ШИШКОПОДІБНА ЗАЛОЗА - КЛЮЧ ДО ЗЦІЛЕННЯ ВІД ДЕПРЕСІЙ

Поділитися:
Шишкоподібна залоза - ключ до зцілення від депресій

Депресія... Від стану глибокого тривалого смутку та апатії страждають до 300 мільйонів землян, і, на жаль, протягом 10 років захворюваність зросла на 20%. Не варто думати, що це лишень поганий настрій: це настільки глибокі затяжні стани, що Всесвітня Організація Охорони Здоров’я визнала депресію другою за важливістю причиною, що  призводить до втрати  працездатності, здоров'я та стимулює самогубства. Близько 6% українців також страждають від депресивних нападів.  Проте це лише офіційні дані. У реальності вони можуть бути значно вищими, адже багато хто не звертається по допомогу, намагаючись подолати депресію алкоголем чи заспокійливими, часто лише посилюючи симптоматику.  Фахівці закликають не наражати себе на небезпеку, не задавнювати стан, звертатися до медиків та черпати сили в мудрості перевірених століттями знань та практиках так званої нетрадиційної медицини. Чому депресія витісняє внутрішнє відчуття любові, які помилки призводять до такого стану та як на це впливає ступінь розкритості духовних енергетичних центрів людини, – цінні рекомендації від керівника студії йоги, практика з 10-річним стажем, майстра тілесних практик Юлії ЯКОВЕНКО.

Важливість мелатоніну

-У йозі вважається, що  наш верхній енергетичний центр Сахасрара, який міститься на маківці голови, відповідає не лише за зв'язок із Богом, а й за психологічний стан людини. Яким чином ця чакра впливає на наш психофізичний стан?

-Згідно з йогічними знаннями, здоров’я тіла нероздільно пов’язане з наповненістю й розкритістю наших 7 енергоцентрів, які містяться вздовж хребта та на голові. Залежно від місця їх розміщення, кожен із них постачає енергію сусіднім органам, створюючи баланс, який ми називаємо станом здоров’я. А ось якщо ці центри закриті й енергетично виснажені - органи починають хворіти, а людина не має сил жити й починає через викривлену призму дивитися на себе та світ.
   Зокрема, Сахасрара, що розміщена на маківці голови, своїми силами підживлює роботу кори головного мозку, шишкоподібну залозу.  А  шишкоподібна залоза  своєю чергою відповідає за найважливіші процеси, які формують психічний стан людини.  Зокрема, за вироблення гормону мелатоніну, який ще називають гормоном сну за одну з його властивостей допомагати нам увечері заснути та відновитися в нічний час.
      Цю маленьку, величиною як горошинка, залозу на Сході вважають пристановищем душі. Вона є таким собі командиром, що координує роботу інших залоз, впливає на роботу гіпофіза, продукування серотоніну та всіх гормонів в організмі. Саме вироблений нею мелатонін відновлює людину після стресу, адже якщо він виробляється в достатній кількості, це швидко гармонізує стан. Та є один нюанс: ця речовина виробляється в мікродозах, лишень до 30 мікрограмів на день. Тож у разі  виникнення дисбалансу в чакрі та самому органі від зниження рівня мелатоніну починає страждати все тіло й передусім психіка.

Сахасрара – коронна чакра й зв'язок із Богом

-Тож що ж це за чакра та як від ступеня її розкритості залежить манера поведінки та оптимізм людини?

-Сахасрара – це коронна чакра білого кольору, її символ - квітка лотоса з тисячами пелюсток. Вона допомагає налагодити зв'язок із Богом, Абсолютом, природою, проникнути в сутність речей.  Люди з потужною Сахасрарою живуть у розширеному стані свідомості, вони спостерігають за життям не переймаючись, вони щасливі незалежно від речей та подій матеріального світу, відчуваючи єднання з усім, уміють контролювати свій розум та  свідомість.
Якщо чакра розбалансована, людина ототожнює себе лише з фізичним світом і своїм тілом. Права й ліва півкулі мозку працюють самостійно, без зв’язку. А в цьому стані  людина просто не може жити, перебуваючи в єдності з Творцем, Вселенськими знаннями, станом щастя, бо постійно з’являються деструктивні думки, апатія, нестабільні психічні стани, немає послідовності у виконанні рішень.
Часто такі люди вважають, що вони – «пуп землі», мають споживацьке ставлення до людей та дарів Всесвіту, перекладають відповідальність на інших. Якщо вони й вірять у Бога, то на платформі страху й вигоди. Мовляв, помолюся Богу, щоб Він простив мені гріхи, а може, це щось і дасть.
         Причина такого збою часто криється у вихованні. Коли дітям грубо нав’язують думки, чужі ідеали та переконання, наприклад, учитель чи мама диктують, як жити, наслідком такого фізичного насилля є втрата творчого мислення. У дитини спрацьовує захисна реакція: щоб не йти на конфлікт із дорослим, краще не розмірковувати, а підкоритися й забути. Коли це стається, Сахасрара закривається. 

