ПРИТЧА "РОЗМОВА АЛЬБЕРТА ЕЙНШТЕЙНА З ПРОФЕСОРОМ"

Поділитися:
ПРИТЧА

Професор в університеті поставив своїм студентам таке запитання:
— Усе, що існує, створено Богом?
Один студент сміливо відповів:
— Так, створено Богом.
— Бог створив усе? — запитав професор.
— Так, сер, — відповів студент.
Професор запитав:
— Якщо Бог створив усе, отже Бог створив зло, адже воно існує. І згідно з тим принципом, що наші справи визначають нас самих, отже Бог є зло.
Студент притих, почувши таку відповідь. Професор був дуже задоволений собою. Він похвалився студентам, що він іще раз довів, що віра в Бога — це міф.
Іще один студент підняв руку й сказав:
—Дозвольте поставити вам питання, професоре?
— Звісно, — відповів той.
Студент устав і запитав:
— Професоре, холод існує?
— Що за запитання? Звісно, існує. Тобі ніколи не було холодно?
Студенти засміялися над запитанням юнака. А він відповів:
— Насправді, сер, холоду не існує. Відповідно до законів фізики, те, що ми вважаємо холодом, насправді є відсутністю тепла. Людину чи річ можна вивчити щодо того, чи має вона чи передає енергію. Абсолютний нуль (-460 градусів за Фаренгейтом) є повною відсутністю тепла. Уся матерія стає інертною й нездатною реагувати за цієї температури. Холоду не існує. Ми створили це слово для опису того, що ми відчуваємо в разі відсутності тепла.
Студент продовжив:
— Професоре, темрява існує?
— Ясна річ, існує.
— Ви знову не маєте рації, сер. Темряви також не існує. Темрява насправді є відсутністю світла. Ми можемо вивчити світло, але не темряву. Ми можемо використовувати призму Ньютона, щоб розкласти біле світло на безліч кольорів і вивчити різні довжини хвиль кожного кольору. Ви не можете виміряти темряву. Простий промінь світла може увірватися у світ темряви й освітити його. Як ви можете дізнатися, наскільки темним є якийсь простір? Ви вимірюєте, яку кількість світла представлено. Чи не так? Темрява — це поняття, яке людина використовує, щоб описати, що відбувається в разі відсутності світла.
Потім молодий чоловік запитав професора:
— Сер, зло існує?
На цей раз невпевнено професор відповів:
— Звісно, як я вже сказав. Ми бачимо його щодня. Жорстокість між людьми, безліч злочинів і насильства по всьому світу. Ці приклади не що інше, як прояв зла.
На це студент відповів:
— Зла не існує, сер, чи, принаймні, його не існує для нього самого. Зло — це просто відсутність Бога. Воно схоже на темряву й холод: слово, створене людиною, щоб описати відсутність Бога. Бог не створював зла. Зло — це не віра чи любов, які існують, як світло й тепло. Зло — це наслідок відсутності в серці людини Божественної любові. Це на кшталт холоду, який настає, коли немає тепла, чи на зразок темряви, яка встановлюється, коли немає світла.
Ім’я студента було — Альберт Ейнштейн.