ПІДТЯГНЕ ОПУЩЕНІ ОРГАНИ Й ВІДНОВИТЬ ЕНЕРГООБМІН В ОРГАНІЗМІ БАНКОВИЙ МАСАЖ

Поділитися:
ПІДТЯГНЕ ОПУЩЕНІ ОРГАНИ Й ВІДНОВИТЬ ЕНЕРГООБМІН В ОРГАНІЗМІ БАНКОВИЙ МАСАЖ

Досконало володіючи цим оздоровчим методом, масажист із Кременця Наталя Чугалинська проведе діагностику вашого організму, відновить венозний відтік і зніме стрес. «Я не роблю класичний банковий масаж, - пояснює жінка, - а розставляю банки по точках, під руками відчуваю проблему й проробляю хворі місця».

Із крижів і куприка пустити «земну» енергію на весь організм

Ще маленькою Наталя спостерігала, як її дідусь-пасічник готував різні відвари, мазі, настоянки від тої чи тої недуги для односельців. Ні, дідусь не був фітотерапевтом чи лікарем, але змалечку міг розпізнати цілюще зілля й користувався цим даром на благо своєї родини та всіх, хто до нього звертався. Тоді й намріяла собі дівчинка стати справжнім дипломованим медиком. Дитяча мрія спочатку привела її на посаду фельдшера, потім у військовий госпіталь, трохи згодом – на курси з масажу та реабілітації. А навчання у відомого натуропата, народної цілительки Олени Світко систематизувало знання Наталі Чугалинської з фітотерапії, які вона переймала у свого дідуся та карпатських бабусь-травознаїв...
Улюблені банки для масажу Наталі Чугалинської, крім скляних аптечних, маленькі й трохи більші, правильніше було б назвати керамічними банячками. «Ось із цієї великої баночки з червоної глини, - показує пані Наталя, - я зазвичай починаю робити масаж куприка та крижів. Це особливе енергетичне місце (кундаліні – у східній медицині) – нерухоме сплетення, з’єднання 5 хребців. Це основа нашого фізичного тіла: тут бере початок уся енергетична система людини. Саме звідси, з першої чакри, так звана земна, базова енергія іннервується в усі органи й системи. Тут міститься ліквор, який омиває головний і спинний мозок, і коли ми цю ділянку прогріваємо глиняною банкою, то «запускаємо» кілька рівнів іннервації, активуємо судини, спинний мозок тощо».
Як пояснила масажист, такі процедури - своєрідна краніосакральна терапія, де задіяно крижі (краніо) й голову (сакрум) – і в результаті відновлюється повністю циркуляція крові від куприка до головного мозку. «Якщо в людини заблокована нижня (перша) чакра, - розповідає фахівець, - з’являються різні хвороби, зокрема, відкладення солей, спайки, остеопороз, остеоартроз, уражаються органи сечостатевої системи. У жінок через це може бути безплідність».
Одночасно з масажем куприка пані Наталя обов’язково здійснює маніпуляції і з кульшовими суглобами. Саме ці суглоби, за словами жінки, витримують найбільше навантаження, незалежно від того, чи ми стоїмо, чи сидимо, і травмуються вони найчастіше. Під час банкового масажу прогрітий горщик ставлять на ділянку куприка, ще два - на ділянку кульшових суглобів, до яких іншими способами не добратися. Поставлені банки укривають пледом чи махровим рушником і залишають на 5-10 хв. Під час цієї процедури суглоби прогріваються, усуваються застійні явища й запалення, так би мовити, витягуються зсередини

