Приємне хвилювання, захоплення і безмежну ніжність викликають вагітна (адже носить у собі нове життя) та мати, яка годує груддю немовля (адже це прояв любові і піклування про здоров’я малюка). Саме в лоні матері та в перші місяці життя дитини закладаються основи її гармонійного розвитку, виробляється захист від хвороб і негативного впливу навколишнього середовища. Від того, якою мікрофлорою заселена «перша домівка» дитини, залежить її подальше здоров’я. Українські вчені довели і підтвердили на практиці, що застосовуючи мультипробіотики (препарати, що нормалізують внутрішній стан організму), мати може забезпечити комфорт і спокій собі і своєму малюкові. Дізнаймося, в чому особливість застосування мультипробіотиків, як «готується» дитя до появи на світ, як бореться з мікробами, які атакують беззахисний організм зсередини і ззовні, і поступово пристосовується до нового життя.
«ЗНАЙОМСТВО» З НАВКОЛИШНІМ СВІТОМ
Внутрішньоутробна дитина отримує потрібні поживні речовини через плаценту (орган зв’язку дитини з материнським тілом під час внутрішньоутробного розвитку; дитяче місце). Ці речовини надходять у кров плода готовими для засвоєння (про це піклується організм матері), його органи травлення поки що «відпочивають», вони стерильні і недоступні мікробам. «Знайомство» з навколишнім світом, і зокрема мікроорганізмами, які вирують довкола, відбувається, коли новонароджена дитина проходить через пологові шляхи. Тоді її організм заселяється мікрофлорою матері, яка найбільш близька немовляті і може протистояти патогенній (що спричиняє хвороби) мікрофлорі. Саме мікрофлора організму матері є одним зі значущих чинників, що може запобігти перинатальній патології, адже в цей період існує високий ризик розвитку в різних органах інфекційно-запальних захворювань, лікування яких пов’язане з чималими труднощами через небезпеку ушкодження внутрішньоутробної дитини. Убезпечити матір і дитя від багатьох проблем допоможе вітчизняний мультипробіотик «Симбітер» науково-виробничої компанії «О.Д. Пролісок». Він є біомасою живих клітин симбіотичного комплексу (який не має патогенних властивостей, тобто за певних несприятливих умов не спричинює захворювання) найбільш фізіологічних для організму бактерій та їх цінних метаболітів (коротколанцюгових жирних кислот, вітамінів, ферментів, полісахаридів, незамінних амінокислот тощо). Мультипробіотики мають широкий спектр оздоровчих властивостей, здійснюють позитивний вплив як на організм у цілому, так і на окремі органи та системи, характеризуються відсутністю побічних явищ і звикання в разі довготривалого застосування. Ці властивості надзвичайно важливі і після народження дитини, адже тоді організм матері продовжує піклуватися про дитя — виробляє грудне молоко, яке ідеально пристосоване для годування і є основним джерелом формування нормальної мікрофлори кишківника малюка. Але тепер немовля вчиться «працювати» самостійно, а саме: отримувати з молока корисні речовини, поступово його травний тракт заселяється потрібними мікроорганізмами. Це тривалий процес, оскільки органи, що беруть участь у перетравленні їжі, ще недостатньо розвинуті, а обмін речовин відбувається надзвичайно швидко. Щоб підтримати дитячий організм, допомогти уникнути розвитку багатьох хвороб та їх ускладнень, поступово природно пристосуватися до життя, і створено мультипробіотик «Симбітер».
НЕБЕЗПЕКИ, ЩО ЧАТУЮТЬ НА НЕМОВЛЯ
Мікрофлора, яка захищає організм і сприяє злагодженій роботі органів і систем, не завжди формується легко. Є ризики, що перешкоджають її нормальному становленню: ускладнений перебіг вагітності; інфекції матері в пологах (ендометрит, пієлонефрит тощо); інфекції пологових шляхів (носійство стрептокока групи В, кандидоз, генітальний герпес тощо), бактеріальний вагіноз, акушерські втручання в пологах (часті дослідження піхви, накладання акушерських щипців, кесарів розтин); вигодовування молочними сумішами; перебування дитини окремо від матері; передчасне народження, використання антибіотиків та інших лікарських препаратів тощо. Усе це порушує внутрішній баланс і зумовлює дисбіози (негативні зміни мікрофлори), наслідком яких є цілий каскад серйозних патологічних змін в організмі матері та дитини. Мати повинна чітко усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє малюка. Один із важливих кроків до здоров’я — подбати про те, щоб мікроби, які заселяють організм матері та дитини, були не ворогами, а друзями. Захистить малюка або в разі захворювання допоможе ефективно його подолати мультипробіотик «Симбітер», який вирізняється різноплановою активністю, ефективно відновлює склад та функції нормальної мікрофлори.
