РЕПОРТАЖІ З «БДЖОЛИНОЇ АМБУЛАТОРІЇ»

Поділитися:
РЕПОРТАЖІ З «БДЖОЛИНОЇ АМБУЛАТОРІЇ»

У 2000 році я переніс інсульт. Після тривалого лікування лікар порадив мені зайнятися бджолярством. Щоразу, коли я збирався на пасіку, рідні нагадували, щоб не забув узяти з собою пігулки для зниження артеріального тиску. Через деякий час я зауважив, що став набагато менше приймати ліків. Тиск поступово стабілізувався. Я помітив, що мені стає легше від ароматного повітря вулика й укусів бджіл. Прийшла ідея, що потрібно цілеспрямовано проводити собі сеанси дихання концентрованим повітрям з вулика. Для цього я забив чотири кілки над вуликом, накрив поліетиленовою плівкою. Отримав непоганий ефект. Потім вирішив збудувати над вуликом щось схоже на будиночок. Підібрав 2 вулики, двометрові лежаки, спорудив вулик-лежанку. Лікувальні властивості свого вулика я перевірив на собі. А згодом про¬вести ніч у цьому вулику було багато охочих. Особливо гарного результату вдавалося досягти в разі поєднання лежання на вулику з прийомом бджолиних продуктів: вживаєш той чи той бджолиний продукт і лягаєш на вулик. Після того як я став ночувати у вулику, тривалість сну скоротилася на 2 години. До того ж уранці я відчував прилив сил та енергії, відчуття втоми повністю минало. Про тиск я забув. Про ліки також. Прагну якомога частіше проводити час у вулику. Таким цікавим власним досвідом з відновлення здоров’я поділився на конференції, присвяченій вуликотерапії, почесний пасічник України Петро Балаш з Чернігівщини. Насправді, ця інформація є надзвичайно важливою. Бо ще раз свідчить про унікальні можливості бджололікування у відновленні функцій організму в разі найрізноманітніших захворювань, навіть найтяжчих. З огляду на це, в усьому світі досліджують і розвивають нові напрямки апітерапії. Серед яких і вуликотерапію. Ця тема, як свідчать телефонні дзвінки та листи до редакції, надзвичайно цікавить читачів. Тому ми звернулися до завідувача відділу апітерапії Національного центру бджільництва «Інститут бджільництва імені Прокоповича» Олексія Пащенка з проханням розповісти про нові напрацювання в галузі бджололікування.

ПЕРШІ ВРАЖЕННЯ ПАЦІЄНТКИ

З Олексієм Олексійовичем зустрілися в його «бджолиній амбулаторії», у якій також є два вулики-лежанки. На одному з них щойно закінчився лікувальний сеанс. Ми попросили пані Тетяну розповісти, з якою проблемою вона звернулася до апітерапевта та про її враження від лікування бджолами. - Понад 20 років тому мені поставили діагноз «розсіяний склероз»,- розповідає жінка. -За цей час я безуспішно випробувала різні засоби, зокрема й гормональні препарати, які призначали мені лікарі. Однак стан погіршувався. Якось я прочитала в одній із газет розповідь жінки, яка, за її твердженням, вилікувала розсіяний склероз укусами бджіл. Через деякий час я побачила по телевізору американську передачу про можливості апітоксинотерапії (бджоловжалювання), в якій розповідали про успіхи в лікуванні розсіяного склерозу. І я стала шукати фахівців, які займаються апітерапією в Україні. Відверто кажучи, шукала довго. Бо їх не так багато. Рада, що мені вдалося знайти Олексія Пащенка. Окрім укусів бджіл, я проходжу сеанси вуликотерапії — лежу по 1 годині на вулику-лежанці. Я прийняла поки що лише 4 сеанси. Тому про результати в лікуванні основного захворювання говорити ще зарано. Однак поліпшення загального самопочуття вже відчула. Зокрема, вчора помітила, що читаю газету без окулярів, хоча останнім часом не могла цього робити. Отже, у мене поліпшився зір. -Крім того, - додає апітерапевт, - у Тетяни нормалізувалися артеріальний тиск і сон. Сподіваємося, що скоро почнеться поступове відновлення функцій, порушених унаслідок розсіяного склерозу. Адже апітерапія діє на організм комплексно, внаслідок чого відбувається регулювання всіх систем організму. Приміром, апітоксинотерапія, або бджоловжалювання (метод, який базується на введенні бджолиної отрути шляхом укусу бджіл у певні акупунктурні точки на тілі людини), відновлює нейрорегуляторні механізми в центральній нервовій системі, стимулює в ендокринній системі вироблення власних гормонів, поліпшує кровообіг тощо. На вулику-лежанці людину лікують 80 тисяч бджіл Один вулик-лежанка в «бджолиній амбулаторії» Олексія Пащенка сформовано з чотирьох вуликів, покритих по всій площині дошками з натурального дерева. Інший також об’єднує чотири вулики, але вони містяться в піраміді, яку надбудовано в узголів’ї дерев’яного ліжка. Перший стоїть у кімнаті, оздобленій натуральним деревом, другий — на подвір’ї, серед свіжого повітря та пахощів квітів. Вони мають свою специфіку. - У кожному вулику живе близько двадцяти тисяч бджіл. Тож під час сеансу людина взаємодіє відразу із 80 тисячами бджіл, - пояснює Олексій Олексійович.

