РОЗТЯЖКИ У ПІДЛІТКІВ БУВАЮТЬ ЧЕРЕЗ ПРИСКОРЕНИЙ РІСТ

Поділитися:
РОЗТЯЖКИ У ПІДЛІТКІВ БУВАЮТЬ ЧЕРЕЗ ПРИСКОРЕНИЙ РІСТ

У сина-підлітка розтяжки на спині,, спортом він не займається, фізично не перевантажений. І хоча вони не болять, я хвилююся, чи не є це ознакою якогось серйозного захворювання.
З повагою Олена М.
м. Макарів.

Лист коментує директор клубу «Здоров-є» лікар, фітотерапевт, дієтолог Борис СКАЧКО.
Таке нерідко трапляється в підлітків у перехідному періоді, коли змінюється гормональний фон і різко прискорюється ріст. Тож насамперед дитині треба забезпечити повноцінне харчування, яке б допомогло організму встигати за своїм ростом, будувати нові клітини. У таких випадках бувають проблеми з серцем, яке не встигає перекачувати кров у зв’язку зі швидким ростом.  У дівчаток можуть бути пов'язані з цим депресії, на грудях з’являються розтяжки тощо. Таким підліткам потрібно зменшити надмірні фізичні навантаження, зокрема відмовитися від регулярних занять у тренажерних залах тощо.
Режим харчування має бути 4-5 разів на день і не рідше. Для формування сполучних тканин шкіри, кісток корисно їсти сало зі шкуркою, яка вже сама є суцільною сполучною тканиною, холодець. У холодець зазвичай кладуть свинячі ракотиці, гребінці з півня чи курки, лапи, голови риби, з яких виварюється сполучна тканина і застигає у вигляді желе. Саме воно і є «будівельним» матеріалом для кісток, хрящів і шкіри. Щодо місцевого впливу на шкіри, то перед цим треба її розпарити (наприклад, у бані), тільки тоді змащувати холодним жиром, який гарно всотується у гаряче розпарене тіло. Проте найліпше потрібні для регенерації шкіри вітаміни А, Е і D вживати з продуктами, зокрема, морквою, горіхами, обліпихою, гарбузом тощо. 

передплата