СКОРЦОНЕРА – ЦІЛЮЩИЙ КОРІНЬ, АБО ЛІКИ БОГІВ

Поділитися:
СКОРЦОНЕРА – ЦІЛЮЩИЙ КОРІНЬ, АБО ЛІКИ БОГІВ

Із великим задоволенням читаю газету «Здоров’я і довголіття». Хочу зробити свій внесок у пропаганду застосування корисних рослин, які ростуть поруч із людиною. Тим паче, що фармацевтичний ринок насичений багатьма імпортними та вітчизняними ліками, ціна на які більшості наших громадян не по кишені. Проте багато читачів мають присадибні чи дачні ділянки землі, вирощуючи на яких лікарські трави, можна підтримувати, а якщо треба, то й відновити здоров’я.
Бог створив на земній кулі багато унікальних чудес, одно з них - земля та рослини. І святий обов’язок травознаїв допомогти всім, хто цього бажає, позбутися тяжких хвороб за допомогою вірних «зелених друзів», і скорцонери зокрема. Про унікальні цілющі властивості цієї рослини, яку в народі називають ліками богів, і буде моя розповідь.

Оздоровлювальні можливості підтвердили медики

Вирощую в лікувальних і кулінарних цілях цю рослину 25 років. На практиці пересвідчився в добрих результатах оздоровлення за різних захворювань корінням та листям скорцонери. Тоді я звернувся до вчених - медиків, біологів та фармацевтів - із проханням підтвердити чи заперечити зібрані мною матеріали про чудодійні властивості рослини. Результати цих наукових досліджень підтвердили мої припущення, їх було надруковано в спеціалізованих журналах.
У скорцонері, крім вітамінів В1, В2, В6, Е, С, К, Р, виявлено магній, цинк, залізо, натрій. Оздоровлення скорцонерою печінки дає такий само позитивний результат, як у разі використання медичних препаратів. А природний цинк, який містить рослина, потрібний для повноцінної роботи передміхурової залози, котру лікарі називають другим серцем чоловіка.
У скорцонери також виявлено речовини, які зміцнюють серцевий м’яз і знижують артеріальний тиск, затримують розвиток ракових клітин, розчиняють деякі камені в нирках і жовчному міхурі. У коренеплодах і листі рослини міститься 19-25% інуліну, який знижує рівень цукру в крові. Усього в скорцонері виявлено понад сто біологічних речовин, їх поєднання стабілізує імунну систему, й при цьому не знайшлося речовин, які б зашкодили здоров’ю людини. У народній медицині скорцонеру протягом століть застосовували для лікування цукрового діабету.

Здатна замінити м’ясо

Унікальність кореня полягає в тому, що, споживаючи його як звичайну їжу, людина поступово зцілюється від хвороб, одержуючи при цьому якісне, смачне й дешеве харчування. Рослина за своїми харчовими властивостями здатна замінити рибні, м’ясні страви, а також гриби. Скорцонера навіть може допомогти позбутися алкогольної залежності, зокрема, в моїй практиці кожен третій, вживаючи її, зміг відмовитися від спиртних напоїв.
Агротехніка вирощування скорцонери мало чим відрізняється від вирощування звичайної моркви. Насіння висівають у кінці квітня – на початку травня, щоб одержати дозрілий корінь у вересні. Глибина висівання 1,5—2 см. Відстань в ряду 6-8 см. А між рядами 30-35 см. Щоб отримати своє насіння, треба залишити на зиму 5 -7 коренів. Рослина морозостійка, витримує зниження температури до -40°С.
Розуміючи, що в багатьох читачів є свої перевірені «зелені друзі», я в жодному разі не буду агітувати відмовлятися від них, позаяк скорцонера усунути всі хвороби не може. Тому спільними зусиллями шукаймо шляхи до зцілення організму людини.
Насіння цієї рослини (сорт «Стрельнянська» - виведено для оздоровлення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС) у мене є, пропоную його й нашим читачам. Контактну інформацію дізнавайтеся, телефонуючи до редакції.

Євгеній МІРОНОВ.
м. Харків.