ШЛЯХ ДО ДОВГОЛІТТЯ

Поділитися:
ШЛЯХ ДО ДОВГОЛІТТЯ

ЗАСТОСУВАННЯ ПРОДУКТІВ БДЖІЛЬНИЦТВА ЗА СЕЧОКАМ’ЯНОЇ ТА ІНШИХ ХВОРОБ НИРОК І СЕЧОВОГО МІХУРА

Завдяки ниркам в організмі регулюється водно-сольовий обмін і зберігається кислотно-лужна рівновага. Нирки — це не тільки сеча, але й кров; це фільтри, які очищають кров від непотрібних, шкідливих та отруйних речовин. У них виробляється гормон, який стимулює утворення еритроцитів крові. Тому нирки треба берегти, і в цьому допоможуть такі рецепти.

НАСТІЙ ТРАВ І ПИЛОК

Квітковий пилок, як збалансоване джерело вітамінів, мікроелементів (молібден, магній, цинк, калій, кобальт) і амінокислот, корисний за всіх захворювань паренхіматозних органів, у тому числі й нирок. Тривалість лікування – 1-2 місяці.

У разі хронічного пієлонефриту: листя аптечного ниркового чаю (20%), коріння солодки голої (15%), квітки календули (15%), листя подорожника великого, квіти ромашки лікарської (по 15%), листя мучниці й трава хвоща польового (по 10%). Настій: 3 ст. л. сухого подрібненого збору залити в термосі 0,5 л окропу, настояти 1-2 години, процідити й пити по 0,5 склянки 3-4 рази на день за півгодини до їди. Одночасно приймати по 0,5 ч. л. квіткового пилку чи перги двічі-тричі на день (пилок попередньо залити водою й настояти 3-4 години).

У разі гломерулонефриту: листя подорожника, квітки календули, листя кропиви дводомної, трава ниркового чаю, трава череди, трава деревію (по 15%), плоди шипшини (10%). 3 ст. л. сухого подрібненого збору залити в термосі 0,5 л окропу, настояти 2-3 години, процідити й пити по 0,5 склянки 4 рази на день за 30 хв до їди в разі запального захворювання нирок із виділенням крові в сечі. Одночасно приймати по 0,5 ч. л. квіткового пилку чи перги двічі-тричі на день (попередньо залити пилок 50 мл перевареної води й настояти 3-4 години).
 

ВІДВАР ТРАВ І КВІТКОВИЙ ПИЛОК ІЗ МЕДОМ

У разі циститу: взяти коріння солодки голої, листя мучниці звичайної, листя берези повислої й кукурудзяні приймочки (порівну). 3 ст. л. сухого подрібненого збору залити 0,5 л окропу, варити на слабкому вогні 10 хв, настояти 0,5-1 годину. Процідити й пити по третині склянки тричі на день за 30-40 хв до їди. Одночасно приймати з медом пилок у співвідношенні 1:1 по 1 ч. л. тричі на день за 15-20 хв до їди.

У разі хронічних захворювань нирок: змішати квітковий пилок із медом у співвідношенні 1:1. Приймати по 1 ч. л. або 1 дес. л. тричі на день за 20-30 хв до їди. Курс лікування - 1,5 місяця. Після 2-тижневої перерви курс повторюють. Ефективність лікування підвищується під час одночасного використання настоїв чи відварів, приготованих зі зборів відповідних лікарських рослин.

У разі запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів: взяти насіння льону посівного (50%), листя берези білої (20%), листя кропиви дводомної (10%), листя кропиви сизої (10%), листя суниці лісової (10%). 2 ст. л. сухої подрібненої суміші залити 0,5 л холодної перевареної води, настояти 6 годин. Прокип’ятити на слабкому вогні 10-12 хв. Настояти ще півгодини, процідити й пити по 0,5 склянки тричі на день. Приймати по 0,5 ч. л. квіткового пилку чи перги двічі-тричі на день.
 

ЕФЕКТИВНІ ЗАСОБИ ВІД ХВОРОБ НИРОК І СЕЧОВОГО МІХУРА

У разі запалення сечовивідних шляхів: 10 лісових жолудів та 1 плід дикого каштана розтерти в порошок і довести до кипіння в 0,5 л червоного сухого вина, додати 50 г сухої череди й 30 г прополісу. Настоювати добу в глиняному посуді. Потім додати 20 г квіткового пилку й ще раз довести до кипіння. Не проціджувати. Охолодити й приймати настій, збовтуючи, по 1 ст. л. 5-6 разів на день.
У разі хронічних захворювань нирок: змішати квітковий пилок із медом у співвідношенні 1:1. Залити 1 дес. л. суміші 100 мл перевареної води, настояти 3 години й випити за 30 хв до їди. Приймати суміш тричі на день протягом 1,5 місяця. Після двотижневої перерви курс лікування можна повторити.
 

ОЧИЩЕННЯ НИРОК

У разі піску в нирках: 1) Мед змішати з маслиновою олією, лимонним соком. Приймати настій по 1 ст. л. тричі на день.
2) Ягоди калини розтерти в емальованому посуді, залити окропом із розрахунку 1 склянка води на 2 ст. л. ягід. Додати 1 ст. л. меду. Настій пити протягом дня (3-4 склянки).

3) 1 кг свіжої петрушки з корінням, 1 великий корінь селери (дрібно порізати) й 1 кг натурального меду змішати з 1 л води. Помішуючи склад, довести до кипіння на слабкому вогні. Настоювати 3 доби, потім додати ще 1 л води й знову довести до кипіння. Процідити суміш, поки тепла. Отриманий сироп приймати по 3 ст. л. до їди.

У разі піску й дрібних каменів: узяти 300 г меду, 6 свіжих домашніх яєць та 1,5 л молока. У трилітрову банку покласти мед, ретельно вимити й насухо витерти яйця, викласти на мед і залити молоком. Банку поставити в тепле місце на 2 тижні. Коли шкаралупа розчиниться і яйця спливуть, усе пропустити через друшляк, дно якого вистелити марлею, потім вершки, які утворилися, відібрати, а рідину в кілька заходів злити в каструлю. Яйця акуратно дістати, проколоти оболонку й покласти в друшляк, щоб витік тільки білок, а жовток і плівку викинути. Склад ще раз процідити й поставити в холодильник. Приймати по 50 мл один раз на день натщесерце за 20 хв до їди, поки не закінчиться вся порція.

Микола УЛЬЯНИЧ, почесний пасічник,

заслужений журналіст України, письменник.