Одним із найдоступніших і найефективніших методів відновлення роботи всіх внутрішніх органів, звільнення від різних захворювань є старослов’янський масаж живота, чи масаж внутрішніх органів.
Нагадаємо, що метод базується на усуненні застійних явищ в органах, нормалізації лімфо- та кровообігу, внаслідок чого внутрішні системи звільняються від токсинів і отримують потрібні їм живильні елементи й кисень.
У такий спосіб людина позбувається багатьох захворювань практично всіх систем організму: холециститу, панкреатиту, виразкової хвороби шлунка, захворювань нирок і сечового міхура, жіночих та чоловічих статевих органів. Також відновлюється ритм серця, нормалізується артеріальний тиск, зникає біль у хребті та суглобах тощо.
Звісно, щоб досягти найбільшого ефекту у відновленні здоров’я, слід звертатися до фахівця. Але з оздоровчою метою, для боротьби з хронічними захворюваннями, а також для омолодження організму людина може займатися самомасажем внутрішніх органів. Про це розповідає лікар народної медицини Володимир Гуртовий, який має величезний досвід роботи з методом старослов’янського масажу, дивовижні результати його застосування.
Нещодавно одна з моїх постійних пацієнток розповіла, що завдяки щоденному погладжуванню живота за годинниковою стрілкою впродовж 15 хвилин вона позбулася закрепів, у неї зникли проблеми з випорожненням сечового міхура. Я її похвалив. Адже нормалізація системи виділення з організму продуктів відходів - доконечна умова для відновлення здоров’я.
Не менш приємно, коли мої пацієнти не шкодують часу для самомасажу внутрішніх органів, якого я їх навчив. І в такий спосіб позбуваються серйозних недуг: холециститу, панкреатиту, гастриту, виразкової хвороби, жовчно- та сечокам’яної хвороб, відновлюють функції репродуктивних органів, підтримують у нормі артеріальний тиск, ритм серця тощо. У них поліпшується загальне самопочуття, зміцнюється імунітет (адже в кишечнику міститься 70% імунних клітин), організм омолоджується (печінка й нирки починають якісно виводити всі токсини), змінюється стан шкіри.
Самомасаж живота потрібно починати з легкого погладжування живота рукою за годинниковою стрілкою: 1-3 хвилини. Так ми розслаблюємо передню черевну стінку, посилюємо кровообіг, готуємо внутрішні органи до роботи з ними. Потім за годинниковою стрілкою починаємо обтискувати зони живота, які є проекцією внутрішніх органів.
Починаємо з зони жовчного міхура й печінки (праве підребер’я). Допомагаємо їм звільнитися від застояної жовчі та крові, а отже, від шлаків і токсинів.
Потім пересуваємо руки в зону цибулини дванадцятипалої кишки. Її можна визначити так: подумки провести лінію від пупка до правого плеча (через правий сосок), потім нижній відтинок цієї лінії (від нижнього ребра до пупка) поділити на три частини. Цибулина дванадцятипалої кишки міститься на відстані двох третіх цього відтинку. У цьому місці сходяться протоки жовчного міхура й підшлункової залози, обтискування допоможе відкрити їх, звільнивши від застою жовчі й соків підшлункової залози.
Після цього обтискуємо підшлункову залозу (ліве під ребер’я), запускаючи в ній обмінні процеси, й переходимо до проекції шлунка: на 2-3 см вище пупка. Масаж шлунка сприяє нормалізації процесу виділення шлункового соку, а отже ― травлення.
Наступний етап - низхідний відділ кишечнику (потрібно обтискувати від лівого підребер’я вниз до клубової кістки), у ньому відбувається завершення травлення й починають формуватися калові маси. Запальні й застійні явища в цьому відділі призводять до виникнення закрепів, проносів, здуття живота та інших прикрощів.
Потім обтискуємо ділянку сигмоподібної кишки (вздовж клубової кістки). Тут відбувається всмоктування з їжі великої кількості рідини, збагаченої живильними речовинами.
Після цього працюємо з лівою ниркою. Для цього ліву руку підкладаємо під спину (долонею до спини) в зоні нирки, а другою рукою тиснемо на нирку через живіт. Це допомагає відновити функції нирок - одного з головних видільних органів організму.
Потім настає черга зони сечового міхура (потрібно обтискувати під лобковою кісткою). Якщо в ньому відчувається болючість - це свідчить про наявність у ньому чи в сечоводах запальних процесів і про небезпеку потрапляння інфекції до нирок. Самомасаж, а також настої лікарських трав допоможуть виправити ситуацію.
Наступна зона - ділянка сліпої кишки (уздовж правої клубової кістки). Це місце переходу товстої кишки в тонку. У цій зоні розміщений апендикс. Під час першого масажу люди в більшості випадків відчувають у цьому місці виражений біль. Тут найбільше накопичується газів, застоюється та гниє їжа, виникає коліт. У більшості випадків це і є причиною запалення апендикса. Масаж внутрішніх органів дає змогу позбутися цієї проблеми й уникнути гострого апендициту.
Потім обтискуємо праву нирку за тією ж методикою, що й ліву, і переходимо на ділянку висхідної кишки (від клубової кістки вгору до правого підребер’я). Потім через пупкове кільце (зона пупа) працюємо з тонкою кишкою, яка відіграє величезну роль у процесі травлення, засвоєнні багатьох важливих для організму речовин.
Після цього дістаємося до органів малого таза: матка, труби, яєчники (в жінок), передміхурова залоза й сечоводи (в чоловіків). Для цього обтискуємо низ живота та зону, що міститься під лобковою кісткою. Усуваючи застійні явища в цих органах, нормалізуючи кровообіг у них, ми проводимо профілактику виникнення фіброміом, кіст, аденоми, запальних процесів, утворення конкрементів у вигляді піску й каміння, а якщо вони вже виникли, сприяємо їх зменшенню й цілковитому зникненню.
Крім того, завдяки обтискуванню органів малого таза нормалізуються менструальні цикли (зникає болючість, мізерність чи, навпаки, рясність кровотеч). Цей метод допомагає позбутися діагнозу «неплідність».
Якщо вам важко розібратися з місцерозташуванням органів, подивіться на малюнки з анатомії людини чи просто робіть масаж по спіралі за годинниковою стрілкою, починаючи з правого підребер’я й закінчуючи в зоні пупкового кільця, як показано на малюнку (мал. 1).
Для проведення самомасажу потрібно лягти на спину, зігнувши ноги в колінах, щоб живіт був розслаблений. Одну руку покласти на обтискувану ділянку, а другу - поверх неї, натискаючи. Якщо в якомусь місці відчувається напруження чи виникає біль, потрібно його «продихати» за допомогою діафрагмального дихання: глибоко вдихнути, на видиху ніби виштовхуючи руки животом у зоні ураженої ділянки. Так зробити кілька разів, працюючи з болючою зоною кілька хвилин. Якщо біль не минає (так буває в разі значних затисків і застоїв), болючу ділянку треба облишити й рухатися далі, повернувшись до неї під час наступного підходу.
У процесі самомасажу живота слід зробити кілька кіл. Тривалість процедури може становити від 15 хвилин до 1 години.
Самомасаж найліпше проводити зранку, відразу після пробудження, коли людина найбільш розслаблена. Після цього потрібно випити склянку теплої води й трохи згодом поснідати.
Протипоказаннями до масажу живота є тромбоз та хвороби на стадії загострення.
Бажаю вам міцного здоров’я й гарного настрою. Самомасаж живота допоможе цього досягти.