ПОСИЛЕНЕ СЕЧОВИПУСКАННЯ ВНОЧІ - ЧЕРЕЗ ХВОРИЙ ХРЕБЕТ

Поділитися:
ПОСИЛЕНЕ СЕЧОВИПУСКАННЯ ВНОЧІ - ЧЕРЕЗ ХВОРИЙ ХРЕБЕТ

Порадьте, будь ласка, як уберегтися від зневоднення організму вночі. Під час міцного сну прокидаюся від того, що з’являється відчутний позив до сечовипускання, і так 4-5 разів за ніч.

З повагою Катерина Д.

Луганська обл.

Лист коментує директор клубу «Здоров-є» лікар, фітотерапевт Борис СКАЧКО.

Причину нічного нетримання сечі потрібно шукати в зміщенні хребців поперекового відділу хребта чи в якійсь іншій патології цього відділу. Саме тут розміщені нерви, які керують сфінктерами, що відповідають за утримування сечі в сечовому міхурі. Защемлені хребцями нервові закінчення спричиняють ослаблення сфінктерів і порушення їхньої функції. Під час сну унаслідок порушеної іннервації сфінктери розслаблюються і з’являється позив до сечовипускання, нерідко спричиняючи нетримання сечі. Найімовірніше, читачці потрібно звернутися до гарного мануального терапевта, який усуне проблеми з хребтом. Самостійно читачка може спробувати розминати і масажувати ділянку попереку, полежати на іплікаторі Кузнецова тощо. Але робити це потрібно обережно, аби не спричинити погіршення стану.

Крім того, зневоднення спостерігається часто через недостатнє вживання рідини. Нестача води – це збільшення в’язкості крові, навантаження на серце, на судини, з’являється ризик раптової смерті. Коли бракує рідини в організмі, клітини зморщуються, висихають, пришвидшується процес старіння.

А потреба рідини в організмі залежить від віку. Так, дорослим людям встановлено норму - 5 % рідини від маси власного тіла.

Моя рекомендація читачці: більше пити рідини в різному вигляді: вживати різноманітні соки, компоти, чаї, але не під час їди, а за годину до або через 1-2 після прийому їжі. Також корисною буде вода з додаванням соку лимона чи яблук та дрібки солі. Якщо вживати просто воду, то бажано очищену (як мінімум через фільтр) від різних шкідливих домішок. Оптимальний варіант – дистильована вода, на якій потрібно готувати їжу, а для людей з хронічною недостатністю таку воду корисно й пити.