко. Його приймають по 1 чайній ложці двічі на день після їди або по 1 капсулі тричі на день.
Вітамін К. Нормалізує зсідання крові. Лікує капіляротоксикоз та крововиливи. Також стимулює м'язову діяльність, регулює роботу нирок і т. ін. Найкращим джерелом вітаміну К є зелені овочі (капуста, шпинат, броколі листя кропиви, спаржа, шипшина, зелений чай, злаки, волоські горіхи. Найменше його в печінці, яєчному жовтку, вершковому маслі, молоці.
Вітамін Р (лінетол Вживають для лікування шкіри та атеросклерозу. У вільному продажу є крем після гоління з вітаміном Р.
В аптеках продаються набори різних вітамінів (у вигляді драже), але ліпше вживати вітаміни, які містяться в продуктах, фруктах, овочах, у рослинах, тобто, в усьому, що дала нам природа.
Використовуйте продукти харчування, лікарські рослини, отримуючи з них потрібні лікувальні засоби, вітаміни, і будьте завжди здорові.

В'ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ,
лікар, фітотерапевт.