ПРО ОСОБЛИВОСТІ ВУЛИКОТЕРАПІЇ

На чому базується вуликотерапія? По-перше. Це величезне біологічне магнітне поле, під дією якого відбувається вирівнювання порушень електромагнітного поля людини, внаслідок яких виникають різні захворювання. Отже, йдеться про вплив на весь організм. Зокрема, нормалізується артеріальний тиск, поліпшується судинний, серцевий і мозковий кровообіг, зовнішнє дихання, знімається спазм і поліпшується тонус м’язів. Таким чином, відбувається природне оздоровення, без використання хімічних препаратів, які, окрім лікувальної, справляють ще й шкідливу дію на організм. По-друге. Вулик можна також розглядати як величезний інгаляційний пристрій, за допомогою якого людина може дихати чистим повітрям, антимікробними речовинами. Річ у тім, що бджоли постійно санують вулик, тому повітря в ньому абсолютно стерильне. Окрім того, воно насичене фітонцидами, прополісом, воском, тому є помічним у разі бронхітів, астми та інших хвороб дихальних шляхів. По-третє. Ще один важливий момент вуликотерапії – «бджолина медитація». Бджоли безперервно гудуть і вібрують крильцями (щоб випаровувати вологу з вулика). Ці звуки й рухи створюють певні вібрації, які розслаблюють і заспокоюють нервову систему. По-четверте. Своїми тільцями бджоли підтримують певну температуру у вулику, щоб зігріти розплід. Це тепло відчуває й людина, яка лежить зверху. І воно також має позитивний вплив на нервову, кровоносну, м’язову системи, створюючи умови для самокорегування функцій внутрішніх органів. Саме тому за годину перебування на вулику відбувається ефект відновлення всього організму. По-п’яте. Треба відзначити й вплив особливих біологічно активних імпульсів зародження нового життя — бджолиних личинок. Під їх дією запускаються регулятивні функції організму людини. По-шосте. Бджоли у вулику іонізують повітря. Відомо, що природні іони, потрапляючи в організм, борються з вільними радикалами, які ушкоджують клітини. Таким чином, вони сприяють процесам омолодження. Для відновлення всіх показників організму фахівці радять провести 10 процедур по 30-60 хвилин.

НЕ МАЄТЕ ПАСІКИ, ШУКАЙТЕ АПІТЕРАПЕВТА

З огляду на такий широкий спектр дії вуликотерапії та комплексний вплив бджолиних продуктів на організм людини, стає зрозумілим, чому лікарі радять тим, хто переніс інфаркт та інсульт, зайнятися бджолярством. Як показує практика, люди, які дослухалися до цієї поради фахівців, часто назавжди забували про хвороби. Звичайно, не кожен має змогу стати пасічником. Адже в міській квартирі вулика не поставиш. У цьому разі приходить на поміч апітерапія. - Приміром, один із пацієнтів, який успішно пролікувався з приводу аритмії, що розвинулася на тлі серцевої недостатності, як тільки помічає якісь неприємні серцеві відчуття, приїжджає на сеанс бджоловжалювання. Одного разу достатньо, щоб нормалізувати роботу цього органа, - розповідає Олексій Олексійович. Важливим є досвід лікування методом апітерапії бореліозу, який розвивається як ускладнення від укусів кліщів, що живуть на деревах і нападають на людину в травні-червні. У багатьох випадках неприємна зустріч із кліщами (зазвичай людина помічає, що вони присмокталися до її тіла випадково після прогулянок у лісі) закінчується легким переляком. Але буває, що після укусу кліща в організмі людини розвивається нейросептична інфекція. Це може проявлятися порушенням мовлення й координації рухів тіла, підвищенням температури, больовими синдромами. - До мене на лікування звернувся хворий, який понад 10 років мав бореліоз, - згадує лікар. - Після 2 курсів апітерапії в нього вперше нормалізувалися імунологічні показники — антитіла до борелії. Це свідчить про те, що організм звільнився від інфекції. Чоловік навіть зміг повернутися до роботи водія-далекобійника.

