РОЗКРИТТЯ ЦЕНТРУ ЛЮБОВІ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ СЕРЦЯ

Поділитися:
Розкриття центру любові для порятунку серця

Серце – це дивовижний трудівник у нашій грудній клітці. Воно асоціюється із символом самого життя, але в реаліях все частіше стає причиною смерті. Згідно зі статистикою, серцево-судинні хвороби посідають перше місце серед причин   смертності. Це - інфаркти, інсульти, порушення ритму серця, серцева недостатність. Ці захворювання з’являються на тлі нездорового способу життя: куріння, зловживання алкоголем, споживання жирної «холестеринової» їжі, малорухливого способу життя, невміння справлятися зі стресами. Учення йоги та аюрведи цей перелік причин хвороб серця доповнює, ще й нестачею любові в нашому житті, невмінням її проявляти, через що блокується серцевий центр і серцево-судинна система не отримує достатньо енергії для життя. Як збалансувати свій енергетичний і фізіологічний потенціал, щоб профілактувати хвороби серця й жити в любові  – цінні рекомендації від керівника студії йоги, практика з 10-річним стажем, майстра масажу та тілесних практик Юлії ЯКОВЕНКО.

Три ознаки заблокування Анахати

-Наш серцевий центр Анахата відповідає за роботу серця, здоров’я грудей, легень, але, окрім того, й за емоції та наш тип поведінки, які призводять до здоров’я чи недуг, успішного й радісного чи повного умовностей та обмежень життя. Тож що це за енергоцентр і як розпізнати, чи він у людини розкритий?

-Анахата розміщена посередині грудей, вона сполучає нижні й верхні енергетичні центри, матеріальне та  духовне. Людина, в якої ця чакра розкрита, живе в стані балансу та безумовної любові, яку дарує ближнім безкорисно, бо любов переповнює її. Вона почувається  й ходить вільно, груди розриті, спрямовані вперед. Це поєднання чудових якостей: відданості, розуміння, терпимості, милосердя, повага до чужого й свого життя. Такі люди, як наповнена чаша, живуть успішним і здоровим життям.         

Коли Анахата розбалансована, людина має низьку самооцінку, хворобливі прив’язаності, депресивна,  не довіряє нікому, бо не може довіряти й собі, вважає, що не заслуговує любові. Її почуття затиснуті в лещата, неначе заблоковані.
Визначити, чи закрита Анахата, можна за кількома ознаками. По-перше, якщо дихаєте животом або ключицями, а груди при цьому майже не задіяні  в процесі, тобто не розширюються під час  дихання.
По-друге, під час ходьби є скутість, закостенілість, можливий остеохондроз і сколіоз.
По-третє, таким людям важко обняти, торкнутися когось і щиро зізнатися в любові. У перспективі блокована чакра від емоційної скованості призводить і до фізіологічної, розвиваються найрізноманітніші захворювання органів, що межують  із цією чакрою, зокрема, й серця.

Зелене підтримає серцевий центр

-Як підтримати Анахату та нашу серцево-судинну систему за допомогою енергії продуктів?

-Цей центр  любить усе, що має зелений колір, її стихія – повітря. Тож вона - як саме життя й буяння природи, отож і сил їй додає рух та акцент в одязі та їжі на зеленому. 
Для активізації центру їжте побільше зелених овочів та фруктів: проростки пшениці, салат, зелені яблука, різні види капусти, листя кульбаби, кропиви, огірки, руколу. Надавайте перевагу свіжим, мінімально термічно обробленим продуктами, скажімо, салатам, які слід заправляти оліями.       

Крім цього, для серця  важливо дотримуватися режиму дня та здорового харчування. У кого вже є перші дзвіночки, що сигналізують про нездужання, слід вилучити з харчування каву, чай, тонізувальні напої, а також усе яскраве й гостре: спеції, приправи, оцет, консервацію, перець, солоне.  Контролюйте й кількість з’їденого.  Важливо не переїдати, це збільшує навантаження на серце, особливо шкідливо, якщо наїдаєтеся на ніч. Моя рекомендація: вставайте з-за столу з відчуттям, ніби трішки недоїли.

Не стримуйте емоції та носіть рожевий кварц

-Як повсякденно розвивати чакру Анахату, а отже й профілактувати появу серцево-судинних захворювань?

