ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ - ШЛЯХ ДО ЗДОРОВ'Я

Поділитися:

Здається, так легко захворіти, але так складно вилікуватися. Адже в багатьох випадках лікарі не можуть не те що визначити першопричину хвороби, а й поставити точний діагноз. Відтак починають підбирати різноманітні методи лікування, призначаючи все нові й нові пігулки. Тим часом лікарі-психосоматики стверджують: зрозуміти, чому запустився механізм хвороби у вашому тілі, а відтак і зцілитися, можна, зазирнувши у свою душу та проаналізувавши, які почуття ви переживаєте щодня, адже наші бурхливі емоції – страх, гнів, образи – залишають глибокий слід не лише в душі, а й у тілі. Причому та чи та негативна емоція вибірково вражає найважливіші органи, це ще в давнину помітили філософи й медики, які стверджували: «Серце своє ми руйнуємо страхом, шлунок і кишечник — тугою й сумом, печінку — гнівом. Тож хоч яким би справедливим був ваш гнів, він спрямований насамперед проти вас і вкорочує ваше життя». Нині сучасні медики все частіше стають прибічниками цієї теорії і хворим рекомендують якбільше перебувати на свіжому повітрі, відпочивати й не піддаватися стресам. Як же стреси впливають на наше здоров’я, чому ми хворіємо та як звільнитися від негативу, а відтак і позбутися багатьох недуг та жити радісно і щасливо, ми попросили прокоментувати лікаря-психосоматика Ольгу КОМПАНІЄЦЬ.

ТРАВМІ ПЕРЕДУЮТЬ ВАЖКІ ДУМКИ

- Наскільки часто саме психоемоційні стани, пережиті стреси провокують появу серйозних захворювань? Чи можна стверджувати, що всі хвороби мають емоційну складову? - Саме так. Понад 10 років я працюю в практичній медицині і можу із впевненістю сказати, що 100% хвороб мають психосоматичний характер. І навіть якщо це не хвороби, а травми чи ще якісь неприємні події, то якщо проаналізувати, як людина перед цим жила, то побачимо, що цій травмі передували якісь негативні емоції, стреси, переживання чи важкі думки. Тобто: скажи мені, що ти думаєш і про що переживаєш, і я скажу, чим ти можеш захворіти. Щастя людини в гармонії і в усвідомленні того, як треба себе поводити. Тобто має бути спокійне сприйняття світу, має бути повага до себе та до інших, і взагалі головна емоція – це любов. Усе в цьому світі створено любов’ю, якщо все сприймати через любов і спокій, то половина проблем відходить одразу.

ГНІВ І НЕНАВИСТЬ – НАЙШКІДЛИВІШІ ЕМОЦІЇ

- Які ж емоції нам шкодять? - Шкідлива емоція гніву, несприйняття, шкідливо пліткувати й засуджувати когось, гримати на дітей і тих, хто слабший. Наприклад, якщо жінка багато кричить на дітей чи чоловіка, то в неї може бути вузловий зоб, якщо ж ревнує або не може вийти з проблем інтимно-особистісного плану – в неї будуть проблеми із гінекологією. Чоловіки найбільше страждають, якщо вони безвідповідальні, бо чоловіка чоловіком передусім робить відповідальність за своє життя, життя родини і може, навіть і країни. Якщо людина безвідповідальна, тільки насолоджується життям і ні про що серйозне не думає, поводиться як паразит, то будуть простатити, аденоми – це типові хвороби в тих представників сильної статі, що бояться бути чоловіками. Дуже шкодять категоричність, упертість. У людей, яких переповнюють такі емоції, може виникнути гіпертонічна хвороба. І звісно ж, найстрашніші емоції – це гнів та ненависть: вони руйнують усе. Спочатку печінку, жовчний міхур, а потім і нервову систему. Зараз стрімко поширюються онкологічні захворювання, на психоемоційному рівні є дві причини виникнення цієї недуги. Перша - це такий душевний біль, з яким людина не може справитися і через це не бажає жити. Та є й інша причина. Ось проаналізуймо, як себе поводить ракова клітина: вона все бере, їсть, безконтрольно ділиться, росте й нікому нічого не дає, вона не працює на людський організм. Тож, якщо людина так себе поводить у житті: тільки бере, і їй все мало й мало, в неї починатимуться онкологічні хвороби. До речі, є приклади і з моєї лікарської практики: до мене прийшов чоловік, у якого сенс життя був заробляти все більше й більше грошей, як наслідок, у нього почалися проблеми з кров’ю. Але в цьому випадку чоловік узявся за розум, змінився, і зараз він перебуває в стійкій ремісії.

