СУЧАСНИЙ МЕТОД ВІДНОВЛЕННЯ КЛЮЧИЧНОГО СУГЛОБА

Поділитися:
СУЧАСНИЙ МЕТОД ВІДНОВЛЕННЯ КЛЮЧИЧНОГО СУГЛОБА

Нещодавно на базі клініки ортопедії, артрології і спортивної травми Запорізької обласної клінічної лікарні виконано оперативне лікування пацієнта з вивихом акроміального (надплечового) кінця ключиці. Під час якого для фіксації акроміального кінця ключиці було використано спеціальне артроскопічне устаткування. Це перша в Запоріжжі операція з відновлення акроміально-ключичного суглоба під артроскопічним контролем (під контролем відео).
Більш детально про це - в розмові із завідувачем кафедри травматології і ортопедії Запорізького державного медичного університету, лікарем ортопедом-травматологом вищої категорії, професором Максимом ГОЛОВАХОЮ.

- Максиме Леонідовичу, як часто трапляються патології акроміально-ключичного суглоба?
- Вивихи акроміального кінця ключиці посідають 3-е місце щодо частоти й спостерігаються в 12,5-26,1% випадків усіх вивихів (після вивиху плеча та передпліччя). Це ушкодження в основному трапляється в людей працездатного віку - від 20 до 50 років. Нерідко вивих акроміального кінця ключиці своєчасно людина не розпізнає, незважаючи на характерні симптоми і поширеність цієї травми.
І що найнебезпечніше: недооцінюється тяжкість ушкодження акроміально-ключичного суглоба, яке може призвести до втрати працездатності. Затягування лікування чи виявлення патології на пізній стадії призводить до значних дегенеративно-дистрофічних змін суглоба.
Останнім часом у практиці лікування подібних ушкоджень широко й успішно застосовують методики, які допомагають відновити акроміально-ключичний суглоб за допомогою невеликого хірургічного доступу. Однією з таких методик є методика внутрішнього «гудзика», заснована на реконструкції зв’язок акроміально-ключичного суглоба з використанням міцних ниток, які не розсмоктуються.

- У чому перевага операції під артроскопічним контролем?
- Виконання операції на акроміально-ключичному суглобі та його подальше відновлення під артроскопічним контролем дає змогу значно зменшити травматичність операції, час її проведення й скоротити термін госпіталізації пацієнта. До того ж артроскопічне устаткування дає можливість максимально точно встановити фіксатор. У результаті успішної операції з відновлення пацієнта вже на другу добу виписують з клініки, далі він проходить реабілітацію в домашніх умовах.
Крім того, спостерігається хороший косметичний ефект, який досягається за рахунок невеликих проколів для здійснення цієї операції. Курс післяопераційного відновлення становить 2 місяці, після чого хворий повертається до повноцінного активного життя.
На мою думку, виконання такої унікальної операції у відділенні ортопедії, артрології і спортивної травми нашої лікарні - це престижне досягнення та показник високого рівня фахівців зокрема й відділення в цілому.

Олена ПЕТРЕНКО,
м. Запоріжжя.