СЕЛЕЗІНКА Й ПІДШЛУНКОВА ЗАЛОЗА: ПОРУШЕННЯ В РОБОТІ ТА МЕТОДИ КОРЕКЦІЇ

Поділитися:
СЕЛЕЗІНКА Й ПІДШЛУНКОВА ЗАЛОЗА:  ПОРУШЕННЯ В РОБОТІ ТА МЕТОДИ КОРЕКЦІЇ

«Сірий кардинал організму»

Енергетичний канал селезінки-підшлункової залози традиційно вважається особливо життєво важливим для людини. Він функціонально пов’язаний з усіма іншими каналами, які утворюють захисні механізми. І будь-які зміни в ньому в бік надмірності чи недостатності можуть призвести до формування тривожності, депресії, змушують відчувати загрозу своєму життю. На підсвідомому рівні це проявляється занепокоєнням, тривогою, різними фобіями, важкими сновидіннями. У разі ураження цього каналу людина мимоволі починає думати про свою близьку кончину й енергетично необґрунтовано виснажує себе.
Крім того, канал селезінки-підшлункової залози по праву носить звання «сірого кардинала організму», оскільки практично всі його функції пов’язані з обміном речовин, і передусім з каналами «системного очищення» — це печінка й нирки. Також канал селезінки-підшлункової залози формує певний енергетичний контур усіх проявів статевої системи людини. У жінок це стосується насамперед матки, якості її функцій, зокрема виношування дітей. У чоловіків — це процес утворення сперми, її кількість і якість.
До того ж, згідно зі східними концепціями, енергетичний канал селезінки-підшлункової залози «тримає» під своїм впливом інтелект, мислення, уяву людини та «відповідає» за її творчі здібності.

Підтримує імунітет, кровообіг і травлення

У чисто фізіологічному відношенні селезінка спільно з підшлунковою залозою відіграють найважливішу роль у переробленні харчових мас і водному обміні, а також у процесі кровотворення. Крім забезпечення спеціального субстрату для утворення крові, селезінка підтримує сам процес кровообігу, забезпечує оптимальний об’єм крові й бере участь у її оновленні, поставляє в імунну систему людини залізо й гемоглобін, бере участь у виробленні антитіл.
Підшлункова залоза продукує фермент діастазу й панкреатичний сік для шлунка й тонкого кишечнику, крім цього, виділяє інсулін, тим самим сприяючи утилізації вуглеводів, найперше — цукрів.
Усі види порушення харчування, такі як нерегламентоване за часом приймання їжі, переїдання чи недоїдання, не тільки спричиняють порушення в роботі селезінки й підшлункової залози як органів, але й позначаються на роботі каналу селезінки-підшлункової залози як важливої енергетичної системи.

Про стан селезінки «розкажуть» губи

Згідно зі східними концепціями, енергетичний канал селезінки-підшлункової залози «тримає» під своїм впливом інтелект, мислення, уяву людини та «відповідає» за її творчі здібності. Тому традиційно прийнято вважати, що погана пам’ять, денна сонливість, метеоризм, оніміння м’язів нижніх кінцівок по внутрішній поверхні, слабкість у ногах, невгамовна пристрасть до солодощів є ознаками енергетичної нестачі в каналі селезінки-підшлункової залози.
Візуально якість роботи цього каналу можна визначити за станом слизової оболонки порожнини рота в цілому, й губ зокрема. За нормальної селезінки губи — рожеві й вологі, в разі нестачі енергії — бліді й сірі.
Також до симптомів нестачі енергії, «порожнечі» каналу селезінки-підшлункової залози належать: часті рясні випорожнення, блювота, нестерпний біль у ділянці підшлункової залози та навколо талії (оперізувальний біль), варикозне розширення вен нижніх кінцівок.
До симптомів надлишку енергії, «повноти» каналу селезінки-підшлункової залози відносяться: спастичний біль у ділянці живота, озноб, лихоманка, відчуття тяжкості й оніміння в тілі, нестійкий апетит, тривалі закрепи до 3 днів, відрижка повітрям, висип на тілі без свербежу, тріщини на слизовій оболонці губ, біль у суглобах і стопах ніг, особливо у великих пальцях, обмеження їх рухливості і швидкий розвиток їх деформації, прагнення до частого відпочинку, бажання прилягти.