ПЕРЕСТАНЬТЕ БУТИ ЖЕРТВОЮ

-А поясніть, будь ласка, який механізм трансформації в нашому тілі емоцій у хвороби? -У кожного індивідуально – це залежить і від того, наскільки людина відкрита до життя. Людина – це не тільки фізичне тіло, а й емоційна і ментальна структура. Наші емоції нікуди не діваються. Якщо себе не змінювати, вони накопичуються спочатку навколо певного органа, а потім проникають в його клітини. Різні органи відповідають за ту чи ту емоцію, все в людині взаємопов’язано, і це вже науково доведено. І якщо, наприклад, людина дуже агресивна й вихлюпує свій гнів, то виникне жовчнокам’яна хвороба, і медики часто вирізають міхур саме через такий діагноз, але якщо першопричина, емоція, не змінюється, то в суміжних органах утворюються поліпи чи камені. Тіло дуже розумне і має свою логіку й мудрість, і в ньому закладено великий ресурс. І якщо ми ним розумно розпоряджаємося, то живемо довго й щасливо, якщо ж ні – емоції починають нас мучити і людина хворіє. - Стверджують, що причиною того, що наші психологічні проблеми переходять у фізичні, є те, що ми свої емоції стримуємо, придушуємо. Відтак вони знаходять вихід у хворобі. То що, будь-який прояв радості чи гніву треба виливати на оточення? Як знайти золоту середину? - Справді, треба, щоб була золота середина. Не варто пригнічувати чи виливати негативні емоції на когось. Це не додасть ні вам, ні ближнім здоров’я та радості. Зараз доведено, що хворіють жертви, які вважають, що всі погані: чоловік, жінка, діти, уряд, а я весь такий хороший, але весь такий хворий – це позиція жертви. Людина може змінити своє ставлення за хвилину. Варто лише захотіти й вирішити: тепер я не йтиму на повідку емоцій, а сам ними керуватиму, я господар свого життя, і я несу відповідальність за все, що зі мною коїться. Особливо це корисно усвідомити чоловікам, які за своєю природою мають бути саме такими. І не варто ображатися на різні життєві ситуації, пам’ятайте: ми притягуємо до себе людей, які віддзеркалюють нас, ми завжди притягуємо до себе такі події, які допомагають нам розібратися в собі. Тож усьому, що трапляється на нашому шляху, треба бути вдячним – це чомусь нас вчить.

НОВІ ЗВИЧКИ ФОРМУЮТЬСЯ ЗА 40 ДНІВ

- Якщо людину тривало й безуспішно лікують, можливо, це знак, що їй потрібно комплексно переглянути своє життя. Про що сигналізує хвороба і як до неї варто ставитися? - Будь-яка хвороба – це не покарання, а запрошення до змін, і тіло нам дає сигнал зупитися й змінитися. Узагалі, що таке психосоматика? Психо – це душа. Наші предки були дуже мудрими, вони знали, що є душа і вона живе в тілі, якщо їй там незручно, вона починає хворіти. Щоб цьому запобігти, треба підтримувати так званий серединний шлях, бути гармонійною людиною і не зважати на різні негативні події. І це робити мінімум 40 днів підряд. Адже за 40 днів відбувається зміна нашого мислення і наших емоцій, пам’ятаєте, всі просвітлені люди ходили в пустелю на 40 днів. Я не кажу, що треба йти в пустелю, але 40 днів можна займатися якоюсь практикою, і за цей час виробиться позитивна звичка її виконувати і дотримуватися обраного шляху до змін.

СМІХ, СПІВ І МАЛЮВАННЯ – «ЛІКИ» ВІД ХВОРОБ

- Із Вашого досвіду, чи є усмішка ліками від багатьох недуг? - Сміх, як і багато позитивних емоцій, – це панацея від багатьох хвороб, бо сприяє підвищенню імунітету, поліпшенню гумору. Головне - цей настрій зберегти в собі протягом дня, а не те, що посміявся, а потім перевів увагу й знову впав у негатив. Я вважаю, що сердитися і переживати негативні емоції - це погана звичка. Тож кожному, хто має цю звичку, раджу змінити її на хорошу і з усмішкою йти по життю. - Чи правда, що зайнявшись якоюсь творчою справою – для когось це малювання, для іншого музика чи спів, можна таким чином вилити свою проблему, а відтак зцілитися? - Це дуже допомагає, бо малювання й співи, як і будь-яка творчість, розкривають енергетичні канали - чакри або чари, тобто енергетичні вузли в людині, і таким чином розкривають нові можливості. Свою проблему можна виписаною побачити в малюнку й усвідомити, бо для того, щоб побачити проблему, треба вийти з неї. Чому люди ходять до психолога і він їм змальовує, що ж з ними відбувається? Бо людина, коли перебуває всередині ситуації, цього не усвідомлює, а малюнок дає змогу побачити проблему збоку.