ЛІКИ З БДЖОЛИНОЇ АПТЕКИ

Окрім бджоловжалення та вуликотерапії, в арсеналі апітерапії широкий спектр різноманітних препаратів на основі бджолиних продуктів. Їх застосування також дає чудовий лікувально-оздоровчий ефект. Зокрема, «огнівку», або настоянку воскової молі, називають ще еліксиром життя. Бо вона також має універсальний вплив на організм: нормалізує імунні показники, стабілізує артеріальний тиск, позитивно впливає на серцевий ритм (призначається навіть у разі інфаркту міокарда), знижує рівень холестерину, поліпшує мозковий кровообіг, пам’ять, венозний кровообіг тощо. Якщо «огнівку» вживати кожні 2,5 години за перших ознак вірусних, інфекційних захворювань, вони відразу минуть. Широко відомі унікальні можливості цього засобу в лікуванні туберкульозу. Готується «огнівка» так. 5 г личинок воскової молі, зібраної зі старих сот (добре розвинутих) залити 50 г спирту. Настоювати 8-10 днів в темному месці за комнатної температури, щоденно періодично струшуючи. Процідити через ватний фільтр. Приймати по 15-20 крапель з водою 2 раза на день. «Трутневе молочко» - біологічний субстрат трутневих личинок, також є ефективним імунокоректором. А ще він нормалізує гормональний стан. Його застосовують у разі клімактеричних порушень, жіночої безплідності, малої рухливості сперматозоїдів у чоловіків. Трутневе молочко приймають у вигляді медових сумішей (у пропорції 1:1), які зберігають у морозильній камері (по 1 ч. л. на день (зранку), курс — 3-4 тижні). - Що стосується популярної серед бджолярів настоянки бджолиного підмору (тілець мертвих бджіл), то клінічних досліджень щодо впливу на людський організм цього засобу офіційна медицина поки що не проводила,-зауважує Олексій Олексійович. - Тож вона належить до арсеналу народної медицини, яка використовує її для лікування хвороб опорно-рухового апарату, зокрема артритів, остеохондрозу. З цією метою її застосовують у вигляді розтирань та компресів. Головної діючою речовиною настоянки є гепаринові сполуки, які мають протизапальні властивості, поліпшують місцевий кровообіг. Крім того, вона може містити фракції бджолиної отрути, яка також має виражені протизапальні властивості. Народні цілителі рекомендують настоянку бджолиного підмору для лікування аденоми простати. Мені доводилося чути схвальні відгуки від чоловіків, які вживали її з цією метою: поліпшувалося сечовипускання, зменшувалася частота позивів, зникав біль. Настоянка воскової молі готується в пропорції 10-20 г тілець мертвих бджіл на 100 г 40-50 С горілки, настояти 10 днів. До речі, під час приготування різноманітних спиртових настоянок краще використовувати не 70, а 40-50% спирт. Доведено, що 70% спирт добре консервує, а 40-50% - повніше витягує з сировини діючі речовини. Перед приготуванням тільця мертвих бджіл потрібно висушити, а після цього подрібнити на кавомолці. Це також сприятиме високій екстракції діючої речовини. Усередину народна медицина радить приймати цей засіб (добова доза визначається з розрахунку 1 крапля на 1 кг маси тіла й ділиться на 2-3 прийоми) протягом 3-4 тижнів, після цього роблять перерву на 10 днів і курс повторюють. Є ще один метод застосування: приймають 3 місяці, роблять місячну перерву, після цього курс повторюють. Однак хочу застерегти. Тим, хто бажає внутрішньо приймати настоянку бджолиного підмору, потрібно переконатися, що її виготовлено з якісної сировини. Тобто бджоли померли не від хвороб, а тому, що минув термін їхнього життя (він триває 35 днів). Широко відомі й інші дивовижні за своєю дією бджолині продукти: маточне молочко, прополіс, бджолині обніжки, перга, віск. Кожен із них заслуговує на окрему розповідь на сторінках газети. Адже апітерапію, як один з найефективніших природних методів лікування, потрібно пропагувати і серед лікарів, і серед пересічних громадян.

Мирослава ЩЕРБА,