Аби хвороби «не сідали на голову», зверніться по допомогу до бджіл
Минулого тижня в редакції «ЗіД» відбулася пряма телефонна лінія щодо вживання та оздоровлення продуктами бджільництва, показань і протипоказань до лікуванням бджоловжалюванням, до вуликотерапії. На запитання наших читачів відповідала відома натуропат, народна цілителька і фахівець у галузі апітерапії Олена СВІТКО. Пропонуємо вашій увазі деякі з відповідей Олени Віталіївни. Переконані, що багатьом нашим читачам вони стануть у пригоді.
Пан Василь (м. Ізмаїл): Як лікувати бджолиними продуктами аденому передміхурової залози?
Олена Світко (О. С.): Узагалі, чоловікам навіть з профілактичною метою рекомендують тричі на день вживати обніжки від 1 ч. л. до 1 ст. л. Крім того, гарний оздоровлювальний ефект дає бджоловжалювання в куприк, крижі та пахові ділянки. Можна приготувати й так званий бджолиний суп: взяти 1 ст. л. підмору на 2-3 л води, по невеликому корінцю селери, петрушки й варити 20 хв.
Пан Микола (м .Харків): Чи можна за цукрового діабету 2-го типу вживати мед і апіпрепарати?
О. С.: Звісно, діабетикам 2-го типу можна їсти мед світлих сортів, корисно й просто жувати соти. З лікувальною метою вам варто скористатися настоянкою воскової молі, яку п’ють по 1 ч. л. тричі на день, також добре вживати по 1 ч. л. перемелених сухих бджіл (підмор). Корисно їсти обніжки (пилок), але при цьому треба дотримуватися безвуглеводної дієти, зокрема вилучити картоплю. Хіба що вживати молоду та коли в страві кропу й зелені більше, ніж самої картоплі. Пам’ятайте: козаки картоплі не їли. Вона забирає сили, бо це інські продукти.
Пані Раїса (м. Деражня): Маю захворювання травного тракту. Чи можна вживати маточне молочко та пергу з медом?
О. С.: Щодо вживання перги, пилку (бджолиних обніжок), то ці продукти я рекомендую більше чоловікам. А вам - ліпше маточне молоко, яке є гарним імуномодулятором. З’їдати по 1 ч. л. тричі на день. Щодо перги, яка містить дуже багато мікроелементів, то її вам раджу вживати по 0,5 ч. л. Але все ж жінкам я не рекомендую часто використовувати пергу.
Потужним імуномодулятором і очисником кишківника є бджолиний підмор. З нього можна приготувати настоянку: висушених мертвих бджіл залити алкоголем, аби вони були покриті на 1 см вище. Настояти 2 тижні. Пити по 1 ч. л. тричі на день. Чи перемолоти сухі бджоли та вживати по 1 ч. л., запиваючи чайком - м’ятним, з меліси тощо. Бджіл висушують у затінку, на горищі, потім перемелюють.
Пані Надія (м. Тернопіль): Маю фіброміому матки. Чи лікують це захворювання апіпродуктами?
О. С.: Так, лікують. Пропоную вам приготувати таку оздоровлювальну суміш: узяти 1 склянку бджолиного підмору, по 25 квіточок нагідок лікарських і чорнобривців, 50 г алтайського кореня (в аптеці запитати «червону щітку»), 200 г гриба чаги, 1 склянку липового меду та горілку. У трилітрову банку всипати підмор, квітки, алтайський корінь, подрібнений гриб, додати мед і залити горілкою, щоб вона покрила всю масу. Настояти 14 днів. Перецідити Пити по 1 ст. л. тричі на день.
Пані Валентина (м. Біла Церква): Хворію на варикозне розширення вен і тромбофлебіт. Якими продуктами бджільництва можна скористатися за мого стану?
