Чим небезпечна слабкість травної сили
Через малорухливий спосіб життя в сучасної людини розвиваються застійні явища й атонічні процеси в травному тракті. Іншими словами, настає слабкість травної сили ― причому слабкість як перистальтики, так і виділення травних соків.
Тривалий застій секрету (соку) призводить до запалення залоз, що своєю чергою тягне за собою фізичну й психічну неміч. Розвивається психоастенічний синдром, сюди ж таки можна віднести вегетосудинну дистонію та ін.
Усунути подібні неприємні явища допоможе звичайний надувний м’яч. Для цього рекомендую скористатися м’ячем середнього розміру ― приблизно як голова людини. Але при цьому м’яча до кінця не надувати!
Прості вправи для масажу живота
Уранці, після туалету, ― лягти на м’яча, щоб той опинився в ділянці пупка. Руками й ногами торкаючись підлоги, регулювати силу тиску на м’яча. Починати повільно, по колу прокочуватися животом по м’ячу, поступово максимально збільшуючи діаметр кола.
Такий масаж добрий тим, що точніше, ніж сама людина, його ніхто не відчує.
Якщо виникне гострий біль під час масажу, треба трохи здути м’яча: він зробиться м’якшим, і тиск та біль зменшаться.
У місцях, де відчувається болючість, прокочувати кілька разів.
Можна прокотити м’яча по осі живота вгору-вниз, від шлунка до лона. Тривалість масажу ― 2-3 хвилини.
Потім лягти на спину й подихати глибоко: відпочивати,.. радіти, відчуваючи, як у животі немов щось оживає, рухається...
Через тиждень багато-де біль, що виникав під час масажу спочатку, зникне, як і хвороби травного тракту. Тоді м’яча можна надути більше й продовжити виконувати цей комплекс, але закінчувати його вже масажем спини.
Промасажувавши 2-3 хвилини ділянку живота, треба лягти на м’яча вже спиною. А саме: грудним відділом хребта, точкою між лопатками, й також промасажувати вперед-назад, розкинувши руки хрестом. Закінчивши вправу, випити склянку теплого м’ятного несолодкого чаю. Життєвий тонус підвищиться й здоров’я поліпшиться неодмінно.
Володимир Болсун,
лікар-невролог.