ПЕРЛОВКА - КАША ЗДОРОВ'Я І КРАСИ

Поділитися:
ПЕРЛОВКА - КАША ЗДОРОВ'Я І КРАСИ

Перлові крупи – це спеціально оброблені зерна звичайного ячменю. Перлова каша вважається однією з найкорисніших. Про це знали ще римські гладіатори й вводили її до свого щоденного раціону  – адже вона наділяла їх силою, міццю та витривалістю. Також перловка була однією з основних страв на столах купців і навіть царів. Це все свідчить про безсумнівну користь цього продукту.

Властивості перловки дуже різноманітні й цінні. За дослідженнями науковців, серед її компонентів є практично повний набір біологічно активних і поживних речовин, потрібних людині. Якщо в меню регулярно буде присутня перловка – це обов’язково благотворно позначиться на стані шкіри, сприятиме розгладженню зморщок, позбавлятиме організм від  шкідливих речовин. Також вона дуже корисна  дітям, бо містить речовини, які потрібні для їх росту й розвитку. Крім того, перлові крупи мають протизапальну, пом'якшувальну, протигрибкову, спазмолітичну, обволікальну та сечогінну дії; сприяють зниженню маси тіла, нормалізують функції шлунка, кишкового тракту; усувають закрепи, знижують ризик інфекційних та застудних захворювань; помічні в разі запалення простатиту, захворювань печінки, нирок, сечовивідної системи, артриту та геморою.
До того ж тому, хто любить перловку, не загрожує авітаміноз. Є в ній вітаміни групи В (відповідають за злагоджену роботу нервової системи, гарне волосся і чисту шкіру), вітамін А (потрібний для гострого зору й захисту від інфекцій), Е (запобігає передчасному старінню), D (робить міцними кістки й зуби).
У воді, що залишилася після вимочування перлових крупів, міститься велика кількість гордецину – речовини, яка є природним антибіотиком і застосовується для лікування грибкових уражень шкіри. Також відвар має відхаркувальну та загальнозміцнювальну дію, підвищує лактацію в період грудного вигодовування й позитивно впливає на печінку. Клітковини в перловці навіть більше, ніж у пшениці, тому вона є хорошим «віником» для кишечнику.
Також перлові крупи багаті на амінокислоти. Наприклад, у них міститься лізин, який, окрім того, що омолоджує шкіру, має противірусну дію, особливо до мікробів, що зумовлюють герпес і гострі застудні інфекції.
До всього вищесказаного, перлова каша здатна усувати втому, напруження, нормалізувати кровообіг, поліпшувати настрій.
Відвар перлових крупів рекомендують як жарознижувальний засіб у разі застуди: 100 г  залити 1 л води й кип'ятити на повільному вогні 10 -15 хв, потім охолодити й перецідити. Прийняти всю дозу за 1 прийом на ніч. Для поліпшення смаку можна додати 1 ст. л. натурального меду, ліпше липового. Дітям дозу зменшують залежно від віку.

Відновлювальна дієта

Після тривалих новорічних застіль наш травний тракт потребує реабілітації, простіше кажучи, - очищення, а комусь і  набраних за свята кілограмів не завадить позбутися. Найліпше для цієї мети підійде перлова восьмиденна дієта. У результаті ви позбудетесь,  як мінімум, 3 зайвих кілограмів, нормалізуєте своє травлення та очистите шкіру. Одночасно організм отримає достатньо вітамінів і мінеральних речовин.
Перший день. Зварити перлову кашу на воді без солі, цукру й жиру. Вживати протягом дня кожні дві години, скільки зможете. Додатково можна з'їсти яблуко.
Другий день. Знову їсти відварену перловку, але вже з додаванням порізаних бананів. Всього 2 банана на день.
Третій день. Додати в перлову кашу приблизно 15 родзинок і 10 волоських горіхів. Останній прийом каші замінити 150 г нежирного сиру.
Четвертий день. Протягом дня їсти перлову кашу та 5 мандаринів. Увечері замість каші з'їсти 100 г нежирної відвареної яловичини.
П'ятий день. Їсти протягом дня перлову кашу і 200 г винограду. Після вечері замочити в склянці теплої перевареної води 1 ч. л. меду й випити розчин перед сном. Такий же напій приготувати заздалегідь на ранок наступного дня.
Шостий день. З ранку випити настій меду на воді і з’їсти 2 кураги й 2 волоських горіхи. Протягом дня вживати перлову кашу, а на вечерю - відварене яйце.
Сьомий день. Почати його з медової води, кураги й горіхів. Протягом дня - перловка, а на вечерю - 2 стиглих банана.
Восьмий день. Уранці випити медову воду з курагою і волоськими горіхами. Поснідати сиром. Протягом дня харчуватися помірно. Поступово переходити на режим звичайного харчування.
Тож, не лінуймося варити таку цілющу кашу, адже затрачений на її приготування час (що, до речі, є єдиним її мінусом, оскільки перлові крупи потребують тривалого замочування, а тоді варіння) - ніщо, порівняно з тим, яку користь ми отримаємо для свого здоров’я.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.