Як урівноважити енергію

Рух енергії каналом селезінки-підшлункової залози спрямований угору, тому за канонами східної медицини для врівноваження енергії в цьому каналі найчастіше застосовуються блювотні засоби. Класичним засобом для врівноваження енергії в цьому каналі прийнято вважати кардамон середній.
У разі нестачі енергії разом із кардамоном середнім застосовують зігрівальні приправи, такі як імбир, червоний перець тощо.
За надлишку енергії потрібно приймати охолоджувальні продукти, такі як селера, добре — зелений чай.
У разі крайньої надмірності енергії в цьому каналі показані помідори, хурма, лікарська рослина момордика, їстівна болотниця, коріння лотоса.
Звертаємо вашу увагу на той факт, що швидкий набір маси тіла і навіть її збільшення після так званого лікувального голодування або «іменних» дієт як раз таки й пов'язані з відсутністю діагностики цього каналу (ред. — «іменні» дієти носять прізвища своїх творців або популяризаторів).
До рослинних засобів, що традиційно застосовуються за різних захворювань, пов'язаних із порушеннями в роботі цього каналу, відносяться листя берези білої, глід криваво-червоний, листя брусниці, бузина чорна, вероніка, спориш, звіробій звичайний, суниці лісові, кропива дводомна, гуньба (рос. — пажитник), лавр благородний, льон посівний, корінь лопуха, ягоди ялівцю звичайного, м'ята перцева, живокіст, горіх волоський, смородина чорна, всі види бобових, цикорій звичайний, чебрець, шовковиця, шипшина корична, топінамбур.
Час максимальної активності каналу селезінки-підшлункової залози припадає на 9-11-ту ранку. Пік максимальної активності — 10-та ранку. Саме в цей час доцільний так званий другий сніданок. За нормальної роботи каналу цей сніданок може бути легким, швидше, провокувальним. Він вкрай потрібен для того, щоб «запустити» дуже важливу систему цього каналу — ферментну.
У разі надмірності або недостатності енергії в цьому каналі призначаються спеціальні індивідуальні енергетичні дієти, які повинні бути дуже суворими до ти, доки канал не прийде в норму. Слід пам'ятати про те, що в дієту хворих на цукровий діабет І та ІІ типу дуже важливо вводити так звані «вівсяні» або «гречані» дні. Так само, як і у випадках із каналом шлунка, потрібно мінімізувати вживання тваринних білків, відмовитися від сирих і несезонних фруктів та овочів, основну масу їжі готувати на парі.
Для людей, які страждають від різновидів анемій, особливо такої, як залізодефіцитна, показано вживання баранячої та яловичої печінки, аптечного гематогену, овочевих соків, особливо соку селери, фенхеля, буряків, суміші соку алое з медом. Слід зауважити, що людям старше 40 років препарати алое протипоказані, оскільки вони можуть прискорити ріст різних новоутворень.
За певних порушень у каналі селезінки-підшлункової залози можлива затримка рідини в організмі, тому в цьому випадку рекомендується аптечний сечогінний чай.
А один із найпоширеніших способів лікування селезінки пропонує східна медицина. На шкірну проекцію селезінки потрібно наносити тонким шаром суміш топленого масла, меду й імбиру в порошку (змішати у співвідношенні 1:1:1). Готувати таку мазь можна відразу хоч на цілий курс, який становить 45—50 днів, хоч частинами — кому як зручніше. Але в будь-якому разі мазь потрібно зберігати тільки за кімнатної температури, а не в холодильнику.

Віктор КАРТАВЕНКО,
лікар-рефлексолог вищої категорії,
доктор медичних наук, професор,
академік, автор багатьох винаходів, книг і публікацій.
http://www.doktor-kartavenko.ru/