ШУМ У ГОЛОВІ ТА ВИСОКИЙ ТИСК ЗДОЛАЮТЬ ГРИЦИКИ

Поділитися:
ШУМ У ГОЛОВІ ТА ВИСОКИЙ ТИСК ЗДОЛАЮТЬ ГРИЦИКИ

Дуже часто доводиться чути скарги людей на шум у голові чи у вухах. І мало хто здогадується, що ці симптоми свідчать про початок захворювання на склероз судин головного мозку.

Найчастіше страждають гіпертоніки

Варто знати й те, що таких шумів не буває в разі нормального артеріального тиску. Тобто, найчастіше склероз вражає гіпертоніків. А це означає, що в таких випадках хворіють і судини. Вони звужені, забруднені, стінки судин втрачають еластичність, не можуть нормально постачати кров до відповідних ділянок людського організму, до клітин.

Крім цього, в таких людей ще й починає погіршуватися зір. Уранці, після сну, очі наповнені слізьми. У вечірньому небі, наприклад, місяць двоїться, довкола електричної лампочки бачиться жовте сяйво. Це все відбувається через те, що порушується внутрішньоочний тиск, починається важке захворювання - глаукома.

Дуже важливо за появи цих перших симптомів звернутися до лікаря та пройти відповідний курс лікування. Нині є багато гіпотензивних, протисклеротичних препаратів, але вони знижують тиск, та причина його виникнення залишається. Окрім того, пігулки згодом вражають інші органи, відбувається звикання організму до цих медичних препаратів.

Повернути еластичність без таблеток

Проте існує хороший метод почистити судини, повернути їм природну еластичність без таблеток. І в цьому допоможе на перший погляд непримітна рослина, яку ми бачимо щодня, - грицики (в народі їх ще називають калинник, мисочки, мішечки).

Ще наші предки помітили їхні цілющі властивості, коли, скуштувавши навесні перші листочки, відчували поліпшення роботи шлунка, моторики кишечнику, нормалізування тиску, зникнення головного болю. Наші діди й прадіди також помітили, що сік із листя грициків загоює рани, рослина чинить виражену кровоспинну дію. До того ж лікує шлунок, нирки, печінку, судини, нервову систему. Допомагає запобігти інтоксикації організму у випадках, коли відбувається застій крові у правій частині печінки й утворюється так зване гниле озеро крові, чистить жовчний міхур, налагоджує циркуляцію жовчі, подрібнює та виводить з організму камінці. Як уже зазначалося, грицики лікують і нирки. Виводять із них, а також із сечового міхура, пісок та воду.

Завдяки цьому людина стає стрункішою, підтягується живіт, вона не так швидко втомлюється.

Приготування настоїв

1. Одну чайну ложку подрібнених листочків рослини звечора залити склянкою холодної перевареної чи джерельної води. Настояти ніч, вранці настій готовий. Приймати по 1-2 ст. л. чотири рази на день за півгодини до їди. Можна й по чверті склянки чотири рази на день, незалежно від прийняття їжі.

2. Чайну ложку подрібнених листочків грициків залити склянкою окропу, настояти 20-30 хвилин. Приймати по чверті склянки тричі на день за півгодини до їди, а четвертий раз - перед сном.

Іван Довгун,

народний лікар.