Я людина в літах, але якихось серйозних проблем зі здоров’ям не мав. Лише останніми роками часто турбує шум у вухах, причому тиск піднімається вище норми дуже рідко.
З повагою Ігор Валентинович.
м. Скадовськ.
Лист коментує натуропат, народна цілителька Олена СВІТКО.
Симптоми, про які пише читач, найчастіше свідчать про судинні захворювання. Дуже помічним у їх лікуванні, а також для поліпшення пам’яті, є препарати з гінкго білоба. Причому для приготування настоянок можна використовувати і бруньки, і листя, і навіть плоди з кісточками. Крім того, раджу звернути увагу на це дерево тим, хто страждає від серцево-судинних захворювань, а також, хто переніс інфаркт, інсульт, має проблеми зі слухом і зором, для тих, у кого постійно мерзнуть руки і ноги. Настоянка гінкго помічна за частих бронхітів. Гінкго може впливати на перебіг хвороби Паркінсона, зменшує психогенний і судинний головний біль. Одним із популярних засобів, яким уже не раз скористалися і наші читачі, є настоянка на вині. Для цього 500 г молодих гілочок гінкго з бруньками і листочками (або з листям і плодами) подрібнити (можна секатором), залити 3 л червоного вина і довести до кипіння, 5 хв проварити, додати 2 г кориці і 30 г меду. Пити в теплому вигляді по 100 мл тричі на день.
Гарним засобом для омолодження судинної системи, позбавлення шуму у вухах є такий старовинний рецепт: 100 г бруньок, які ледь розпустилися (або квітів) глоду подрібнити і змішати з 30 г меду, ваніллю та корицею (по 1 г), залити все 700 мл коньяку і збовтати суміш 24 рази. Залишити на 12 годин в темному місці, потім процідити. Приймати по 20 мл тричі на день за 30 хв до їди.
Через 2 - 3 місяці вживання таких ліків минає серцевий біль, завдяки відновленню судин головного мозку поліпшується пам'ять, не турбує шум у вухах, зменшуються набряки ніг тощо.