ФУНКЦІЇ МІКРОФЛОРИ
У перші місяці життя травний тракт немовляти активно заселяється мікроорганізмами. У разі природного вигодовування в кишківнику переважає біфідум- та лактофлора, у невеликій кількості є кишкова паличка, ацидофільні та інші бактерії. Зі зміною характеру вигодовування (введення підгодовування) кишківник активніше заселяється кишковою паличкою (вона переважає в дітей, які перебувають на змішаному або штучному вигодовуванні). Деякі види кишкової палички є умовно-патогенними, тобто за певних умов (порушення режиму годування, помилки в харчуванні та догляді) здатні спричинити розлади травлення й інші хвороби. Нормальна мікрофлора травного тракту виконує три важливі функції. Вона бере участь у травленні, сприяє засвоєнню їжі; здійснює синтез вітамінів В1, В2, В6, В12, РР, К і біотину; захищає організм від розмноження хвороботворних мікробів. Якщо біфідобактерій недостатньо, відбувається пригнічення захисних сил організму, оскільки порушуються процес травлення, всмоктування і всі види обміну речовин. Зокрема, знижується засвоєння кальцію, вітаміну К, страждає вітаміносинтезувальна функція мікрофлори кишківника. Тому надзвичайно важливо підтримувати фізіологічну мікрофлору малюка в нормі. Розуміючи це, фахівці науково-виробничої компанії «О.Д. Пролісок» пройшли довгий шлях проб і відкриттів, щоб запропонувати матерям і дітям препарат «Симбітер», який за своїми властивостями можна назвати справжнім дивом.
ПРОБІОТИКИ ПРИБОРКУЮТЬ ХВОРОБИ
Саме мультипробіотикам (препаратам, у складі яких містяться живі мікроорганізми та/або продукти їх обміну) відводиться велике значення в становленні та збереженні мікрофлори. Дитячий організм (особливо першого року життя) надзвичайно чутливий до будь-якого впливу і потребує постійного захисту. Зміцнять організм пробіотики, адже їх головна функція — збалансувати всі види внутрішньої мікрофлори, яка відіграє особливу роль для здоров’я органів та систем. На підтвердження цих слів наведемо такий факт. В Італії проводилися дослідження дії пробіотиків у недоношених немовлят, народжених із масою тіла близько 1500 грамів (усього 585 немовлят). Для їх вигодовування використовували суміш, збагачену лактобактеріями (Lactobacillus GG). Порівняно з групою плацебо (яка приймала препарат, що не мав ніяких цілющих властивостей) розвиток некротичного ентероколіту та сепсису в новонароджених, які отримували лактобактерії, значно загальмувався, вдалося уникнути ускладнень і смертності. Численними клінічними дослідженнями, зокрема, українських учених, було доведено, що пробіотики нормалізують різні рівні імунної системи — як місцевий імунітет слизових оболонок, так і загальний імунітет.
ЩОБ МАЛЮКУ БУЛО ЗАТИШНО
Допоможе малюку пристосовуватися до життя з його підводним камінням (патогенними мікробами) і впевненіше оволодівати потрібними навичками співіснування з навколишнім світом вітчизняний мультипробіотик «Симбітер». Перевага його застосування в тому, що він абсолютно безпечний, швидко діє, містить основні корисні бактерії (лактобактерії, біфідобактерії, пропіоновокислі бактерії), годиться і для профілактики, і для лікування захворювань новонароджених. З метою профілактики мультипробіотик «Симбітер» застосовували в новонароджених з перинатальною патологією (перинатальною патологією називають захворювання дитини, що мають зв’язок зі станом здоров’я матері, перебігом вагітності та пологів і виникають у перинатальний період, який триває з 22-го тижня внутрішньоутробного розвитку до перших семи днів життя або більше в недоношених дітей), які отримували лікування у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених, виходжування недоношених дітей. Саме цей мультипробіотик було обрано з огляду на різноманітний склад мікроорганізмів. Результати дослідження показали, що в новонароджених, які приймали «Симбітер», розвиток таких небезпечних захворювань, як некротичний ентероколіт, сепсис, пневмонія, значно знизився. «Симбітер» дієвий у разі дисбіозів у дітей до 3 років, у тому числі новонароджених. Препарат призначають для запобігання та усунення дисбіотичних порушень у новонароджених. Особливо треба використовувати мультипробіотики протягом перших 3 місяців життя малюка, коли процес формування мікробної системи відбувається найбільш інтенсивно й існує високий ризик його порушення. Препарат ефективний у разі гострих кишкових інфекцій, анемії, алергійних захворювань, у тому числі атопічного дерматиту. Застосування мультипробіотика «Симбітер» бажано рекомендувати жінкам на етапі планування сім’ї, вагітності та годування груддю, що дає можливість поліпшити біоценоз організму матері та новонародженої дитини. Ефективно застосовувати препарат у немовлят із дуже малою масою тіла, у новонароджених групи ризику та здорових немовлят за відсутності грудного вигодовування, оскільки він позитивно впливає на стан їхнього здоров’я та розвитку. Мультипробіотик можна вживати вже в перші 24 години життя або додавати в годування протягом 1-го тижня. Тривалість курсів — 14—28 днів.