РОСЛИННІ НАСТОЯНКИ Й ХАРЧУВАННЯ ЗА САРКОЇДОЗУ ЛЕГЕНІВ

Поділитися:
РОСЛИННІ НАСТОЯНКИ Й ХАРЧУВАННЯ ЗА САРКОЇДОЗУ ЛЕГЕНІВ
Моя близька людина має саркоїдоз легенів. Медикаментозне лікування результатів не дало. Що може порадити народна медицина?
З повагою Ніна Григорівна.
м. Конотоп Сумської обл.
 
Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.
 
Саркоїдоз легенів можна назвати доброякісним лімфогранулематозом. Захворювання вирізняється великою розмаїтістю симптомів: від поганого самопочуття (висока температура тіла, задишка, біль у грудях, суглобах) до повної їхньої відсутності. Спричинюють виникнення захворювання стреси, тривалі хронічні захворювання, переохолодження. Офіційна медицина для лікування саркоїдозу пропонує лише тривалу гормонотерапію.
Лікування засобами народної медицини рекомендую починати з прийому настоянки кореня аконіту джунгарського, який має розсмоктувальну дію. Спиртову настоянку готують із розрахунку 1:10 (70% спирт), настоюють 3 тижні. Приймають усередину за схемою: від 1 до 10 крапель тричі на день та у зворотному порядку – від 10 до 1. Найкраще приймати натще, до обіду і за 1-1,5 години до сну. Додавати настоянку ліпше в третину склянки відвару м’яти. Потім семиденна перерва, з обов’язковим очищенням організму.
До внутрішнього прийому потрібно додати й зовнішнє застосування цієї настоянки на ділянку бронхів. Настоянку легкими масажними рухами втирають у грудну клітку, при цьому добове дозування не повинно перевищувати 25 крапель. Після чого хворе місце потрібно обгорнути фланеллю на 2 години.
Одночасно з настоянкою аконіту приймають настоянку кореня ферули. Спиртову настоянку готують із розрахунку 1:10 (70% спирт), настоюють 3 тижні, приймають по 25 крапель із третиною склянки води тричі на день до їди. Зауважте: приймати настоянки аконіту й ферули треба таким чином, щоб перерва між їхніми прийомами становила не менш як одну годину.
За саркоїдозу спостерігається порушення обміну кремнію, тому рекомендую приймати водний екстракт медунки (1:10). Він має не тільки протизапальну, а й знеболювальну дію. Приймати по третині склянки тричі на день хоча б два дні на тиждень.
Також потрібно використовувати в лікуванні ісландський мох або, ще краще, – мох Уснея. Він є найдієвішим протизапальним, загоювальним засобом. Столову ложку моху заливають 0,5 л води, доводять до кипіння, настоюють на водяній бані 40 хв, охолоджують, проціджують. Приймають по 0,5 склянки тричі на день.
Приготуйте також порошок з листя омели білої, змішайте в рівній кількості з медом, скачайте маленькі кульки діаметром приблизно 0,5 см. Приймайте по 3 кульки двічі на день. Обов’язково стежте за артеріальним тиском.
Для заповнення енергії легенів використовують: корінь солодки, мед і плоди обліпихи. Щоб підтримати захисні сили організму, потрібно приймати аралію маньчжурську й левзею сафлороподібну. Зазвичай готові екстракти або настоянки продають в аптеках. Їх приймають по 25 крапель тричі на день. Наведені рецепти потрібно чергувати через 1,5-2 місяці.
У процесі лікування, крім вітамінів, рекомендую використовувати в харчуванні цибулю, часник, вівсяну й гречану каші. І на закінчення хочу сказати, що, незважаючи на відсутність симптомів, лікування потрібно продовжувати не менш як 6 місяців.