ПІСТ. ТРИ ГОЛОВНІ ПОМИЛКИ В ХАРЧУВАННІ ПІД ЧАС ПОСТУ

Поділитися:
ПІСТ. ТРИ ГОЛОВНІ ПОМИЛКИ В ХАРЧУВАННІ ПІД ЧАС ПОСТУ

Помилка перша: вегетаріанська обжерливість. Щоб утамувати голод, який може посилитися через поганий настрій, багато людей починають дотримуватися харчових заборон формально: споживають тільки рослинну їжу, але їдять багато і до того ж неправильно вибирають і поєднують страви. Вони налягають на каші, картоплю, макарони, соління-маринади й варення. Унаслідок цього за тижні посту до їхньої маси тіла додається кілька нових кілограмів і вони впадають у ще глибшу депресію.

Помилка друга: більше сої. Сьогодні часто основою поста стають продукти із сої. Як і в звичайний час, у піст багато хто воліє не готувати вдома, а купувати вже готові продукти або напівфабрикати. Тут їм і пропонують масу так званих пісних продуктів, 99% яких зроблено на основі сої. Проте соя - не традиційна наша їжа, у нас вона з’явилася тільки в минулому столітті. Але дуже популярним у наших пращурів був горох у будь-якому вигляді - від каші до мочених плодів. Також дуже багато білка в сочевиці та квасолі і, звичайно ж, у грибах. Усе це повинно з’являтися на пісному столі частіше. І не забувайте, що по суботах та неділях, а також у великі свята дозволяється все рибне. Це дуже важливо, особливо зараз, у грудні.

Помилка третя: засилля консервів. Банки з огірками, помідорами та іншими соліннями-маринадами стають суперпопулярними в піст. І дарма. Оскільки вже багато писали, що вони дуже шкідливі. Раніше все консервували тільки відкритим способом - під гнітом. Так солили огірки й овочі, квасили капусту, мочили яблука та ягоди. При цьому відбувався процес бродіння, і вони ставали кориснішими. Такі продукти під час посту дуже доречні. Тільки ось якщо в них багато солі, то готувати страви для їх супроводу ліпше взагалі без неї. Усе-таки солоного взимку ми споживаємо більше, ніж в інші пори року, і це не дуже добре, особливо для тих, хто має проблеми з серцем.

Підготувала Олеся СТЕПАНОВА.