ПРО ЕНЕРГІЇ БЛАГОСТІ Й ПРИСТРАСТІ

- Часто причиною багатьох хвороб є стрес, ми не вміємо розслабитися й живемо у посиленому темпоритмі. Яким чином найліпше зняти стрес, які техніки в цім допоможуть? - Тут важливо знайти час для себе, тому що, справді, той темп, в якому живе сучасне людство, він не фізіологічний. Постійно нервова система працює в так званому бета-ритмі – це режим боротьби і здобуття грошей, різних благ, і нервова система просто не витримує. Тож коли нам треба лягати спати і переходити в альфа-рівень, нам бракує сили, щоб розслабитися. Таким людям рекомендую щодня прогулюватися парком, займатися дітьми, родиною. Треба забути про всі комп’ютерні ігри-стрілялки, фільм-бойовик на ніч. Це абсолютно не нормально, коли людина весь день сидить в офісі за комп’ютером, потім приїхала на машині і вдома знову дивиться телевізор. Звісно, в неї будуть проблеми зі сном, бо всі біоритми переплутані. І якась техніка тут не допоможе, просто треба взяти за правило жити нормально. - Які психосоматичні практики Ви запропонували б? Людина, яка хоче гармонізувати свої емоції й фізичний стан, яку роботу має проводити щодня? З якими думками прокидатися й лягати спати? - Прокидайтеся зранку на світанку, десь о п’ятій тридцять, усе починається саме з цього – хто рано встає, тому Бог дає. Зранку з 4 до 8-ї години на Землю ідуть енергії благості, а з 8 до 16-ї – енергії пристрасті. Тож пропоную від завтра встати на світанку і привітати сонце, землю, себе, побажати всім щастя – це старовинна ведична практика. А ще добре поробити дихальні вправи. Ось одна з них, що діє ліпше за всі пігулки, разом узяті. Станьте й налаштуйтеся, що ваші ступні проростають корінням у землю. Далі відчуйте свою середню білу лінію, що проходить по хребту і через голову виходить далеко в Космос, а знизу через куприк до середини Землі. Праву руку покладіть на серце, ліву - на сонячне сплетення, можна очі заплющити, й зробіть повне йогівське, а взагалі-то правильне людське дихання: глибоко вдихаємо, спочатку живіт, потім груди наповнюємо повітрям. Далі на кілька секунд затримуємо і видихаємо: першим спускається живіт і залишки повітря випускаємо з грудей. Так робити 7-8 разів, і ви відчуєте, як разом із видихом виходять усі емоції, все напруження і ви наповнюєтеся чистим білим світлом, енергією дня і благословляєте життя своєї родини, своє і взагалі всіх людей на хороший день. Протягом дня обов’язково зупиняйте себе, щойно почали сердитися. Для цього слід вдихнути глибоко, а щоб відпустити емоцію, з видихом викиньте її з серця, з сонячного сплетення чи з живота, звідки ви відчуваєте неприємні відчуття. А ще добре порахувати до десяти, якщо хочете комусь сказати щось недобре, якщо мало, рахуйте до ста. Цієї паузи має вистачити, щоб охолонути. - І наостанок дайте пораду людям, які близько до серця приймають образи. Дехто з них навіть каже: розумом можу вибачити, а серцем ні. Як навчитися щиросердно прощати? - Головне - зрозуміти, що ми притягуємо в життя події, які відображають наш внутрішній світ, ніколи так не буває, що невідомо звідки прийшли наші кривдники й почали нас ображати. Узагалі ніхто нікого не хоче ображати, люди просто віддзеркалюють і стають проекціями одне одного. Щоб краще це усвідомити, раджу почитати гарні книжки: «Радикальное прощение» Тіппінга Коліна, книги Луїзи Хей, є багато людей, які займаються психосоматикою професійно і можуть допомогти вам розібратися із собою і своїми емоціями. Але перший крок, щоб відпустити образу, - це зрозуміти що таке образа: це коли хтось робить не так, як я хочу. А чому він повинен робити саме так? Треба усвідомити, що нам ніхто нічого не зобов’язаний і ми самі є творцями нашого життя.

Підготувала Валентина БРУНЬКА.