СОЛЬОВИЙ РОЗЧИН І ВПРАВИ ДОПОМОЖУТЬ ПОЗБУТИСЯ АДЕНОЇДІВ

Поділитися:
СОЛЬОВИЙ РОЗЧИН І ВПРАВИ ДОПОМОЖУТЬ ПОЗБУТИСЯ АДЕНОЇДІВ

Мій синок після простудної хвороби і нежитю почав хропіти, причому дуже голосно. Педіатр сказав, що в нього аденоїди.
З повагою Анна Р.
Київська обл..

Лист коментує директор клубу «Здоров-є» лікар, фіотерапевт, дієтолог Борис СКАЧКО.

Найчастіше причиною хропіння в дітей є аденоїди, поліпи, гланди тощо. Хропіння не лише заважає спати іншим, дратує , але й шкодить здоров’ю самої дитини. Під час хропіння порушується рух повітря через дихальну систему, дитина дихає ротом, а мозок, в який кисень в основному надходить у результаті носового дихання, його недоотримує. Такий сон не дає організму повноцінного відпочинку, негативно позначається на розумовій активності, знижує засвоєння нової інформації тощо. Може статися навіть набряк горла і в людини може тимчасово зупинитися дихання. Проте не раджу відразу вдаватися до хірургічного втручання, оскільки і аденоїди, і поліпи мають тенденцію виростати повторно, а гланди взагалі відіграють захисну функцію. Варто набратися терпіння і кілька разів на день позайматися з дитиною деякими вправами, зокрема, погарчати хвилинку як лев, висолопивши язик, тільки не перестаратися, щоб не спричинити пересихання слизової горла. Також корисно ви конати ще одну, так звану, вправу лева: напружуючи м’язи горла і, щонайдалі висунувши язик, вилизувати мілку тарілку, змащену медом чи варенням, посипаним корицею. Обидві вправи поліпшують кровообіг у ділянці горла і носоглотки, впливають на акупунктурні точки, яких тут дуже багато розміщено
Крім того, у разі поліпів, аденоїдів тощо, рекомендую кілька разів на день (ліпше в положенні лежачи) робити турундочки в ніс із сольовим розчином. У склянці теплої води розчинити 1 ч. л. кам’яної чи морської солі, додати 1 каплю йоду. Шматочок бинта намотати на сірник і зробити турундочку таку, щоб помістилася в дитячій ніздрі. Кінчик бинта має звисати зі свічки, щоб не застряг в носі. Змочити турун дочку в сольовому розчині і вставити в ніздрю. Тримати не менше як 30 хв, щоб сіль і йод випаровуючись, проникали у гайморові пазухи і далі, «вимивали» аденоїди, поліпи тощо.
Корисно також зігрівати кисті і стопи дитини, наприклад, можна потримати в гарячій воді ноги по литки чи дати дитині потримати пляшку з водою.
Проте буває ще й доросле хропіння, часто спричинене надмірною масою тіла. У цьому випадку страждає внутрішні органів, тому таке хропіння небезпечне для здоров’я. Треба оздоровлювати всю систему, нормалізувати масу тіла дитини, переглянути харчування тощо. Варто звернутися до фахівця за порадою, зокрема модна звертатися з приводу консультації і до мене. Мої координати запитуйте в редакції газети.