О. С.: Варикозну хворобу, тромбофлебіти добре лікують бджоли, які ставлять на куприк чи біля хворих місць. У разі вашої хвороби також корисно вживати кілька разів на день невеликими порціями буркуновий мед, можна прикладати його до вен: нанести на серветку й прикладати на вену, якщо немає алергії.
Також корисно приймати мелений мускатний горіх (продається і в магазинах, і на ринках), який теж гарно лікує уражені вени. Змішайте в рівних частинах мед і мускатний горіх, з’їдайте по 1 ч. л. тричі на день, запиваючи трав’яним чаєм.
А зараз можна обкладати ніжки полуницями, а в сезон помідорів раджу скористатися цими плодами та робити з них аплікації на уражені ноги. В їжу варто вживати побільше зелені, додавати в салати хрін, який також чистить судини й розріджує кров. А від картоплі судини «злипаються».
Пан Юрій (м. Київ): Якими продуктами бджільництва можна оздоровлювати очі?
О. С.: Очі - це ворота печінки, вони також свідчать про стан мозкового кровообігу. Найліпше зір лікують личинки воскової молі. Рекомендую скористатися настоянкою личинок воскової молі. Настояти місяць і пити по 1 ч. л. тричі на день. Використані личинки можна залити спиртом ще раз. Очі лікують гарно також травами, зокрема очанкою.
Щодо закапування очей для поліпшення зору будь-якими препаратами, то я категоричний противник цього.
Пані Ніна (Хмельницька обл.): Як правильно застосовувати личинки воскової молі в разі туберкульозу легень?
О.С.: Личинки воскової молі серед бджолиних препаратів я вважаю найпотужнішим оздоровлювальним засобом. Зокрема, настоянка личинок поліпшує пам’ять, зір, оздоровлює шлунок, підтримує всю імунну систему, помічна вона і в лікуванні легень. Пити по 1 ч. л. протягом місяця й на 2 тижні зробити перерву. Я, наприклад, приймаю по 1 ч. л. настоянки тричі на день разом із бета-каротиновою олією (автор. - як приготувати вдома таку олію, читайте на стор. 3).
Пані Гаїна (м. Фастів): Давно хворію на ревматоїдний артрит. Яке лікування апіпродуктами можете порадити?
О. С.: За ревматоїдного артриту насамперед варто почистити печінку, а зовні корисно буде зробити сеанси бджоловжалювання. Усередину рекомендую приймати суміш (1:1) молотого імбиру (порошку) з ретельно подрібненим бджолиним підмором (сухими бджолами). Вживати по 1 ч. л. тричі на день до їди. Узагалі, треба знати, що імбир помічний за артрозів.
Також приготуйте собі та вживайте хоча б протягом місяця суміш перекрученого на млинку для м’яса лимона зі шкіркою й петрушки (корінь і зелень) у співвідношенні 1:1. Їсти по 1 ст. л. тричі на день.
Пан Іван (смт Томаківка): У разі яких захворювань можна скористатися вуликотерапією і чи є протипоказання?
О. С.: Вуликотерапія - чудовий метод, за допомогою якого лікують нервові розлади, захворювання суглобів, хребта. Перебування на вуликах-лежанках поліпшує ауру людини, чинить загальний оздоровлювальний ефект тощо. Протипоказанням може бути лише індивідуальна алергійна реакція на такий вид оздоровлення. Лежати можна від години й більше.
Пані Марія (м. Київ): Маю безліч хвороб: порушення мозкового кровообігу, перенесла мікроінсульт, інфаркт міокарда, захворювання щитоподібної залози… Але я не даю хворобам «сісти на голову», шукаю різних ліків. Що з апіпродуктів порадите мені?
О. С.: За ваших хвороб корисні будуть і бджоловжалювання, й настоянка бджолиного підмору, які розріджують кров і поліпшують мозковий кровообіг. Для лікування щитоподібної залози місцево корисно робити компреси із тертого червоного буряку та меду у співвідношенні 3:1. На листок буряку намастити цю суміш і прикласти на ділянку залози. Такі компреси роблять на ніч і тримають до ранку. У природі є багато рослин, які лікують хвороби щитоподібної залози, але більш конкретні рекомендації можна давати лише після особистого огляду.