Порятує голод та сон

-Як збалансувати роботу цього центру, а відтак і свій психічний стан за допомогою кольору та продуктів?

-Тому що Сахасрара є білого кольору, то для посилення її роботи потрібно носити білий одяг. Щоб даремно не розтрачувалася енергія чакри, особливо жінкам, слід мати довге волосся та покривати голову білою шаллю.
Збалансуванню роботи Сахасрари сприяє й щоденне споживання молока, найкраще перед сном. Воно вважається одним із найблагосніших сатвічних продуктів.
     Окрім того, слід поповнювати запаси мелатоніну в організмі через їжу та сон. Мелатонін виробляється в нічний час – десь після 10-ї вечора до 5-ї години ранку, тому в ці години потрібно спати. А вдень - споживати багаті на мелатонін продукти: вишні,  волоські горіхи, кукурудзу, корінь імбиру, вівсяні пластівці, арахіс і спаржу, банани, помідори, броколі та брюссельську капусту, гранати, полуниці, оливки, свіжу м'яту.
           Посилює як фізичне здоров’я, так і роботу Сахасрари голодування, особливо сухе, тобто без води, яке можна робити раз на тиждень протягом 24 чи 36 годин. Вважається, що коли в організм не надходить абсолютно ніяких продуктів і навіть води, то очисні процеси активізуються в рази порівняно з голодуванням на воді, виводяться шлаки, жирові запаси, виробляється воля та зцілення від багатьох недуг. Адже в пошукає їди організм починає переробляти й утилізувати старі клітини, ті, що накопичилися й спровокували появу хвороби.
    До голодування потрібно підготуватися: хоча б за кілька днів до нього не слід їсти тваринні білки, а перед голодуванням зробити клізму. Під час голодування намагайтеся мінімально контактувати з водою: не лише не пити, а й зайвий раз не мити руки.
       Дуже важливим є й вихід із сухого голодування. Він має бути за часом таким же тривалим, як саме голодування. На початку можна пити трішки  води, а за кілька годин перейти на свіжовичавлені соки цитрусових чи граната, розведені навпіл  водою.

Цілюща сила афірмації

-На рівні психологічних налаштувань та роботи з енергіями, які техніки є найефективнішими?

-За появи психологічних проблем та депресії людині важливо підняти свою внутрішню самооцінку й перезаписати психологічну установку, яка призвела до закриття чакри. Для цього якнайкраще підійдуть мантроспіви, молитви, медитації та афірмації.
Так, для здійснення афірмації на розкриття Сахасрари сядьте з рівною спиною, дихання глибоке й спокійне, й  подумки з усвідомленням промовляйте: «Я є, й цього достатньо. Господи, дякую за все, що я маю. Я - частина безмежного Всесвіту, і Всесвіт - частина мене. Я довіряю собі, насолоджуюся й радію кожній миті. Я випромінюю успіх і процвітання. Усі мої мрії здійснюються, всі мої бажання та потреби задовольняються. Всесвіт безумовно й повністю підтримує мене. Я - дар Божий. Я - диво та надбання світу. У мене є всі потрібні знання. Я - господар моїх думок. Усе потрібне для мене станеться в потрібний час і найкращим чином. Усе можливо, моїй досконалості немає меж».
      Добре працювати з наповнення цього центру й за допомогою тибетських співаючих чаш. Є кілька варіантів.
Перший: лягаєте, а біля вас хтось із рідних грає на чаші. Ви  відчуваєте цю енергію, концентруєтеся на звуку.
Інший варіант: сідаєте, чашу тримаєте лівою рукою напроти грудей, а правою за годинниковою стрілкою  крутите калатальце (паличка, частина якої потовщена – як товкачик), створюючи прекрасний звук, налаштовуєтеся на нього.
Також можна: тримаючи в лівій руці чашу, правою граєте й проводите чашею  знизу вверх спереду тіла. Це сприяє очищенню й гармонізації роботи всіх чакр, усуненню ментальних нашарувань.
 

-Які йогівські практики підняття кундаліні енергії та наповнення Сахасрари сприяють розкриттю цієї чакри?