Хребет і виразку шлунка треба лікування одночасно

«Якщо я бачу, що в пацієнта є просідання хребта та протрузії дисків, то я такою баночкою протягую з куприка аж до першого шийного хребця. Отут, на ділянці стресу, - показує масажист розташування 5-6-го грудних хребців на спині пацієнтки, - я затримую баночку хоча б на 30-40 секунд». За словами Наталі Чугалинської, під час нервового потрясіння, перенапруження між лоптками відбувається спазмування, звідси спазм по міжреберних проміжках передається в сонячне сплетення, а потім уже на діафрагму, у внутрішні органи (шлунок, підшлункову залозу). Якщо вчасно не усунути його, в людини можуть розвинутися різні хвороби: від гастриту, виразки шлунка до ще тяжчих, переконана медик. Банкове прогрівання поліпшує іннервацію міжреберних проміжків, знімає спазм, спинний мозок нормально керує роботою внутрішніх органів. Тобто лікувати потрібно хребет і виразку одночасно, усуваючи першопричину хвороби.
Поставлені в різних частинах тіла банки відіграють свою певну функцію. Так, у ділянці плечового поясу - допомагають відтоку крові, лімфи від головного мозку в разі вегето-судинної дистонії, яка часто спричинена остеохондрозом. Під тиском кров у головний мозок надходить, а от з відтоком – проблема через звужені судини, відбувається венозний застій. За рахунок баночки, яка працює, як помпа, відновлюється венозний кровоплин, мозок звільняється від шлаків і токсинів.
«Візьмімо, приміром, 1-й грудний хребець, він відповідає за роботу щитоподібної залози, веде далі пані Наталя. - Коли ми прогріваємо й масажуємо його, то одночасно поліпшуємо роботу щитоподібної залози й тимуса (загрудинної залози). Поліпшується також стан усієї імунної системи, робота внутрішніх органів».

Про що розкажуть синяки

Проставляючи банки по точках, досвідчений масажист може зробити своєрідну діагностику людини. Якщо місце від присмоктування банки стає темно-бордовим, аж коричневим – є проблема в тому чи тому органі. Якщо після банкового масажу шкіра залишається без змін, також радіти рано, бо це показник поганого кровопостачання. В ідеалі, як пояснила Наталя Чугалинська, слід від банки має залишатися рожевим, у крайньому разі - темно-рожевим. Синяк - це автогемотерапія: лікування власною кров’ю. Судинки лопаються, організм посилає кров у місце, де є проблема. Розсмоктуючи синяк, він немов розсмоктує й виводить токсини та шлаки через кров. За інтенсивністю синяків можна судити про загальний стан здоров’я.
Масаж живота Наталя Чугалинська також починає з великої керамічної банки, яку ставить на пупок. До речі, натиснувши на пупок пальцем, можна також діагностувати внутрішні органи: в разі нормального здорового стану – в ділянці пупка відчуватиметься пульсація. Якщо пульсація відчувається нижче чи вище пупка, збоку чи зовсім не промацується, то це означає, що є зрушення й опущення внутрішніх органів (шлунок, діафрагма, жіночі статеві органи). А через це виникають різні захворювання, зокрема, жовчного міхура, травної системи.
Банками досвідчений масажист відновлює іннервацію та кровопостачання, а також піднімає опущені органи. Наприклад, таким чином лікують опущення матки (але не випадіння й не онкологічні пухлини!), а в разі полікістозу баночку ставлять у ділянці лобкової кістки. Банку чи нагрітий базальтовий камінь ставлять і на ділянку сонячного сплетення, застосовуючи мазь на основі червоного перцю. Щоб банки працювали правильно й був гарний оздоровчий ефект, масаж і всі маніпуляції (постукування, погладжування) роблять за годинниковою стрілкою, дуже м’яко, не створюючи дискомфорту й не завдаючи болю пацієнтові.

