ПОЛІПШУЄМО ЗІР В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Поділитися:
ПОЛІПШУЄМО ЗІР В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Тривала робота за комп’ютером, щоденне напруження очей, неправильна постава, іноді брак вітамінів - усе це негативно впливає на наш зір. Сьогодні пропонується багато способів відновлення зору за допомогою найрізноманітніших комплексів гімнастики для очей та методик. І в найбільш цілеспрямованих людей вони дають позитивні результати.
У цій статті ми пропонуємо лише два нескладних методи, за допомогою яких можна значно поліпшити зір, оздоровити та зміцнити очі.

Точковий масаж

Офтальмологи рекомендують для поліпшення зору та зняття втоми очей робити легкий масаж біологічно активних точок. Ця нескладна процедура триває близько 5 хв, а ефект помітний уже за 1-2 тижні.
Тож, щоб поліпшити зір за допомогою масажу, слід ніжно й акуратно впливати на такі точки (мал.):
- внутрішній бік брови - западина збоку від перенісся;
- на щоці - на 2,5 см нижче від середини нижньої повіки;
- нижній край вилиці, під очним яблуком;
- западина між бровами над переніссям;
- скроневі западини, ближче до очей.
Масаж точок слід робити кінчиками вказівних пальців: натискати вібруючими рухами одночасно на дві точки, розташовані симетрично. Зазвичай рекомендується виконувати точковий масаж для очей 2-3 рази на день (дітям - 1 раз) протягом 2-3 тижнів. Потім зробити тижневу перерву й повторити курс. Починати вплив на точки треба з 7 секунд і поступово довести до 1 хвилини.
Під час масажу корисно дихати глибше - це сприяє правильному виконанню масажу. Якщо ви носите контактні лінзи, не забудьте зняти їх перед масажем.

Тратака - практика очищення очей

Тратака - це давня медитативна техніка з хатха-йоги, яка в перекладі означає «стійкий пильний погляд». Головна її суть - зосередження розуму, відкриття в собі нових здібностей і розвиток концентрації. Але, крім усього цього, вона здатна на фізичному рівні оздоровлювати очі та поліпшувати зір.
Існує думка, що за допомогою Тратаки можна позбутися далекозорості, короткозорості, астигматизму, косоокості, а також депресії, безсоння та розумового неспокою.
Метод ділиться на дві частини: зовнішня Тратака на свічці та внутрішня Тратака на післяобразу. Ті, хто хоче, можуть робити тільки зовнішню Тратаку. Або ж можна виконувати тоді обидві частини. Вибір за вами.
Перша частина. Запаліть свічку й поставте її на маленький стілець чи стіл так, щоб полум’я розміщувалося на рівні очей, коли ви сидите на підлозі. Сядьте на підлогу й влаштуйтеся таким чином, аби було зручно сидіти з випрямленою спиною й свічка була прямо перед вами на відстані витягнутої руки від ваших очей. Заплющте очі й розслабте все тіло. Нехай усе тіло стане, як статуя. Прийміть чітке рішення, що ви не будете ворушитися протягом усього заняття; якщо ви поворухнутися, ваша увага відразу ж відволічеться від практики. Підготовка дуже важлива, тому повністю зосередьтеся на своєму тілі, намагайтеся не думати ні про що інше. Посидьте так протягом кількох хвилин.
Коли будете готові - розплющте очі. І починайте пильно дивитися на полум’я, спрямовуючи свою увагу особливо на кінчик гніта. Не дивіться ні на що інше, тільки на полум’я й гніт. Намагайтеся не кліпати й не рухати очними яблуками. Але не перенапружуйте очі, якщо буде потрібно кліпнути - кліпніть. У міру практики ви виявите, що здатні пильно дивитися, не кліпаючи, протягом тривалого часу. Важливо при цьому якомога більше розслабляти очі - саме напруження очей змушує їх кліпати.
Багато людей надто стараються, аби не кліпати, через це виникає ще більше напруження очей, що зумовлює втрату контрою над ними й часте кліпання. Тож не старайтеся надмірно, й ви помітите, що очі автоматично перестають кліпати.
Утримуйте свою увагу на полум’ї свічки. Зосереджуйте її таким чином, щоб перестати усвідомлювати своє тіло. Якщо ваш розум починає десь блукати – м’яко повертайте його до практики.
Спочатку пильно дивіться на полум’я протягом 2-3 хвилин. Потім заплющте очі.
Друга частина. Кожен коли-небудь дивився на сонце, а далі заплющував очі й бачив чіткий образ, який залишився на сітківці очей. Аналогічним чином постарайтеся побачити післяобраз полум’я свічки перед заплющеними очима.
Якщо ви не бачите післяобразу, не засмучуйтеся - для цього потрібна практика. Тим часом просто спробуйте візуально уявити собі полум’я.
Зазвичай образ зміщується вгору чи вниз. Постарайтеся зробити його стійким і повністю зосередьтеся на ньому. Якщо виникатимуть якісь сторонні образи, чи думки, чи інші переживання, просто залишайтеся свідком. Тобто намагайтеся ніяк не реагувати на них. Просто дозволяйте їм з’являтися, стежте за ними без будь-якого інтересу. Дійте таким чином до тих пір, доки післяобраз залишатиметься чітким. Коли ж він почне розсіюватися, знову розплющте очі й починайте дивитися на полум’я свічки й гніт.
Зосереджуйте своє усвідомлення на зовнішньому полум’ї й ні на чому іншому.
Продовжуйте це споглядання протягом 2-3 хв, по можливості, не кліпаючи очима.
Потім знову заплющте очі й розглядайте внутрішній образ доти, доки він залишається чітким і помітним.
Продовжуйте по черзі повторювати внутрішню й зовнішню Тратаку, скільки є часу. Перед тим, як закінчити практику, заплющте очі й розглядайте темний простір перед своїми очима. Спостерігайте за будь-якими діями, які можуть там відбуватися, намагаючись залишатися лише свідком без зацікавленості. Усвідомлюйте всі думки, які виникають. Займайтеся цим протягом кількох хвилин. Потім заплющте очі й потушіть свічку.
Важливі зауваження. У міру набуття досвіду збільшуйте час споглядання свічки до 5-10 хв за один раз. Однак головна мета полягає в тому, щоб збільшувати тривалість внутрішньої Тратаки й поступово скорочувати період, що відводиться для зовнішньої Тратаки. Внутрішня Тратака набагато більше сприяє медитації та усвідомленню глибинних шарів розуму.
Щоб домогтися помітних результатів від вправи, намагайтеся практикувати її щонайменше 15 хв щодня, а по можливості й більше. Можна займатися в будь-який час, хоча ідеально робити це рано-вранці чи пізно ввечері. Якщо можливо, займайтеся вранці та ввечері. Бажано, щоб у цей час вас ніщо й ніхто не відволікало.
Ми описали Тратаку з використанням полум’я свічки в якості об’єкта усвідомлення. Однак її можна практикувати аналогічним чином, використовуючи будь-який інший об’єкт.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.