-У йозі вже давно зафіксовано, що добре відрегульована Сахасрара подовжує життя, дає красу тілу та обличчю, таке собі внутрішнє умиротворення та сяяння. Ті, хто займається йогою, часто помічають як за собою, так і іншими практикуючими, що з часом з’являється певна краса, яку не поясниш словами. Тому для краси, фізичного, духовного та психічного здоров’я я пропоную щоденне виконання певної крії.

Перед заняттям співаємо дві мантри, кожну тричі.

1. «Онг Намо Гуру Дів Намо», що в перекладі: «Я звертаюся до божественної мудрості».

2. «Ат Гурей Наме, Джугад Гурей Наме, Сат Гурей Наме,  Сірі Гуру Девей Наме». Це захисна мантра, під час її виконання вона оточує ауру захисним світлом.

Крія для Сахасрари

1.Стоїте, ноги розведені на відстані 45 см, стопи паралельні одна до одної, притиснуті до підлоги. Витягніть руки прямо, паралельно до підлоги, долонями вниз. Із видихом присядьте, таз якомога нижче, спина рівна. Із вдихом піднімаєтеся. Виконуйте вправу у швидкому темпі 30 разів. Наприкінці з вдихом станьте навпочіпки, затримайте дихання, потім видих і затримка дихання. Далі робите мулабандху (затискаєте таз та промежину), вдих і розслабляєтеся.

2.Ляжте на живіт, ноги разом, руки долонями вниз перед плечима. Починайте плавно тягнути голову вперед і вверх, потім шию, плечі, груди. Руки лише підтримують цю позицію, ви на них не висите. Утримуйте цю позу з повільним глибоким диханням 1 хвилину, потому  в цій же позі п’ятками почергово б’єте по стегнах ще 2 хвилини.

3.Сядьте прямо, спина рівна, горловий замок (підборіддя притиснуте до грудей). Ноги витягнуті разом, руки прямі в ліктях, розміщені з боків від тіла, долоні впираються в підлогу, пальці вперед. Спираючись на руки, підкидаєте тіло, відриваючи його від підлоги, й кидаєте вниз - 10 разів.

4.Сядьте, витягніть ноги вперед і зігніть їх у колінах, стопи на відстані 20-30 см одна від одної. Підніміть тулуб так, щоб опорою були зігнуті ноги та прямі руки, розміщені чітко під плечима, шия пряма. Тулуб і стегна в одній площині. У цій позиції виконуєте дихання вогню (швидке дихання  з невимушеним вдихом і потужним видихом) - 3 хв. На завершення глибокий вдих, на видиху прокручуєте й затискуєте куприк і стегна на себе. Із вдихом розслабтеся.

5.Стаєте в попередню позу, підніміть ліву ногу під кутом 60 градусів, тримайте її 1 хвилину, дихаючи диханням вогню, потім поміняйте ногу.

6.Сядьте стегнами на п’яти, руки на колінах у ділянці пахв, пальці переплетені. Медитуйте на маківку голови: уявіть, як потужний світлий потік енергії зв’язує вас із нескінченним Абсолютом. Починайте вслухатися в себе, в Космос і цей божественний зв'язок.  Час -  від 20 хвилин.
У кінці заняття тричі протяжно співаємо мантру «Сат Нам» – в перекладі «Я є істина».

Підготувала Валентина Берник.

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я визнала депресію другою за важливістю причиною, що  призводить до втрати  працездатності, здоров'я та стимулює самогубства.

Для розкриття 7-го енергетичного центру сядьте з рівною спиною, дихання глибоке й спокійне, й  подумки з усвідомленням промовляйте: «Я є, й цього достатньо. Господи, дякую за все, що я маю. Я - частина безмежного Всесвіту, і Всесвіт - частина мене. Я довіряю собі, насолоджуюся й радію кожній миті. Я випромінюю успіх і процвітання. Усі мої мрії здійснюються, всі мої бажання та потреби задовольняються. Всесвіт безумовно й повністю підтримує мене. Я - дар Божий. Я - диво та надбання світу. У мене є всі потрібні знання. Я - господар моїх думок. Усе потрібне для мене станеться в потрібний час і найкращим чином. Усе можливо, моїй досконалості немає меж».

Cлід поповнювати запаси мелатоніну в організмі через їжу та сон. Мелатонін виробляється в нічний час – десь після 10-ї вечора до 5-ї години ранку, тому в ці години потрібно спати. А вдень - споживати багаті на мелатонін продукти: вишні,  волоські горіхи, кукурудзу, корінь імбиру, вівсяні пластівці, арахіс і спаржу, банани, помідори, броколі та брюссельську капусту, гранати, полуниці, оливки, свіжу м'яту.