Мазі мають зберігати цілющу силу рослин

Для масажів пані Наталя використовує лише свої мазі на основі бджолиного воску, як учив колись її дідусь. «Зазвичай, - розповідає масажист, - я кладу в мазі прополіс, живицю, нерафіновані олії. Найчастіше користуюся маслиновою чи ріпаковою олією, настояною на різних травах, залежно від того, яку проблему зі здоров’ям треба розв’язати. Приміром, якщо потрібен знеболювальний ефект, це може бути калган, чи, як кажуть, перстач прямостоячий, якщо жіночі хвороби – гадючник в’язолистий, настоюємо корені».
Аби рослини не втрати свою силу, Наталя Чугалинська не варить мазі на вогні. Вона їх випарює, млоїть у печі, в керамічному посуді, як навчили її бабусі-знахарки. «Маслинову олію настояла на траві – випарила, ріпакову настояла – теж випарила, - ділиться своїми секретами жінка. - Прополіс настояла на олії - також випарила, і так з різними рослинними основами. А потім залежно від потреби з’єдную компоненти. Виходить такий собі мазевий оздоровчий комплекс, корисний і для суглобів, і для шкіри, й для внутрішніх органів. Що важливо - в моїх мазях немає жодної складової, яка б могла зашкодити здоров’ю».
Наталя Чугалинська поділилася рецептом однієї зі своїх мазей від артрозу, артриту, болю в суглобах, яку готують на основі трави очитку їдкого. Траву збирають обережно, щоб не попектися - вона отруйна. Сировину перетерти в керамічній ступці дерев’яним чи керамічним товкачиком так, щоб травичка пустила сік. Потім змішати сік з маслиновою олією у співвідношенні 1:2 (наприклад, 50 мл соку й 100 мл олії), 3-4 доби настояти - олія має витягти з трави всі цілющі речовини. Потім поставити в піч чи на водяну баню (але не кип’ятити) на 15-20 хв . Процідити. Тоді до цього олійного екстракту додати по 20 г прополісу, живиці, воску. Знову все протопити на водяній бані, перемішати, й мазь готова до використання. За рахунок олії мазь проникає всередину й переносить активні речовини з рослини, віск – має захисну дію. Мазь активно втерти у хворий суглоб на ніч, можна не обв’язувати. Унаслідок застосування мазі поліпшується циркуляція крові, усуваються застійні явища й відкладення солей.

Фітогормони відрегулюють роботу різних органів і систем

Рослини, що ростуть в Україні, мають дивовижні цілющі властивості, які століттями підтримували здоров’я наших пращурів, переконана Наталя Чугалинська. «Ми ганяємося за імпортними, зокрема італійськими, приправами, прянощами, - говорить жінка, - а свої в нас ростуть просто під ногами. Ось, приміром, продається пряність «Італійські трави», до її складу входять орегано, розмарин тощо. Під такою іноземною назвою, як орегано, прихована наша звичайнісінька материнка».
Розмарин, за словами пані Наталі, – кримська травичка, яку можна вирощувати в горщику на підвіконні, зривати в салати, супи, для чаю та ароматизувати повітря. Завдяки ефірним оліям і фітогормонам, які є в цій траві, можна нормалізувати роботу багатьох систем нашого організму. У зеленому вигляді рослина більше прийнятна для сприйняття організмом.
Чебрець (тимьян ползучий – рос.) – теж унікальна трава, зелені пагони використовують свіжими в салатах, як приправу до м’яса, заварюють як чай.
А ось спеціальний чай, який нормалізує гормональний фон і взагалі систему всіх жіночих органів, хоча б 2 тижні на місяць має пити кожна жінка, яка дбає про своє здоров’я. Рецепт жіночого чаю: суниці (вся рослина, листя й квіти), пелюстки троянди, квіти жасмину й приворотень (манжетка – рос.). Щодо приворотня існує легенда, що жінки, які пили росу з квіткової чашечки цієї рослини, приворожували до себе чоловіків, від них просто не можна було відвести очей. Це суто жіноча трава, яка нормалізує також обмін речовин. Для чаю всі компоненти беруть порівну, заварюють чай у такій пропорції: 1 ст. л. збору на 1 л окропу. Настояти 30 хв, пити протягом дня. Можна додавати до звичайного зеленого чаю. Збір має смакувати й питися із задоволенням.
А біла лілія, яка прикрашає садочки багатьох українців, помічна від псоріазу, пані Наталя також готує цілющу мазь на основі цієї квітки. Чудову дію має й макова олія, яку хворим на псоріаз можна пити по 1 ч. л. тричі на день. Для діток, які погано сплять, давати на ніч після 5 років - по 1 ч. л., до 5 років – по 0,5 ч. л., дорослим у разі безсоння – по 1 дес. л. Усі відвари, настоянки й настої, олії можна пити 28 днів, згодом робити перерву на один тиждень.
Але, за словами пані Наталі, все це працює тоді, коли людина в достатній кількості (не менш як 2 л) п’є воду, структуровану чи джерельну. Має бути розчинник, який введе ліки в організм і виведе з нього токсини. Оздоровити воду можна шунгітом, сріблом, кременем тощо.
Наталя Чуглинська підходить до своєї роботи, як кажуть, комплексно й дуже творчо, щось вишукує новеньке, от, наприклад, планує зробити в себе на пасіці вулики-лежанки. Тож мине ще трохи часу й пацієнти зможуть закріпити й посилити оздоровчий ефект банкового масажу енергією бджіл.

Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.