Пан Микола (м. Ржищів): Перехворів на інсульт, чи можна мені лікуватися на вуликах-лежанках?
О. С.: Так, сеанси вуликотерапії вам не завадять, але ефективнішим буде бджоловжалювання. Вам треба знайти спеціаліста, який би поставив бджіл у ділянці шиї. Отрута бджіл дуже добре лікує післяінсультні стани, тромбофлебіти, вона гарно розріджує згущену кров. А ще ліпше було б у цьому разі поставити п’явки за вушко. Крім того, рекомендують у таких випадках вживати в будь-якому вигляді бджолиний підмор.
Також гарний ефект дає вживання настоянки личинок воскової молі, яку можна готувати за таким рецептом: 20 черв’ячків молі залити 200 мл спирту/горілки. Настояти 14 днів. Пити по 1 ч. л. тричі на день. Корисно їсти 2-3 рази на день по 1 ч. л. обніжок.
Для ліпшого оздоровлювального ефекту варто додати фітозасоби, зокрема, попити настоянку чи чайок рути садової, яка містить рутин, що зміцнює судини. Але головне - вам треба очищати судини, не їсти картоплі, вживати препарати рути, буркуну, буркуновий мед.
Пані Мирослава (м. Черкаси): Хворію на аритмію, гіпертонію, а на додачу – ще панкреатит. Як мені застосовувати продукти бджільництва?
О. С.: У разі вашого «букета» хвороб варто скористатися світлими сортами меду, зокрема буркуну, софори, які помічні за гіпертонії. Також корисно вживати сухий бджолиний підмор, він корисний і для підшлункової залози, й для щитоподібної, знімає аритмію, лікує нервові розлади. Сухі бджоли перемолоти на млинку для кави й з’їдати по 1 ч. л. -1 ст. л. тричі на день.
Добре було б пролікуватися трутневою настоянкою (запитуйте про неї у бджолярів), яку п’ють по 1 ст. л. тричі на день до їди.
За аритмії та інших серцевих хвороб я призначаю таку помічну траву, як шандра. Якщо не маєте можливості приїхати до мене за нею, то можете приготувати настій з інших подібних за своєю дією трав, зокрема, буркуну лікарського чи кореня цикорію дикого (петрових батогів). Залити 1 ст. л. подрібненої сировини 1 склянкою окропу. Настояти 2 години. Пити тричі на день по третині склянки. Можна навіть скористатися готовою кавою з цикорію (у порошку чи рідині).
І, звісно, вам треба звернути увагу на харчування, бо ці захворювання свідчать, що ви багато вживаєте хлібобулочних виробів, вуглеводів.
Пані Лариса (м. Київ): Чи є якісь поради від апітерапевтів щодо лікування коксартрозу і як правильно приймати прополіс?
О. С.: Так, коксартроз, артрози успішно лікують бджоловжалюванням і фітопрепаратами, дієтою. У мене також є розроблена схема лікування цієї хвороби, але для цього все ж потрібен індивідуальний прийом. Узагалі, хворі коліна свідчать про проблемні нирки, тому варто лікувати все в комплексі.
Прополіс я не рекомендую пити всередину. Є дані, що він накопичується в ниркових клубочках, тому я застосовую прополіс лише в різних мазях, компресах тощо.
Хто не зміг проконсультуватися з натуропатом Оленою Світко під час прямої телефонної лінії, може зв’язатися з нею мобільним. Номер телефону запитуйте в редакції газети.
Крім того, як ми й обіцяли, схеми бджоловжалювання за різних хвороб, покрокова методика приготування різних апі- та фітопрепаратів під час майстер-класів з Оленою Віталіївною буде надруковано на сторінках «ЗіД». Стежте за нашими публікаціями.