-Відкривають серцеву чакру  читання духовних книг, а також перебування на природі.  Треба хоча б раз на тиждень ходити на тривалі прогулянки та спостерігати за красою природи, милуватися зеленню: лежати на траві, дивитися, як вітер жене хмари по небу, грається з листям дерев.            

А також проявляйте емоції, скажімо, вийшли на природу й вилийте, викричіть усе, що накопичилося, все, що вас турбує, всі образи, негативні думки, невпевненість, у воду, ліс, небо. Якщо за собою помітили, що прагнете проявити гіперопіку над дітьми чи іншими людьми, й бачите, що вас забагато в чиємусь житті, тоді побудьте наодинці, навіть якщо дуже хочеться комусь зателефонувати й покерувати, не робіть цього, посидьте в тиші наодинці на природі, відчуваючи красу й повноту життя.        

Добре розкривають цю чакру щирі обійми та доторки, які створюють між людьми ауру довіри та щирих почуттів. Тож обнімайтеся з друзями, рідними, ходіть на масаж, під час якого дозвольте собі розслабитися та відчути  задоволення й довіру до людини, яка знімає напруження у вашому тілі.          

Навчіться й самі з любов’ю торкатися й приймати себе.  Із найпростішого й ефективного – самомасаж. Для цього скрутіть валик із грубого рушника й ляжте на нього спиною в ділянці серця. Таким чином створиться прогин у грудній клітці, вона розкриється, налагодиться глибоке дихання.  Лежачи в цій позиції, почергово  розводьте руки вверх і врізнобіч та за голову. Поки ви виконуєте ці нескладні вправи, валик ніжно пропрацьовує вашу спину.        

Ідеальним каменем, що посилює енергію Анахати, є рожевий кварц. Зробіть із ним кулон і носіть на грудях у ділянці серця. Камінь гоїтиме сердечні рани, сприятиме зціленню та профілактиці серцевих недуг. Із таким талісманом на грудях почнете відчувати безмежну любов до всього світу, на душі з'явиться благодать, умиротворення та спокій.

Комплекс  вправ на розкриття серцевого центру

-Як Ви зазначали, Анахата любить рух. Як за допомогою йоги та інших технік на фізичному рівні покращити її роботу та стан здоров’я прилеглих органів?

-Для цього важливо робити будь-які вправи, які відкривають грудну клітку: прогини назад, глибоке  дихання,  під час якого розкриваються груди, відчуваєте, що повітря, проходячи в легені, розсуває грудну клітку попереду та позаду між лопатками, розтягує грудний відділ хребта. Якщо у вас сидяча робота, то 4-5 разів на день робіть перерви на фізкультуру: присідайте, витягуйтеся, розтягуйтеся.          

У йозі є спеціальна крія кундаліні йоги, яку передав нам йогі Бхаджан, для розкриття серцевого центру та покращення роботи серцево-судинної системи. У процесі її виконання стежте за своїми відчуттями в тілі та емоціями. Якщо з’являється роздратування чи стривоженість, призупиніться, подихайте й продовжте виконання  вправ.

Та спершу перед заняттям співаємо дві мантри, кожну тричі.

1. «Онг Намо Гуру Дів Намо», що в перекладі «Я звертаюся до божественної мудрості»; таким чином ви просите своє вище Я спрямувати вас на використання знання та енергії, що виходять від космічного Я. Співаючи цю мантру, треба сидіти з прямим хребтом, долоні рук складено так, щоб великі пальці торкалися груднини.

2. «Ат Гурей Наме, Джугад Гурей Наме, Сат Гурей наме
Сірі Гуру Девей наме». Це захисна мантра, під час її виконання вона оточує ауру захисним світлом. Мантра означає: «Я вклоняюся великому Гуру, що веде  свідомість, я кланяюся віковій мудрості, я вклоняюся істинній мудрості, величі невидимої мудрості». Потому можна виконувати крію.

1.Станьте рівно, з’єднайте руки в молитовну мудру на грудях. Натискуйте долонями одну на одну до відчуття напруження у верхній частині спини - 3 хв. Дихайте Диханням вогню (швидке дихання носом, легкий вдих з акцентом на видиху, 1 секунда -  1 видих).

