СЕКРЕТНІ ЗНАННЯ ДОВГОЛІТТЯ ВІД ІНДІЙСЬКИХ ЙОГІВ

Поділитися:
Секретні знання довголіття від індійських йогів

Життя індійських йогів овіяне численними, на перший погляд, напівмістичними історіями. Свідки подій стверджували: ті можуть творити дива зі своїм тілом, самозцілюватися, жити сто й більше років, виглядаючи молодо та маючи енергію 18-річних юнаків.

У західному світі побутує думка, що секрети молодості й довголіття майстрів йоги криються в споживанні натуральних вегетаріанських продуктів, які не зашлаковують організм, фізичних вправах та вмінні спокійно й із оптимізмом ставитися до будь-якої життєвої ситуації.

Та по-справжньому пізнати секрети таємничого Сходу можна, лише живучи та переймаючи практики та стиль життя відомих йогінів. Нам пощастило зустріти таку людину. Це Радха Гірі — колишня, здавалося б, звичайна київська дівчина, а нині Мастер Сіддха-йоги й медитації, саньясі (черниця) стародавнього Духовного Ордена Джуна Акхари, що понад 10 років практикувала майстерність в індійських монастирях, пережила містичний досвід у найсакральніших місцях сили та отримала благословення від свого духовного наставника Пайлот Бабаджі на поширення ведичних знань.

Тож ми маємо унікальну можливість пізнати та попрактикувати золотий набір правил, що дарують шлях до довголіття без хвороб.

Ці правила універсальні та доступні багатьом. Головна умова: їх треба дотримуватися та практикувати постійно . Вони не лише дарують молодість і здоров’я, а й дають можливість краще пізнати себе, відчути новий смак від їжі, роботи тіла та енергій.

1. Майте мету в житті - справу, яка вас надихає, дає задоволення, сенс і мотивацію. Так, індійські йоги живуть заради примноження добра та поширення сокровенних знань. Тож Вищі сили допомагають їм.
Адже що вищу мету має людина, яка прагне зробити добро для інших людей, усього світу, то  більше життєвої енергії отримує від простору на її втілення.

2. Дотримуйтеся режиму дня та харчування. Бажано лягати спати не пізніше 10-ї вечора , а прокидатися до сходу Сонця.  Свій ранок йоги розпочинають із випитої натщесерце склянки теплої води з медом, яка запускає моторику шлунка, поліпшує роботу серця, наповнює благістю. Головний прийом їжі припадає на першу половину дня – сніданок і обід. Це має бути поживна, багата на вітаміни та мікроелементи їжа: солодощі та молочні продукти, зокрема – сир, йогурт, фрукти – на сніданок. На обід - білкові, злакові продукти, та головний акцент - на фрукти й овочі. Їх бажано їсти до кілограма щодня.
Старайтеся максимально поласувати в сезон полуницями, різноманітною зеленню, абрикосами та персиками, гранатами, хурмою. Вони багаті на антиоксиданти, які гальмують процеси старіння.  

3. Не переїдайте. Після шостої години дня, коли Сонце, що сприяє процесу травлення, починає сідати, їжа має бути максимально легкою – парені чи тушковані овочі, фруктовий чай, бездріжджовий хліб. Напої бажано не змішувати з головним прийомом їжі, бо це гальмує процес травлення. Воду пийте до або через годину після прийому головної страви.

4. Вживайте молочні продукти. Корова - священна тварина в Індії, й усі її продукти теж несуть благодать та здоров’я. Тож протягом дня дуже корисно споживати молочні та кисломолочні продукти. Молоко та спеціальні молочні коктейлі зі спеціями особливо показані ввечері після заходу Сонця. 
Зокрема, неймовірну омолоджувальну, антисептичну та оздоровчу дію має такий напій. На склянку молока додаємо четверту частину кавової ложки куркуми  та три тичинки шафрану (його вважають найдорожчою спецією, яку, завдяки її користі, ще називають червоним золотом). Якщо шафрану не маєте, можна пити молочно-медову суміш із куркумою. Перемішуємо напій і варимо на слабкому вогні 15 хвилин, коли вихолоне до 40 С, додаємо мед і випиваємо.

5. Медитуйте та займайтеся пранаямою. У першій половині дня йоги займаються духовними, дихальними та фізичними практиками, бо це час найчистіших енергій. Тож у час сходу Сонця кожен охочий теж може помедитувати.
Сядьте зручно в позі лотоса чи на стілець або в крісло, спина рівна, заплющте очі й спробуйте не думати, побудьте в тиші, гармонії, насолодіться енергією майбутнього дня. 
Можна уявити, як Сонце, підіймаючись, проходить промінчиками крізь вас, ніжно освітлюючи та забираючи з собою старі образи, хвороби, обмежувальні внутрішні установки. Ви зливаєтеся зі своїм вищим Я, своєю душею та всім світом. 
Медитації мають справді дивовижну дію. Вони омолоджують, врівноважують, гармонізують, умиротворюють. Ті, хто тривалий час займається цими практиками,  можуть виглядати й почуватися навіть на 20-30 років молодшими. Адже за рахунок уміння управляти своїм тілом та енергіями, вони заповільнюють роботу мозку та процеси старіння організму. Додатково хоча б 15 хв на день потрібно робити ще й фізичні вправи.

6. Будьте спокійними та позитивними. Напрацюйте в собі спокійне ставлення до всіх подій, людей та емоцій. Навчіться перетворювати негативні думки на позитивні й до кожної події ставитися без оцінки, погана вона для вас чи добра. Адже чи це так, знає лише Бог. Тож приймайте все з радістю та вдячністю.
Якщо спочатку це складно, давайте команди на ментальному рівні.
Наприклад, щось вас спантеличило, скажіть собі: «це не добре й не погано. Це лише подія. Я їй вдячна й далі впевнено рухаюся  життям згідно з божественним планом».
Такі позитивні емоції та установки дадуть вам силу, впевненість і знімуть зайве напруження, а отже зміцнять вашу нервову, серцево-судинну, ендокринну системи, запобіжать виникненню інфарктів та інсультів. 

7. Носіть натуральний одяг. Легкий одяг із натуральних тканин приємний на дотик і не перешкоджає руху енергій. Жінкам я дуже рекомендую носити довгі спідниці та сукні. Це посилить їхній зв'язок із матінкою-землею, дасть її енергію, стійкість та спокій. 

8. Черпайте енергію від природи та Сонця. Будьте якомога довше на свіжому повітрі, особливо на сонці (до обіду). Виконання фізичних та дихальних вправ під променями ранкового сонця значно збільшує їх ефективність. Так, йоги виконують спеціальну омолоджувальну практику з курсу махасіддха йоги та Тратаку, яка сприяє нарощенню енергії. Але, особливо на початку, я рекомендую робити її лише разом із наставником, адже без належних знань та навичок вона може бути небезпечною.  Виконуючи її, слід сконцентруватися на енергії та променях Сонця. Йоги просять у Сонця дозволу дивитися на нього;  з’єднуючись із ним, підвищують власну енергетику та життєві сили.

Підготувала Валентина Берник.