2.Стоячи,  легко стисніть пальці на руках у кулаки. Почніть почергово з видихом викидати руки вперед, щоб вони повністю розпрямлялися. Одна рука вперед, а друга назад, згинається в лікті. Рухайтеся швидко протягом 3 хв, щоб дихання було швидким, як під час  виконання попередньої вправи. Очі розплющені, дивляться вперед. Потому вдихніть, затримайте подих на 5 сек. І дуже стиснувши кулаки, спрямуйте лікті назад, стисніть ще на 5 сек м’язи стегон. Із видихом розслабтеся.

3.Стоячи, прямі руки піднімайте почергово вгору та вниз, пальці разом, дещо напружені. Піднімаєте руки на вдиху, опускаєте на видиху. Виконуєте вправу 2 хв, потому потягніться руками догори й розслабтеся.

4.Сядьте в позу зі схрещеними ногами, спина рівна. Переплетіть пальці рук так, щоб долоні були повернуті донизу, а великі пальці торкалися один одного подушечками, кисті руки  тримаєте за 10 см від тіла, паралельно до підлоги. Із вдихом піднімайте руки на рівень горла, а з видихом опускайте на рівень пупа. Робите це за швидкого дихання, як у попередніх вправах, - 3 хв.

5.Сидячи в попередній позі, зігніть руки в ліктях так, щоб долоні були на рівні обличчя. Напіврозплющте очі, зосередивши погляд на підборідді. Почніть подумки начитувати мантру «Са Та На Ма»,  на кожному зі складів роблячи нову мудру.
На склад Са зводимо великий і вказівний пальці (мал. 5.1), Та – великий і середній пальці (мал. 5.2), На – великий і підмізинний пальці (мал. 5.3), Ма – великий і мізинець (мал. 5.4).  Робите повільно, адже на одному видиху читаємо всю  мантру з мудрами, те саме на видиху. Так робимо  3-5 хв.

6.У цій же сидячій позі кладете ліву руку на ліве коліно, а вказівним пальцем правої закриваєте праву ніздрю. Протягом 10 сек робите вдих через ліву ніздрю, а видих теж 10 сек через рот, округлений у формі літери О. Так дихайте 3 хв.
Потім опустіть праву руку на праве коліно, сидіть розслаблено з рівною спиною, спостерігаючи відчуття в тілі, протягом 2 хв.

Медитація, що нормалізує всі біоритми

Потому протягом 10 хв зробіть  медитацію внутрішньої тиші, яка нормалізує всі біоритми тіла. Сидячи в простій позі з рівною спиною та схрещеними ногами, з’єднайте руки в мудру Лотоса, тобто, торкаючись великими пальцями правої та лівої руки та мізинцями один до одного, решта пальців розведені в боки.

Мудру тримаємо за 10 см від серцевого центру. Дихання повільне й глибоке. Погляд сфокусовано на кінчиках великих пальців. Концентруйтеся лише на відчутті того, як повітря на видиху торкається подушечок пальців рук.
Наприкінці медитації повторіть 12 разів таку афірмацію, що розкриває Анахату чакру: «Моє життя наповнене любов’ю, я є любов». Потому на вдиху подумки з почуттям промовляєте: «Я люблю Бога», а на видиху «Бог любить мене».

У кінці заняття тричі протяжно співаємо мантру «Сат Нам» – в перекладі «Я є істина». (Сат проспівуємо у 8 разів довше за Нам). Ця мантра сприятиме врівноваженню ментальної енергії, дає вам відчуття реальності. Коли ви співаєте цю мантру, нехай ваш розум розшириться до нескінченності» й пам'ятайте, що на початку було Слово й воно було - Бог. Цей Бог, це слово живе всередині нас, і ви існуєте як його прояв.

Підготувала Валентина  Берник.

Контролюйте  з’їдене.  Важливо не переїдати, це збільшує навантаження на серце, особливо шкідливо, якщо наїдаєтеся на ніч. Моя рекомендація: вставайте з-за столу з відчуттям, ніби трішки недоїли.

Афірмація, що розкриває Анахату чакру: «Моє життя наповнене любов’ю, я є любов».  Потому на вдиху подумки з почуттям промовляєте: «Я люблю Бога», а на видиху «Бог любить мене».

Важливо робити будь-які вправи, які відкривають грудну клітку: прогини назад, глибоке  дихання,  під час якого розкриваються груди, відчуваєте, що повітря, проходячи в легені, розсуває грудну клітку попереду та позаду між лопатками, розтягує грудний відділ хребта